See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Neuroteadlaste perekond asutas noorte kolleegide jaoks Eesti suurima stipendiumi


15.04.2020       Priit Tuvike

Ameerika neuroteadlased Igor Ilinsky ja Heli-Kristy Kultas-Ilinsky asutasid Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde Eesti suurima, 22 500 euro suuruse erastipendiumi, millega nad soovivad toetada noori neurolooge, neurokirurge ja neuroteadlasi enesetäiendusel ning liigutushäirete uurimisel.

Tartu Ülikooli närvikliiniku juhataja, neuroloogia professor Pille Taba peab Kristy ja Igor Ilinsky stipendiumi erakordseks täiendusvõimaluseks noortele neuroteadlastele, kes on otsustanud spetsialiseeruda liigutushäirete uurimisele ja nende kliinilisele käsitlusele.

„Stipendium toetab Eesti meditsiini arengut, sest see annab võimaluse aastaseks erialatäienduseks ja teadustööks valdkonna tippkeskuses ning näeb ette teadmiste tagasitoomise Eestisse,“ sõnas professor Taba.

Stipendiumi eesmärk on toetada neurolooge, neurokirurge ja neuroteadlasi, kes soovivad täiendada oma oskusi liigutushäirete nüüdisaegsete ravimeetodite valdkonnas ning saada süvateadmisi nende mehhanismidest. Stipendiumi taotlejalt oodatakse soovi saada erialast lisapädevust näiteks aju süvastimulatsiooni, liigutushäirete neuroloogilise käsitluse ja aju piltdiagnostika, sh funktsionaalse magnetresonantstomograafia valdkonnas.

Stipendiumiga toetatakse noore spetsialisti osalemist kliinilises ja/või akadeemilises teadusprogrammis Euroopa või Põhja-Ameerika meditsiinihariduse tippkeskuses. Stipendium on mõeldud kuni 35-aastastele Eesti kodanikele, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse õppekava ning läbinud residentuuri programmi neuroteadustega seotud erialal, näiteks neuroloogia, neurokirurgia, neuroradioloogia vm. Stipendiumi võivad taotleda ka neuroteadlased, kes on saanud doktorikraadi neuroteaduste valdkonnas, sh neuroanatoomias, -bioloogias või -füsioloogias.

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhataja Triin Vakkeri sõnul on nii suur eraisikute toetus erakordne. Seni oli Tartu Ülikooli Sihtasutuses suurim toetus 18 000 euro suurune Ernst Jaaksoni mälestusfondi stipendium, mida makstakse Jaaksoni poolt Tartu Ülikoolile pärandatud varadest.

Esimene Igor ja Kristy Ilinsky stipendiumi konkurss kuulutatakse välja 1. mail ning taotluse esitamise tähtaeg on 1. november 2020. Lisainfo stipendiumi kohta on Tartu Ülikooli Sihtasutuse veebilehel.

 

Lisateave:
Triin Vakker

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhataja
5554 0773

triin.vakker@ut.ee