See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Vanemad uudised  


TalTechi robootikateadlane Raivo Sell valiti Postimehe poolt 2018. aasta trendiloojaks


13.12.2018       Krõõt Nõges

  • Raivo_Sell.jpg
Ajaleht Postimees valis välja 100 nägu Eestist ja maailmast, kelle seas toodi trendiloojana esile Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) vanemteadur Raivo Sell.

Raivo Sell on TalTechi vanemteadur, õppejõud, tootearenduse- ja robootika bakalaureuseõppekava programmijuht ja Iseauto projektijuht. Tema uurimisvaldkonnaks on robootika, sh autonoomsed mehitamata süsteemid ja isejuhtivad sõidukid, tema uurimistulemuste põhjal on ilmunud rohkelt tsiteeritavaid teadusartikleid. Samuti on ta tunnustatud robootikaõpetajate koolitaja TalTechi täiendusõppepr...

Loe lähemalt....

Tehnikaülikooli paleoökoloogid hindavad rahvusvahelisi kliimamudeleid


11.12.2018       Kersti Vähi

  • 11646601t1h639f.jpg
Paleoökoloogi, Tallinna tehnikaülikooli geoloogia instituudi professori Siim Veski juhitud pärastjääaja geoloogia uurimisrühmal on kohe lõppemas mahukas uurimisprojekt „Pärastjääaja paleoökoloogia ja -kliima Balti regioonis“

Loe lähemalt....

Otsime raskete eriveoste mobiilsuse ning taristu seisukorrateadlikkuse parandamise uuringu läbiviijat


10.12.2018       Marika Meltsas

Eesti Teadusagentuur kuulutas välja riigihanke uuringu „Raskete eriveoste mobiilsuse ning taristu seisukorrateadlikkuse parandamiseks” elluviija leidmiseks.

Riigihanke objektiks on uuringu läbiviimine raskete eriveoste mobiilsuse ning riigi teetaristu seisukorrateadlikkuse parandamiseks Eestis. Uuringu peamine eesmärk on raskete eriveoste mobiilsuse ja taristu seisukorrateadlikkuse parendamine, et tagada Eestis eriveoste tõhusam ning ohutum liikumine. Alaeesmärkideks on tõsta nii riigi kui erasektori võimekust planeerida kiireloomulisi eriveoste teekondi ning majanduslikku efektiivsust (sh mitte kahjustada olemasolevat taristut). Samuti soovitakse tõsta riigi võimekust tulla toime ja tagada riigi jätkusuutlik toimimine kriisiolukorras, ...

Loe lähemalt....

Metsakonverentsil: kas kuusk, mänd ja kask üldse kasvavad tulevikus Eestis?


10.12.2018       Risto Mets

  • Paavo_MG_6895.jpg
Arvatavalt kliimamuutustest tingitud haigustekitajate ja kahjurite levik Euroopa metsamassiivides paneb tahes-tahtmata mõtlema, kas Eesti mets näeb 20 - 30 aasta pärast välja nagu täna.

Loe lähemalt....

Maaülikool sõlmis kutseõppeasutustega koostööleppe


03.12.2018       Risto Mets

  • kutsekoolid_MG_6420.jpg
Et parandada riigile olulistel erialadel õppekvaliteeti ja praktikavõimalusi, sõlmis Eesti Maaülikool nelja kutsekooliga koostööleppe.

Loe lähemalt....

Tehnikaülikooli doktoritöö: Eestis praktiseeritav ühtne jäätmekogumissüsteem on ajale jalgu jäänud


27.11.2018       Kersti Vähi

Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudis kaitses Monica Vilms hiljuti doktoritööd „Waste handling management in city centres, low-density areas and small islands and its effect on formation of air emission“ (Jäätmekäitluse organiseerimine linnakeskustes, hajaasustusaladel ja väikesaartel ning selle mõju õhuheitmete tekkele)

Loe lähemalt....

