See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Vanemad uudised  


TalTech doktoritöö tõestas, et kaugtöö on tööea pikendamiseks optimaalseim võimalus


13.11.2018       Kersti Vähi

 • RenePilt_476x388.jpg
TalTech ärikorralduse instituudis kaitses René Arvola hiljuti doktoritööd „Telework as a solution for extending worklife“ (Kaugtöö kui lahendus tööea pikendamiseks).

Loe lähemalt....

PÖFF-i teadusfilmide programm ärgitab mõtlema tuleviku võimalustele ja riskidele


09.11.2018       Priit Tuvike

 • curve2.png
Mis juhtub, kui grupp entusiaste püüab teaduslikult tõestada, et maa on lame ja kas tõestamiskatsete ebaõnnestumine kummutab usu? Kas haid on ökosüsteemile piisavalt olulised, et õigustada filmitegija hukkumist nende elukeskkonna jäädvustamisel? Kas geenmuundatud toit on inimkonna tulevik või hukatus?

Loe lähemalt....

Seminar „Tööstusomandi kaitse ja kasutamine Eestis: majanduslik ja õiguslik perspektiiv“


09.11.2018       Priit Tuvike

 • pirn.jpg
4. detsembril 2018 algusega 10.45 toimub tööstusomandi aruteluseminar Tartus V SPA Hotelli konverentsikeskuses Baltic ruumis (Tartu, Riia 2).
Eesti Teadusagentuuri programmi „Valdkondliku teadus-ja arendustegevuse tugevdamine” (RITA) tegevus 4 raames valmib 2018. aasta lõpuks uuring „Tööstusomandi kaitse ja kasutamine Eestis: majanduslik ja õiguslik perspektiiv“ (täitja Tartu Ülikool).

Loe lähemalt....

Värske edetabel kinnitab Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste maailmataset


07.11.2018       Kaja Karo

 • tartu_ulikool._foto_andres_tennus.jpg
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna erialad tõusid Times Higher Educationi (THE) värskes erialade edetabelis kõrgetele kohtadele. Sealhulgas jõudsid kaks eriala edetabelisse esimest korda: majandusteadus (koht 251–300) ja haridusteadus (301–400).

Loe lähemalt....

Eesti Kirjandusmuuseumis toimub 7.–9. novembril 2018 konverents „Lauluks vormitud kogemused: laulmistraditsioonide isiklikud ja kogukondlikud tahud“


06.11.2018       Priit Tuvike

 • lauluks_vormitud.png
Rahvusvaheline laulu-uurijate konverents paneb mõtlema, kuidas inimesed tuleksid toime ilma laulmata. Maailma laulmistraditsioonide uurijad käsitlevad laulmise rolli inimese suhtlemises kogukonna ja loodusega, aga ka minevikuga.

Loe lähemalt....

Eesti teadusfotograaf võitis ülemaailmse teadusfoto võistluse


06.11.2018       Priit Tuvike

 • veepiisk.png
Kui Erwan Amice Prantsusmaalt, Michael S. Adler Ameerika Ühendriikidest ning Massimo Brizzi ja Stefania Rizzelli Itaaliast viisid igaüks koju ühe kategooriavõidu, siis Maardust pärinev Eesti keemik ja juutuuber Maxim Bilovitskiy jättis viienda ja viimase peapreemia Eestisse. Mittefotofailide kategoorias tagas võidu video, mis näitab veepiisa külmumist temperatuuril -180 °C.

Maximi sõnul jõudis ta video tegemiseni, kui viis läbi eksperimente vedela lämmastikuga ja otsustas ühtlasi uurida vee külmumist. Teatud oludes tekkisid ideaalsed tingimu...

Loe lähemalt....

TalTechi elektroonikateadlased said maineka USA patendikinnituse oma uudsele impedantsimeetodile


05.11.2018       Kersti Vähi

 • mart-min-kiiplabor.jpg
Tehnikaülikooli Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituudi uurimisrühm on saanud patendi nende välja töötatud ülikiire impedants-spektroskoopia mõõtemeetodi (1000 spektrit sekundis) leiutise eest. Seekord on tegemist juba 12nda US Patent Office poolt patendiväärseks tunnistatud tehnikaülikooli leiutisega elektrilise impedantsi valdkonnas. Ameerika patente hindab meie teadus- ja majandusmaastik eriti kui juhtivas tööstusriigis kehtestatud suure majandusliku mõjuga intellektuaalomandit.

Loe lähemalt....

TalTechi jõuelektroonikateadlaste artikkel sai suure tunnustuse mainekalt rahvusvaheliselt inseneriühingult IEEE


02.11.2018       Krõõt Nõges

 • IEEE_auhind_Liivik_Vinnikov_Chub_UUS.JPG
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) jõuelektroonikateadlased pälvisid rahvusvahelise elektri- ja elektroonikainseneride instituudi (IEEE) tööstuselektroonika liidult (IES) parima konverentsiartikli auhinna oma publikatsiooni "Multiphase Galvanically Isolated Impedance -Source DC-DC Converter for Residential Renewable Energy Applications" eest. Auhind anti üle Washingtonis 22. septembril 2018.

Artikkel avaldati IEEE konverentsil International Symposium on Industrial Electronics 2017 ning selle autoriteks olid Dmitri Vinnikov, Andrii Chub ja El...

Loe lähemalt....

