See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

ETISes on alanud Eesti Teadusfondi granditaotluste esitamine


10.07.2006       Thomas Mell

Eesti Teadusinfosüsteemis ETIS on alanud Eesti Teadusfondi granditaotluste esitamine 2007. aastaks.

Grante eraldab Sihtasutus Eesti Teadusfond taotlejale avaliku konkursi alusel kindla uurimisprojekti täitmiseks alus ja/või rakendusuuringute vallas.
Grandiprojektil peab olema kindel, selgelt defineeritud eesmärk ja väljund, fikseeritud alguse ja eeldatava lõpetamise kuupäev. Projekti realiseerib üksikuurija või teadlasrühm, projekti juhib vastutav täitja grandihoidja. Teadusfond eraldab grante kuni 4 aastat kestvatele projektidele.

Grandid eraldatakse eelkõige:
- uute teadusideede aprobeerimiseks, otsingulisteks uurimistöödeks;
- noorte ja naiste juurdevoolu soodustamiseks teadusesse, kraadiõppe toetamiseks;
- teadlaste rahvusvahelise koostöö arendamiseks, sh Euroopa Teadusfondi programmides osalemise kaudu.

Grandihoidjal peab olema Eesti doktorikraad või sellega võrdväärne teaduskraad ning ta peab olema avaldanud viimase viie aasta jooksul vähemalt kolm publikatsiooni, mis vastavad ETISe publikatsioonide klassifikaatori punktide 1.1, 1.2, 2.1, 3.1, ja 4.1 nõuetele.

Granditaotluste esitamise tähtaeg 2007. a avatavatele projektidele on 1.september 2006. Selleks kuupäevaks peavad olema taotlused ka asutuse poolt kooskõlastatud.
Granditaotlus 2007. aastaks esitatakse elektrooniliselt ainult Eesti Teadusinfosüsteemi kaudu (ETIS – www.etis.ee).

Taotluse asutusepoolne kooskõlastamine toimub samuti ETISe kaudu. Ka grandihoidja ja põhitäitjate elulookirjeldused esitatakse ETISe kaudu.