See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Vanemad uudised  


Maaülikool sõlmis kutseõppeasutustega koostööleppe


03.12.2018       Risto Mets

 • kutsekoolid_MG_6420.jpg
Et parandada riigile olulistel erialadel õppekvaliteeti ja praktikavõimalusi, sõlmis Eesti Maaülikool nelja kutsekooliga koostööleppe.

Loe lähemalt....

Tehnikaülikooli doktoritöö: Eestis praktiseeritav ühtne jäätmekogumissüsteem on ajale jalgu jäänud


27.11.2018       Kersti Vähi

Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudis kaitses Monica Vilms hiljuti doktoritööd „Waste handling management in city centres, low-density areas and small islands and its effect on formation of air emission“ (Jäätmekäitluse organiseerimine linnakeskustes, hajaasustusaladel ja väikesaartel ning selle mõju õhuheitmete tekkele)

Loe lähemalt....

TalTechi uues laboris saab maailmatasemel uurida ja testida elektrisüsteemide kaitsemehhanisme


26.11.2018       Krõõt Nõges

 • energeetikalabor_UUS.jpg
27. novembril kell 11.00 avatakse Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) uus energeetikalabor, kus ülikooli teadlased ning tudengid saavad tuvastada ja eemaldada rikkeid elektrisüsteemis.

Labori avamisel demonstreeritakse, kuidas tuvastada rike ning millised tegevused ja lülitamised toimuvad alajaamas, et taastada elektri jõudmine tarbijateni. Avatav labor asub TalTechi energeetikamaja ruumis NRG-527 (Ehitajate tee 5, Tallinn).

Loe lähemalt....

Tallinnas toimub rahvusvaheline konverents Läänemere tervisest ja seda mõjutavatest surveteguritest


26.11.2018       Krõõt Nõges

 • Laanemeri (2).jpg
27. novembrini toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents „Multiple drivers for Earth system changes in the Baltic Sea region“, kus analüüsitakse kliimamuutuste, õhu- ja veereostuse, laevanduse ning paljude teiste survetegurite mõju Läänemere tervisele.

Konverentsi korraldab TalTech koostöös rahvusvaheliste organisatsioonidega Baltic Earth, BONUS, ICES ja HELCOM. Teadlased kõikidest Läänemere maadest arutlevad selle üle, kuidas mõjutab meie kodumerd kliima soojenemine ning sellest tingitud jääkatte vähenemine, võimalik merevee taseme tõus, ...

Loe lähemalt....

TalTechi üliõpilased hakkavad arendama Kuu missiooniks elamuid


26.11.2018       Krõõt Nõges

 • taiskuu.jpg
TalTechi ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tudengid osalevad uute tehnoloogiate väljatöötamisel Kuu missiooniks – näiteks kuidas mõõta mikrogravitatsioonis inimese terviseseisundit või nutikalt juhtida energiat jäises keskkonnas.

TalTechi ja EKA ühisõppekava „Disaini ja tehnoloogia tulevik“ üliõpilased panustavad oma teadmiste ja oskustega rahvusvahelises tudengite demoprojektis IGLUNA, kus osaleb kokku tudengeid 14 Euroopa ülikoolist.

Loe lähemalt....

Kuidas rajada Rail Balticut inimsõbralikult?


26.11.2018       Risto Mets

 • RB_kaart.jpg
Rahvusvahelisel seminaril tuleb juttu, kuidas lahendada suurte taristuobjektide rajamise probleeme maakorralduslikult

Loe lähemalt....

Eesti-uuringute Tippkeskuse aastakonverents uurib rändega seotud kultuuri- ja identiteediküsimusi


26.11.2018       Anne Ostrak

 • on the move 1_Aija Sakova.jpg
29. novembrist 1. detsembrini 2018 toimub Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumis Eesti-uuringute Tippkeskuse 7. aastakonverents, mis on sel korral pühendatud rände eri tahkude uurimisele nii aja- ja kultuuriloo, kirjanduse, folkloori kui ka sotsioloogilisest aspektist.
Üleilmse haardega konverents „On the Move: Migration and Diasporas“ („Liikumises: migratsioon ja diasporaa“) toob kokku üle 80 uurija eri valdkondadest 23 riigist.