Maaülikooli tehnikainstituut käivitas biokütuste labori


02.11.2018       Risto Mets

 • biokytusedIMG_6089.JPG
Biomajandus on maaülikooli vastutusvaldkond ning biokütused üks osa kogu biomajanduse ahelast. Et kütuste olemasolu ja potentsiaali paremini uurida, avas maaülikool vedelikkromatograafia labori, kus asub teisigi täppisseadmeid.

Loe lähemalt....

Doktorantide sügiskool “Dialoogid laste ja noortega” / Autumn school “Dialogues with children and youth”


31.10.2018       Anne Ostrak

 • Kaanetaust-tühi.png
1.-2. novembril toimub Eesti Kirjandusmuuseumi eestvõttel Kubijas humanitaarteaduste doktorantidele suunatud rahvusvaheline sügiskool „Dialoogid laste ja noortega“, mille raames vaadeldakse laste- ja noortetemaatika erinevaid tahke. Kirjandusmuuseum viib ürituse läbi keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikooli partnerina, kuid esinejate hulgas on nii folkloriste, etnolooge, eediauurijaid, kasvatusteadlasi, religiooniteadlasi, semiootikuid kui ka doktorante.

Loe lähemalt....

Teadlased: Eestimaa muld on üllatavalt liigirikas


31.10.2018       Risto Mets

 • Sadajalgne L curtipes.jpg
Mulla lähemal uurimisel on teadlased avastanud sellest mitmeid olendeid, kelle olemasolust polnud inimkonnal varem aimu.

Loe lähemalt....

Eesti Haridusteaduste Ajakirja erinumber on pühendatud ettevõtlikkuse arendamisele ja ettevõtlusõppele


31.10.2018       Kaja Karo

 • haridus.png
1. novembril ilmub Eesti Haridusteaduste Ajakirja (EHA) erinumber, mis annab ülevaate ettevõtlikkusest ja ettevõtlusõppest eri haridustasemetel. Esmakordselt lahkavad teemat uurimisrühmad, kuhu kuuluvad majandus- ja kasvatusteadlased ning psühholoogid.

Loe lähemalt....

ETISe uudisedTeiste portaalide uudised
31.10.2018      
Tehnikaülikooli materjaliteadlased arendavad keskkonnasõbralikku materjali nutikate rõivaste tootmiseks   Hiljuti ilmus juhtivas erialaajakirjas Carbon tehnikaülikooli teadlaste sulest teadusartikkel „A method for producing conductive graphene biopolymer nanofibrous fabrics by exploitation of an ionic liquid dispersant in electrospinning“ (Juhtivate grafeenist ja biopolümeerist nanokiuliste kangaste valmistamise meetod kasutades ioonvedelikust dispergenti ja elektroketrust).
Loe lähemalt....
08.11.2018       https://www.etag.ee/?p=44647
Otsime uurimistoetuste koordinaatorit (tehnika ja tehnoloogia)!  

Meile on oodatud tööle (ajutiselt äraoleva töötaja asendajana) UURIMISTOETUSTE KOORDINAATOR (tehnika ja tehnoloogia) töö eesmärgiga tagada uurimistoetuste süsteemi kvaliteetne toimimine tehnika- ja...

The post Otsime uurimi ...
Loe lähemalt....


30.10.2018      
Eesti teadlane valiti Transilvaania Ülikooli auprofessoriks   Transilvaania ülikooli rektor Joan Vasile Abrudani kinnitas, et koostöö maaülikooli professori Henn Korjusega on olnud väga edukas ning kahe ülikooli vahel on kujunenud välja tugev koostöö.
Loe lähemalt....
09.11.2018       https://www.etag.ee/?p=44657
Seminar „Tööstusomandi kaitse ja kasutamine Eestis: majanduslik ja õiguslik perspektiiv“  

4. detsembril 2018 algusega 10.45 toimub tööstusomandi aruteluseminar Tartus V SPA Hotelli konverentsikeskuses Baltic ruumis (Tartu, Riia 2). Teadusagentuuri programmi...

The post Seminar „Tööstusomandi kaits ...
Loe lähemalt....


30.10.2018      
Maaülikooli teadlased järjestasid ahvena genoomi   Ahvena genoomi järjestamine on esimene samm, et mõista, millised evolutsioonilised mehhanismid on ahvenast teinud ühe kõige edukama ja laialt levinud kalaliigi Euraasia parasvöötmes.
Loe lähemalt....
09.11.2018       https://www.etag.ee/?p=44665
PÖFF-i teadusfilmide programm ärgitab mõtlema tuleviku võimalustele ja riskidele  

Mis juhtub, kui grupp entusiaste püüab teaduslikult tõestada, et maa on lame ja kas tõestamiskatsete ebaõnnestumine kummutab usu? Kas haid...

The post PÖFF-i teadusfilmide programm ärgitab mõtlema tuleviku võimalu ...
Loe lähemalt....


30.10.2018      
Uus kõrgkooliõpik koondab veiste sigimisega seotud teadmised ja tehnoloogiad   Et mõista sigimisega seotud probleemide olemust, ennetada nende teket või neid ravida, valmis maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis kõrgkooliõpik „Veise sigimine“.
Loe lähemalt....
09.11.2018       https://www.etag.ee/?p=44667
Otsime Eesti teadus- ja arendustegevuse kontaktbüroosse Brüsselis püsistažööri  

Eesti teadus- ja arendustegevuse kontaktbüroo Brüsselis pakub initsiatiivikale ja hakkajale üliõpilasele või äsja ülikooli lõpetanule mitmekülgset arenguvõimalust ning töökogemust välisriigis...

The post Otsime Eesti ...
Loe lähemalt....