EV99 Tehnikaülikoolis: ülikooli uued dekaanid astuvad ametisse


22.02.2017       Krõõt Nõges
  • TTÜ dekaani kett.jpg

Tallinna Tehnikaülikool tähistab täna Eesti Vabariigi 99. aastapäeva piduliku koosolekuga, kus astuvad ametisse teaduskondade uued juhid ehk dekaanid ning aastapäevakõne „Terebait: kas tehnoloogiline vabadus tugevdab rahvusriiki“ peab biorobootika professor akadeemik Maarja Kruusmaa.

Inseneriteaduskonna dekaaniks inagureeritakse Arvo Oorn, IT teaduskonna dekaaniks Gert Jervan, majandusteaduskonna dekaaniks Enn Listra ning loodusteaduskonna dekaaniks Tõnis Kanger.

Inseneriteaduskonna dekaani Arvo Oorni sihiks on luua keskkond, mis toetab kõigi valdkondade ühtlast arengut ja soodustab konkurentsivõimelist teadustööd läbi tiheda koostöö, lõppeesmärgiks on valmistada ette insenere Eesti majanduse restruktureerimiseks. IT teaduskonna dekaan Gert Jervan rõhutab: “Oluline eesmärk on IT oskuste kasvatamine ühiskonnas, et tagada riigi- ja ettevõtlussektori konkurentsivõime tõus läbi infotehnoloogiliste lahenduste kasutamise.“ Dekaan Enn Listra kinnitab: “Majandusteaduskond annab rahvusvahelist haridust, et vilistlased saaksid Eestit teenida igas maailma nurgas.“ Loodusteaduskonna dekaan Tõnis Kanger soovib, et teaduskonnas jätkuks üliõpilasi kaasates kõrge rahvusvahelise tasemega teadus- ja arendustöö.

Tehnikaülikooli uutele dekaanidele paneb rektor täna kaela metallikunstnik Ene Valteri loodud uued ametirahad, mis on valmistatud hõbedast ja koosnevad medalist ning ketist.

Koosolekul kuulutatakse välja TTÜ aasta parimad teadlased, õppejõud, samuti tudengi-, spordi- ja kultuuritegu.

2017. aastast toimub õppe- ja teadustöö Tehnikaülikoolis neljas teaduskonnas: inseneri-, infotehnoloogia, loodus- ja majandusteaduskonnas ning Eesti Mereakadeemias. Kokku on koondatud varasemad kaheksa teaduskonda ja 12 teadusasutust.

Tallinna Tehnikaülikool on kaasaegne tehnoloogiaülikool, mille tugevus peitub tehnika-, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. TTÜ vastutab eelkõige inseneride ja tehnikateadlaste järelkasvu tagamise eest Eestis.

Ülikoolis on 700 õppejõudu ja rohkem kui pooltuhat teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 70 000-ni. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed paremad Põhja-Euroopas.


TTÜ pressiesindaja Krõõt Nõges, tel 620 3504, kroot.noges@ttu.ee
22.−23.02.2017