Loe lähemalt....

Kärt Summataveti 55. sünnipäevale pühendatud konverents „Kultuur ja loovus“


22.11.2018       Anne Ostrak

 • KartSummatavet_ÜlarLinnustef.jpg
Kärt Summatavet tähistab oma sünnipäeva konverentsiga

28. novembril kell 13 toimub Kirjandusmuuseumis kunstnik ja õppejõud Kärt Summataveti 55. sünnipäevale pühendatud konverents „Kultuur ja loovus“. Sel päeval esinevad mitmed tuntud kultuuriteadlased ja folkloristid interdistsiplinaarsete ettekannetega, käsitledes kultuuri ja loomingulisust selle mitmekesisuses. Peaesinejaks on ungari päritolu etnoloog ja šamanist Mihály Hoppál.

Loe lähemalt....

Eesti teaduse populariseerimise elutööpreemia pälvis Mihkel Zilmer


21.11.2018       Marika Meltsas

 • _DSC5493.JPG
Täna anti Tartus, Dorpati konverentsikeskuses toimuval teaduskommunikatsiooni konverentsil „Teadus sotsiaalmeedias – meelelahutuse ja müra vahel?” üle 2018. aasta Eesti teaduse populariseerimise riiklikud auhinnad.
Tiiu Silla nimelise elutööpreemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest pälvis Mihkel Zilmer. Mihkel Zilmer on teadlane ja õppejõud, kes on üle 40 aasta tutvustanud teaduspõhise toitumise aluseid ja populariseerinud nii enda kui teiste uurijate teadusuuringute tulemusi. Lihtne ja rahvale arusaadav...

Loe lähemalt....

Ühistuline tegevus muudab konkurendid partneriks


21.11.2018       Risto Mets

 • Yhistegevus.jpg
Rahvusvaheline konverents jagab eri maade kogemusi ühistegevusest.

Loe lähemalt....

Ernst Julius Öpiku 125. sünniaastapäeva sümpoosion


19.11.2018       Priit Tuvike

 • opik1_zoom68.jpg
23. novembril tähistab Tartu observatoorium ülikooli aulas sümpoosioniga maailmakuulsa astronoomi, Eesti astronoomiakoolkonna ühe rajaja Ernst Julius Öpiku 125. sünniaastapäeva.

Loe lähemalt....

Laupäeval, 17. novembril kell 12 tänatakse Eesti Kirjandusmuuseumis kogumisvõistluse „Püüa vanaema lugu purki!“ osalejaid


16.11.2018       Priit Tuvike

 • vanaema.png
Laupäeval, 17. novembril toimub Eesti Kirjandusmuuseumis kogumisvõistluse „Püüa vanaema lugu purki!“ tänuüritus, kus esineb ka võistluse üks peasponsor ansambel Trad. Attack! Euroopa kultuuripärandi aasta raames korraldas Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv lastele ja noortele suunatud nutivõistluse „Püüa vanaema lugu purki!“ Võistlusel paluti lastel jäädvustada nutiseadmega oma vanavanemalt või mõnelt teiselt vanemalt vestluskaaslaselt üks lugu või laul, mis on tema jaoks oluline.

Loe lähemalt....

