See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Postimehe Fondi Noor-Eesti teadusgrandi taotlusvoor avatud


16.11.2021       Kristi Kukk
  • Postimees.png

Postimehe Fondi Noor-Eesti teadusgrandi taotlusvoor avatud

           

Noor-Eesti teadusgrandi taotlusi saab esitada ETIS-es alates 16. oktoobrist, tähtaeg on 11.01.2022. Grandieeskiri ja juhendid on Noor-Eesti grandiprogrammi kodulehel. Taotluse koostamiseks ja esitamiseks tuleb siseneda Eesti Teadusinfosüsteemi. Link taotluse koostamise alustamiseks on kasutaja töölaual.

Noor-Eesti grandiprogrammi eesmärk on arendada ja mitmekesistada humanitaar- ja ühiskonnateaduslikke uuringuid, mis aitavad kaasa eesti rahvuse, keele ja kultuuri kestlikkusele ja mille uurimistulemused on potentsiaalselt tähenduslikud ja olulised Eesti ühiskonna enesetunnetuse arengule 21. sajandi globaliseerunud maailmas.

Granti saavad taotleda doktorikraadiga teadlased, kellel on doktorikraadi kaitsmisest möödunud vähem kui kümme aastat. Kui granti taotlev isik on olnud pärast kraadi saamist lapsehoolduspuhkusel või ajateenistuses, pikeneb selle aja võrra ka kümne aasta ajapiir.

Grandi suurus on kuni 100 000 eurot aastas ja see antakse kuni kolme aasta pikkusele uuringule, koos võimalusega taotleda ka üht jätkugranti. Selle aasta taotlusvoorus antakse välja üks grant.

 

Taotlusi hindab 10-liikmeline teadusnõukogu koosseisus Krista Aru, Raul Eamets, Martin Ehala (esimees), Tiit Hennoste, Toomas Kiho, Marju Kõivupuu, Mihhail Lotman, Mart Raudsaar, Toomas Tiivel ja Tarmo Soomere.

 

Sihtasutus Postimehe Fond on asutatud eesti rahvusteaduste ning ajakirjanikuhariduse ja -harituse toetamiseks Eestis. See annab välja teadusgrante, toetab ajakirjandusüliõpilasi ning 2019. aastal käivitas fond Postimehe ajakirjanduskooli. Fond on asutatud aastal 2016.

 

Lisainfo: Martin Ehala

martin.ehala@postimees.ee