See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

TalTechi küberuuringute konverentsi fookuses on tehnoloogia, julgeoleku ja inimõiguste sünergia


27.06.2019       Krõõt Nõges

Laupäeval, 29. juunil on Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) interdistsiplinaarne küberuuringute konverents, mille fookuses on lisaks tehnilistele lahendustele ka õiguslikud ja poliitilised aspektid. Küberturvalisusega seotud teemad on üle maailma tõusnud üha tähtsamaks küsimuseks ning seda peegeldab suur huvi valdkonnaga seotud teadustöö vastu.

Viiendat korda korraldataval küberuuringute konverentsi (Interdisciplinary Cyber Research conference - ICR2019) eesmärk on tuua kokku nii noored kui ka tunnustatud teadlased. Esitatakse nii magistri- ja doktoritööde kui ka rahvusvaheliste uurimisprojektide tulemusi. “Konverentsil tulevad esitlusele põnevad ettekanded tehnoloogiast ja küberturvalisusest, aga ka sellega seotud strateegilistest, õiguslikest ja inimlikest aspektidest,“ rääkis konverentsi ellukutsuja ja korraldaja TalTechi küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse vanemteadur ning tehnoloogiaettevõtte Guardtime nõunik Anna-Maria Osula.

Osula sõnutsi esitati sel aastal konverentsile esinema pääsemiseks rekordarv teese ning korraldajatel oli keeruline välja valida autoreid, kes oma uurimistööd tutvustama saavad tulla. “Seega on oodata põnevate ja särtsakate ettekannetega üritust. Lisaks on üritus suurepärane viis leida mõttekaaslasi ning partnereid erinevate projektide jaoks, kohtuda võimalike tulevaste tööandjatega ning vahetada ideid mõnusalt mitteformaalses õhkkonnas,” edastas Osula.

Konverentsi ühe peaesineja Adrian Venables’i (TalTechi küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskus) sõnul on konverents oluline, kuna küberturvalisus ei ole vaid tehnoloogiline distsipliin, vaid haakub ka sotsiaalteadustega ning selle jaoks on vaja valdkondade vahelist sidet ja vaadet. „TalTechi küberuuringute konverents seda pakubki vaadeldes küberturvalisuse erinevaid aspekte. Erinevate valdkondade ekspertide vahel loodav sünergia väljendub loodetavasti tulevastes mitmekülgsetes uurimisprojektides,“ ütles Venables.

Oma ettekandes arutleb ta, kuidas sotsiaalmeedia abil on ühiskonnas oma võimu ja mõju suurendatud ning selleks sotsiaalmeedia kasutajatega manipuleeritud. Üheks näiteks on Venemaalt alguse saanud mõjukampaania, kus libauudiseid kasutatakse ettekäändena interneti kasutamise piiramiseks või tsenseerimiseks.

Konverentsi teiseks peaesinejaks on dr Joanna Kulesza Lodzi ülikoolist, kes räägib inimõigustest küberruumis massjälgimise ajastul. Kokku oodatakse üritusele 29 esinejat ja üle 200 kuulaja üle maailma. 

Konverentsi saab vaadata päev läbi Youtube’i kanalitest. Alates kella 9:00 on võimalik vaadata peaesinejaid ja hilisemaid sessioone siit ning paralleelsessioonid algavad kell 11:30, mille otseülekanne on siin.

Konverentsi koduleht asub siin ning päevakava leiab siit.


Anna-Maria Osula; TalTechi küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse vanemteadur/Guardtime nõunik; annamaria.osula@taltech.ee; tel 53408152