See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

TalTechi jõuelektroonikateadlaste artikkel sai suure tunnustuse mainekalt rahvusvaheliselt inseneriühingult IEEE


02.11.2018       Krõõt Nõges
  • IEEE_auhind_Liivik_Vinnikov_Chub_UUS.JPG

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) jõuelektroonikateadlased pälvisid rahvusvahelise elektri- ja elektroonikainseneride instituudi (IEEE) tööstuselektroonika liidult (IES) parima konverentsiartikli auhinna oma publikatsiooni "Multiphase Galvanically Isolated Impedance -Source DC-DC Converter for Residential Renewable Energy Applications" eest. Auhind anti üle Washingtonis 22. septembril 2018.

Artikkel avaldati IEEE konverentsil International Symposium on Industrial Electronics 2017 ning selle autoriteks olid Dmitri Vinnikov, Andrii Chub ja Elizaveta Liivik.

Viide artikli tekstile on SIIN.

IEEE tunnustas TalTechi jõuelektroonikateadlaste artiklit tänu teema päevakajalisusele ja kirjeldatud teadustöö põhjalikkusele ning vajalikkusele. Artiklis analüüsitakse põhjalikult kvaasi-impedants tüüpi allika galvaaniliselt isoleeritud alalispingemuundurite projekteerimise ning juhtimise teemat. Näiteks võimaldab kvaasi-impedants tüüpi allikas oluliselt tõsta päikesepaneele teenindavate muundurite kasutegurit ja töökindlust. Artikli aluseks oleva uurimistöö käigus loodi uudset skeemilahendust kasutav 300 W  võimsusega mikromuunduri prototüüp, mis demonstreerib pakutava tehnoloogia eeliseid ja julgustab selle juurutamist tööstuse poolt.

TalTechi teadlaste Elizaveta Liiviku, Dmitri Vinnikovi ja Andrii Chubi välja töötatud kvaasi-impedants tüüpi allikaga galvaaniliselt isoleeritud alalispingemuundurit saab kasutada Eestis taastuvenergia maksimaalseks, efektiivseks ning kadudeta rakendamiseks väike-ettevõtetes ning ka kodumajapidamistes.

IEEE – Institute of Electrical and Electronics Engineers – on rahvusvaheline organisatsioon, mis arendab ja edendab uute tehnoloogiate kasutuselevõttu globaalselt ning sinna kuuluvad parimad insenerid üle kogu maailma. IEEE on 1884. aastal asutatud vabaühendus. IEEE sektsioon töötab aktiivselt ka Eestis, ¾ selle liikmetest on TalTechi taustaga.


Elizaveta Liivik, TalTechi inseneriteaduskonna elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi teadur, liisa.liivik@taltech.ee, tel 620 3705