See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Avalik konkurss riikliku programmi “Eesti keele keeletehnoloogiline tugi (2006-2010)” täitmiseks


03.08.2006       Thomas Mell

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab välja avaliku konkursi riikliku programmi “Eesti keele keeletehnoloogiline tugi (2006-2010)” täitmiseks 2006. aastal.

Riikliku programmi „Eesti keele keeletehnoloogiline tugi (2006-2010)” peaeesmärgiks on eesti keele keeletehnoloogilise toe arendamine tasemele, mis võimaldab eesti keelel edukalt toimida tänapäeva infotehnoloogilises valdkonnas, samuti keeletehnoloogia infrastruktuuri ajakohastamine. Programmi alaeesmärkideks on keeletarkvara ja keeletehnoloogiliste ressursside arendamine.

RP EKKTT rahastab keeletehnoloogiaalast teadus- ja arendustegevust alates ressursside loomisest kuni keeletehnoloogiliste rakenduste prototüüpide loomiseni. Põhjendatud vajaduse korral võib programmi raames rahastada ka eeluuringuid. Programmi tulemusena tekkiv intellektuaalne omand on avalik omand.

Programm, selle eesmärgid ja oodatavad tulemused ning taotlusvorm on kättesaadavad Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel.

Taotlused palume saata elektrooniliselt aadressil reesi.lepa@hm.ee ning esitada ka ühes pabereksemplaris Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusosakonnale (Munga 18, 50088 Tartu) 23. augustiks 2006.

Täpsemat teavet programmi kohta vt Haridus- ja Teadusministeeriumi koduleheküljel www.hm.ee (Teadlasele – Rahastamine - Riiklikud programmid).

Lisateave: Reesi Lepa,
reesi.lepa@hm.ee,
tel 735 0215