Tehnikaülikoolis 28. novembril: koostööfestivalil kohtuvad teadlased ja ettevõtjad


28.11.2017       Krõõt Nõges

Koostööfestival „Õigel ajal õiges kohas“ liidab teadlased ja ettevõtjad, et lahendada praktilisi ettevõtete probleeme toodete ja teenuste arendamiseks või loomiseks.

28. novembril Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) Mektorys algavale festivalile on tulemas enam kui 400 osalejat ettevõtjate ja teadlaste hulgast. 

Mikk Mihkel Vaabel tehnoloogiaettevõttest Cleveron on olnud ettevõtete ja ülikoolide koostöös mõlemal poolel. „Näen, et Eesti kõrgkoolidel on pakkuda palju lahendusi, kuid see koostöö saab paremaks minna. Näen, et koostööks vajalikus veebikeskkonnas Adapter saab ettevõtja vastuseid ka kiireloomulistele päringutele. Näiteks Cleveroni uute toodete arendamisel on oluline kiirete lahenduste leidmine probleemidele. Nende lahenduste leidmiseks on Eesti kõrgkoolides vajalik teadmine kindlasti olemas, on oluline, et lahenduseks vajalik kontakt oleks kiire ning tulemuslik,“ kinnitab Vaabel ning lisab: „Loodan festivalil leida uusi kontakte ning saada ülevaade tänastest tegevusvaldkondadest, et vajaduse tekkimisel juba õigete kontaktideni jõuda – sellised ettevõtmised on kindlasti oluline samm koostöö edendamisel.“

Koostööfestival toimub kolmandat korda ja sel aastal on märksõnadeks inimene, keskkond,  ressurss.

Festival toob kokku igapäevaselt innovaatilisi tooteid ja teenuseid loovad ettevõtjad ning Eesti teadlased, kes töötavad välja uusi tehnoloogilisi arendusi.

Teadlased tutvustavad oma tööd lühikeste liftikõnedega, SA Archimedes ning SA Eesti Teadusagentuur tutvustavad NUTIKA spetsialiseerumise ning ELi teadusuuringute ja innovatsiooniprogrammi Horisont 2020. Ettevõtjad saavad luua otsekontakte teadlastega ning kaasa mõelda töötubades, mis keskenduvad ettevõtlusprobleemidele ning arengutele ühiskonnas.

Festivalil esinevad näiteks tunnustatud TTÜ biotehnoloogiaprofessor Raivo Vilu ja mõtiskleja Valdur Mikita. Globaalsete turgude vallutamisest räägib ingelinvestor Yrjo Ojasaar, rahastamisvõimalustest äriinglite võrgustiku Estban juhatuse liige Ivo Remmelg.  Töötubade teemadeks on seekord tehisintellekt, ringmajandus, biomajandus ning andmete ristkasutus.

Koostööfestivali korraldavad TTÜTLÜEKAEMTAEMÜTTKTartu observatooriumKBFISTACC  ja TFTAK, kes on koondunud võrgustikku ADAPTER.ee.

 


Merle Kangur, TTÜ Mektory, tel 50 24 706, merle.kangur@ttu.ee