TalTechi uues laboris saab maailmatasemel uurida ja testida elektrisüsteemide kaitsemehhanisme


26.11.2018       Krõõt Nõges

  • energeetikalabor_UUS.jpg
27. novembril kell 11.00 avatakse Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) uus energeetikalabor, kus ülikooli teadlased ning tudengid saavad tuvastada ja eemaldada rikkeid elektrisüsteemis.

Labori avamisel demonstreeritakse, kuidas tuvastada rike ning millised tegevused ja lülitamised toimuvad alajaamas, et taastada elektri jõudmine tarbijateni. Avatav labor asub TalTechi energeetikamaja ruumis NRG-527 (Ehitajate tee 5, Tallinn).

Loe lähemalt....

Tallinnas toimub rahvusvaheline konverents Läänemere tervisest ja seda mõjutavatest surveteguritest


26.11.2018       Krõõt Nõges

  • Laanemeri (2).jpg
27. novembrini toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents „Multiple drivers for Earth system changes in the Baltic Sea region“, kus analüüsitakse kliimamuutuste, õhu- ja veereostuse, laevanduse ning paljude teiste survetegurite mõju Läänemere tervisele.

Konverentsi korraldab TalTech koostöös rahvusvaheliste organisatsioonidega Baltic Earth, BONUS, ICES ja HELCOM. Teadlased kõikidest Läänemere maadest arutlevad selle üle, kuidas mõjutab meie kodumerd kliima soojenemine ning sellest tingitud jääkatte vähenemine, võimalik merevee taseme tõus, ...

Loe lähemalt....

TalTechi üliõpilased hakkavad arendama Kuu missiooniks elamuid


26.11.2018       Krõõt Nõges

  • taiskuu.jpg
TalTechi ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tudengid osalevad uute tehnoloogiate väljatöötamisel Kuu missiooniks – näiteks kuidas mõõta mikrogravitatsioonis inimese terviseseisundit või nutikalt juhtida energiat jäises keskkonnas.

TalTechi ja EKA ühisõppekava „Disaini ja tehnoloogia tulevik“ üliõpilased panustavad oma teadmiste ja oskustega rahvusvahelises tudengite demoprojektis IGLUNA, kus osaleb kokku tudengeid 14 Euroopa ülikoolist.

Loe lähemalt....

Kuidas rajada Rail Balticut inimsõbralikult?


26.11.2018       Risto Mets

  • RB_kaart.jpg
Rahvusvahelisel seminaril tuleb juttu, kuidas lahendada suurte taristuobjektide rajamise probleeme maakorralduslikult

Loe lähemalt....

Eesti-uuringute Tippkeskuse aastakonverents uurib rändega seotud kultuuri- ja identiteediküsimusi


26.11.2018       Anne Ostrak

  • on the move 1_Aija Sakova.jpg
29. novembrist 1. detsembrini 2018 toimub Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumis Eesti-uuringute Tippkeskuse 7. aastakonverents, mis on sel korral pühendatud rände eri tahkude uurimisele nii aja- ja kultuuriloo, kirjanduse, folkloori kui ka sotsioloogilisest aspektist.
Üleilmse haardega konverents „On the Move: Migration and Diasporas“ („Liikumises: migratsioon ja diasporaa“) toob kokku üle 80 uurija eri valdkondadest 23 riigist.

Loe lähemalt....

Kärt Summataveti 55. sünnipäevale pühendatud konverents „Kultuur ja loovus“


22.11.2018       Anne Ostrak

  • KartSummatavet_ÜlarLinnustef.jpg
Kärt Summatavet tähistab oma sünnipäeva konverentsiga

28. novembril kell 13 toimub Kirjandusmuuseumis kunstnik ja õppejõud Kärt Summataveti 55. sünnipäevale pühendatud konverents „Kultuur ja loovus“. Sel päeval esinevad mitmed tuntud kultuuriteadlased ja folkloristid interdistsiplinaarsete ettekannetega, käsitledes kultuuri ja loomingulisust selle mitmekesisuses. Peaesinejaks on ungari päritolu etnoloog ja šamanist Mihály Hoppál.

Loe lähemalt....

