Urmas Petti

12.09.1965
737 5302
urmas.petti@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
1996-97 õppeülesande täitja Tartu ülikooli usuteaduskonnas; septembrist 1999 Tartu ülikooli usuteaduskonna ajaloolise usuteaduse lektor, veebruarist 2001 ajaloolise usuteaduse dotsent ja õppetooli hoidja.
01.03.2014–28.02.2015    Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, kirikuloo dotsent (1,00)
01.09.2012–28.02.2014    Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, kirikuloo dotsent (0,75)
01.09.2007–31.08.2012    Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, kirikuloo dotsent (1,00)
01.02.2006–31.08.2007    Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, kirikuloo erakorraline dotsent (1,00)
01.02.2001–31.01.2006    Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, ajaloolise usuteaduse dotsent (1,00)
 
 
Haridustee
BA teoloogias 1995 Tartu ülikooli usuteaduskond
Teoloogiamagister 1997 Tartu ülikooli usuteaduskond
Teoloogiadoktor 1999 Baseli ülikooli usuteaduskond
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
Tartu ülikooli usuteaduskonna nõukogu liige 2000-; Tartu ülikooli õppekomisjoni liige 2001-2003; Seltsi Theologische Arbeitskreis für Reformationsgeschichtliche Forschung liige 1999-; Akadeemilise Teoloogia Seltsi esimees 1999-2000, aseesimees 2000-2001; Usuteadusliku Ajakirja toimetuse kollegiumi liige 1999-, Villem Reimanni kolleegiumi aseesimees 2002-2004.

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2013
4.2.
2013
6.6.
2013
6.7.
2012
3.4.
2011
6.3.
2011
6.6.
2010
6.6.
2010
3.2.
2009
1.2.
2008
3.2.
2008
3.2.
2007
6.6.
2007
1.2.
2006
2.3.
2006
3.5.
2006
6.3.
2006
6.6.
2006
3.2.
2005
3.2.
2005
6.6.
2005
1.3.
2003
3.2.
2003
1.2.
2002
1.2.
2002
6.1.
2002
3.2.
2001
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
1998

Urmas Petti

12.09.1965
737 5302
urmas.petti@ut.ee

Career

Institution and occupation
Lector of the Church History at the University of Tartu Faculty of Theolgy 1999, docent and head of the Chair of Church History 2001
01.03.2014–28.02.2015    University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Associate Professor of Church History (1,00)
01.09.2012–28.02.2014    University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Associate Professor in Church History (0,75)
01.09.2007–31.08.2012    University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Associate Professor in Church History (1,00)
01.02.2006–31.08.2007    University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Senior Lecturer extraordinarius (1,00)
01.02.2001–31.01.2006    University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Associate Professor (1,00)
 
 
Education
BA in Theology 1995 University of Tartu Faculty of Theology
Master of Theology 1997 University of Tartu Faculty of Theology
Doctor of Theology 1999 University of Basle Faculty of Theology
 
 
R&D related managerial and administrative work
Member of the Council of the Faculty of Theology University of Tartu 200-; member of the Theologische Arbeitskreis für Reformationsgeschichtliche Forschung 1999-; president of the Theological Society 1999-2000, vice-president 2000-2001; member of the editorial board of the Theological Journal 1999-.

Publications

Category
Year
Publication
 
1.1.
2013
4.2.
2013
6.6.
2013
6.7.
2012
3.4.
2011
6.3.
2011
6.6.
2010
6.6.
2010
3.2.
2009
1.2.
2008
3.2.
2008
3.2.
2007
6.6.
2007
1.2.
2006
2.3.
2006
3.5.
2006
6.3.
2006
6.6.
2006
3.2.
2005
3.2.
2005
6.6.
2005
1.3.
2003
3.2.
2003
1.2.
2002
1.2.
2002
6.1.
2002
3.2.
2001
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
1998