See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Positiivselt evalveeritud teadusasutuste hulka lisandus Icosagen Cell Factory OÜ


15.12.2020       Priit Tuvike

Detsembri alguses kinnitas haridus- ja teadusminister otsuse evalveerida arsti- ja terviseteaduste valdkonnas positiivselt Icosagen Cell Factory OÜ. Seega on tänaseks Eestis kokku 21 evalveeritud teadusasutust.

Sel aastal läbi viidud korraline evalveerimine oli erakordne, sest maailmas valitseva segase olukorra tõttu korraldati välishindamine esmakordselt virtuaalselt. Nii korralist evalveerimist taotlenud asutuse esindaja kui ka välishindajad jäid virtuaalse evalveerimise korraldusega rahule ja leidsid, et sellisel moel hindamist võib kasutada ka edaspidi.

Icosagen Cell Factory tegeleb bioloogiliste ühendite tootmise, tehnoloogiate arendamise ja teenuste osutamisega. Välishindajate arvates on tegu innovaatilise teadustegevusega ettevõttega, millel on tugevad seosed erinevate akadeemiliste asutustega nii Eestis kui ka välismaal ja oluline kasvupotentsiaal. 

Teadus- ja arendustegevuse korraline evalveerimine on Eesti Teadusagentuuri korraldatav välishindamine, mille käigus hinnatakse teadus- ja arendusasutuse vastava valdkonna taset võrreldes valdkonna rahvusvahelise tasemega. Korralised evalveerimised toimuvad perioodiliste voorudena iga seitsme aasta tagant. Väiksem korraline evalveerimine, kus osaleb paar asutust, toimub uuel aastal, kuid kõiki selleks hetkeks positiivselt evalveeritud teadusasutusi hõlmav evalveermisvoor on planeeritud 2024. aastasse.

Täpsema info selleaastase korralise evalveerimise tulemuste ja evalveerimisprotsessi üldise korralduse kohta leiab Eesti Teadusagentuuri kodulehelt.