ETISe uudisedTeiste portaalide uudised
21.11.2018      
Eesti teaduse populariseerimise elutööpreemia pälvis Mihkel Zilmer   Täna anti Tartus, Dorpati konverentsikeskuses toimuval teaduskommunikatsiooni konverentsil „Teadus sotsiaalmeedias – meelelahutuse ja müra vahel?” üle 2018. aasta Eesti teaduse populariseerimise riiklikud auhinnad. Tiiu Silla nimelise elutööpreemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest pälvis Mihkel Zilmer. Mihkel Zilmer on teadlane ja õppejõud, kes on üle 40 aasta tutvustanud teaduspõhise toitumise aluseid ja populariseerinud nii enda kui teiste uurijate teadusuuringute tulemusi. Lihtne ja rahvale arusaadav sõnakasutus koos sügavate teadmistega on olnud see, mille tõttu tema esitatud sõnumid on inimestele hästi vastuvõetavad ning soovitused järgitavad.
Loe lähemalt....
10.12.2018       https://www.etag.ee/?p=45088
Otsime raskete eriveoste mobiilsuse ning taristu seisukorrateadlikkuse parandamise uuringu läbiviijat  

Eesti Teadusagentuur kuulutas välja riigihanke uuringu „Raskete eriveoste mobiilsuse ning taristu seisukorrateadlikkuse parandamiseks” elluviija leidmiseks. Riigihanke objektiks on uuringu läbiviimine...

The post ...
Loe lähemalt....


21.11.2018      
Ühistuline tegevus muudab konkurendid partneriks   Rahvusvaheline konverents jagab eri maade kogemusi ühistegevusest.
Loe lähemalt....
10.12.2018       https://www.etag.ee/?p=45108
Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss tõstab esile silmapaistvat teadustööd kõigis valdkondades  

Homme, 11. detsembril kell 13-16 autasustatakse Tallinnas, Eesti Teaduste Akadeemia saalis (Kohtu 6) üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid.  Üle antakse...

The post Üliõpilaste ...
Loe lähemalt....


19.11.2018      
Ernst Julius Öpiku 125. sünniaastapäeva sümpoosion   23. novembril tähistab Tartu observatoorium ülikooli aulas sümpoosioniga maailmakuulsa astronoomi, Eesti astronoomiakoolkonna ühe rajaja Ernst Julius Öpiku 125. sünniaastapäeva.
Loe lähemalt....
10.12.2018       https://www.etag.ee/?p=45125
Ootame stendiettekandeid teadushariduse konverentsile 28. veebruar-1. märts 2019  

Teadushariduse konverents “Loodusteadused ja tehnoloogia koolis. Koostöö ja lõiming.  Scientix  konverents 2019” kutsub teid esitlema ja jagama oma parimaid praktikaid ja...

The post Ootame stendiettekandeid t ...
Loe lähemalt....


16.11.2018      
Laupäeval, 17. novembril kell 12 tänatakse Eesti Kirjandusmuuseumis kogumisvõistluse „Püüa vanaema lugu purki!“ osalejaid   Laupäeval, 17. novembril toimub Eesti Kirjandusmuuseumis kogumisvõistluse „Püüa vanaema lugu purki!“ tänuüritus, kus esineb ka võistluse üks peasponsor ansambel Trad. Attack! Euroopa kultuuripärandi aasta raames korraldas Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv lastele ja noortele suunatud nutivõistluse „Püüa vanaema lugu purki!“ Võistlusel paluti lastel jäädvustada nutiseadmega oma vanavanemalt või mõnelt teiselt vanemalt vestluskaaslaselt üks lugu või laul, mis on tema jaoks oluline.
Loe lähemalt....
11.12.2018       https://www.etag.ee/?p=45138
Üliõpilaste teadustööde konkursi parimad on Karin Hanga ja Katre Juganson  

Täna autasustati Tallinnas, Eesti Teaduste Akadeemias üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Üle anti riiklikud preemiad, Eesti Teaduste Akadeemia presidendi eripreemiad...

The post Üliõpilaste teadustööde k ...
Loe lähemalt....