ETISe uudisedTeiste portaalide uudised
14.11.2018      
Juhtivad Eesti tööstus- ja logistikaettevõtted otsivad innovaatilisi koostööpartnereid   Teaduspark Tehnopol ja EAS kutsuvad IT-arendajaid, disainereid, tööstusvaldkonna spetsialiste, tudengeid, teadustöötajaid ja teisi tööstussektori digilahendustest huvitatuid osalema 21.-23. novembril toimuval arendusmaratonil. 8. novembril toimunud ideepäeval töötasid Elektrilevi, Raasiku Elekter, Ericsson Eesti, Incap Electronics Estonia, Operail ja Eesti Raudtee välja põnevad lahendused, mida nüüd arendusmaratonil prototüüpima, valideerima ja millele ärimudelit või business case'i arendama hakatakse. Kui ka Sinu ettevõttel on lahendamist vajav probleem või soovid aidata mõnda juba tulevat ettevõtet, siis registreeru üritusele ja saada meile oma arendusvajaduse kirjeldus.
Loe lähemalt....
02.12.2018       https://www.etag.ee/?p=44961
Nanomeditsiini teemaline 10. rahvusvaheline ühiskonkurss  

EuroNanoMed (ENM) on 2008. aastal riiklike rahastavate organisatsioonide ning ministeeriumide poolt asutatud nanomeditsiini teemaline ERA-NET. Võrgustiku üheks tegevuseks on nanomeditsiini...

The post Nanomeditsiini teemaline 10. rahvusva ...
Loe lähemalt....


13.11.2018      
TalTech ja Silberauto alustavad uue isesõiduki ehitamist   Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) koostöös Silberautoga hakkavad ehitama uut isesõitvat bussi, mis sobiks sõitmiseks Tallinna tänavatel. Uus sõiduk valmib järgmisel aastal. 14. novembril kirjutavad rektor Jaak Aaviksoo ja Silberauto AS juhatuse esimees Väino Kaldoja alla Iseauto projekti uuendamise lepingule, mille eesmärk on uue isesõitva bussi ehitamine ja tarkvara täiustamine. Silberauto insenerid koostöös TalTechi inseneri- ning infotehnoloogia teaduskondade tudengite ja teadlastega täiustavad praeguse iseauto tarkvara, optimeerivad kerekonstruktsiooni ja elektroonikat ning arendavad välja uue juhtimissüsteemi ja laadimistehnoloogia.
Loe lähemalt....
05.12.2018       https://www.etag.ee/?p=45055
NORFACE ühiskonkurss Governance  

Alanud on koostöövõrgustiku NORFACE ühiskonkurss teemal „Democratic governance in a turbulent age“ NORFACE (New Opportunities for Research Funding Agency Co-operation in...

The post NORFACE ühiskonkurss Governance appeared first on ...
Loe lähemalt....


13.11.2018      
TalTech doktoritöö tõestas, et kaugtöö on tööea pikendamiseks optimaalseim võimalus   TalTech ärikorralduse instituudis kaitses René Arvola hiljuti doktoritööd „Telework as a solution for extending worklife“ (Kaugtöö kui lahendus tööea pikendamiseks).
Loe lähemalt....
05.12.2018       https://www.etag.ee/?p=45048
Noored leiutajad muudavad maailma julgete mõtete abil  

Täna autasustati Tallinnas, TalTech Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory saalis, õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid. Riikliku konkursi preemiad andis üle Haridus- ja...

The post Noored leiutajad muudavad maailma julgete mõte ...
Loe lähemalt....


09.11.2018      
PÖFF-i teadusfilmide programm ärgitab mõtlema tuleviku võimalustele ja riskidele   Mis juhtub, kui grupp entusiaste püüab teaduslikult tõestada, et maa on lame ja kas tõestamiskatsete ebaõnnestumine kummutab usu? Kas haid on ökosüsteemile piisavalt olulised, et õigustada filmitegija hukkumist nende elukeskkonna jäädvustamisel? Kas geenmuundatud toit on inimkonna tulevik või hukatus?
Loe lähemalt....
06.12.2018       https://www.etag.ee/?p=45067
Eesti Teadusagentuuri hindamisnõukogu tegi ettepaneku rahastada 76 uurimisprojekti  

Eesti Teadusagentuuri hindamisnõukogu esitas teadusagentuuri juhatusele esialgse ettepaneku rahuldada 76 personaalse uurimistoetuse taotlust, sh 14 järeldoktori-, 24 stardi- ja 38...

The post Eesti Teadusagentuu ...
Loe lähemalt....