See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Rahvusvahelise inseneripedagoogika ühingu elutööpreemia pälvis Tiia Rüütmann TalTechist


29.09.2020       Krõõt Nõges
  • ICL photo.jpg

Eesti inseneripedagoogika keskuse juhatajat Rüütmanni tunnustati pikaajalise töö ja väljapaistvate tulemuste eest inseneripedagoogika arendamisel.

Tiia Rüütmann on koostanud käsiraamatu „Inseneripedagoogika. STEM õppeainete õpetamine ja õppimine“. Ta arendab ja teeb koolitusi pedagoogika valdkonnas, samuti loodusteaduste, robootika, inseneeria ning matemaatika didaktika alal nii Tallinna Tehnikaülikoolis kui ka rahvusvaheliselt, olles sõbralik ja innustav eestvedaja ning hinnatud kolleeg rahvusvahelises inseneripedagoogika kogukonnas.

Rahvusvahelisse inseneripedagoogika ühingusse kuulub liikmeid 75-st riigist, ühing koordineerib tehnikaõpetajate ja -õppejõudude koolitamist ning nende õppekavade arendamist kõikidel kõrgharidustasemetel.

Austria professor Adolf Melezinek oli IGIP looja ja inseneripedagoogika rajaja, temanimeline elutööpreemia on IGIPi kõrgeim autasu.

Preemia andis üle IGIPi peasekretär prof Michael Auer ICL2020/IGIP rahvusvahelise konverentsi „Educating Engineers for Future Industrial Revolutions“ avatseremoonial 23. septembril Mektorys.

Tiia Rüütmann on valitud IGIPi rahvusvahelise seirekomitee presidendiks ning täitevkomitee liikmeks.

Kaks aastat tagasi tunnustas Rüütmanni ka maailma suurim inseneriorganisatsioon IEEE konverentside elutöö autasuga.

 


Päringud: Krõõt Nõges, TalTechi meediasuhete juht, tel 5303 6163