1.07.1964
5052010
irapahn@gmail.com

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
2015–...   
Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Tantsukunsti lektor (0,75)
2004–2010   
Tallinna Balletikool, klassikalise tantsu õpetaja (0,75)
1982–2002   
Estonian National Opera, Balletiartist (1,00)
 
 
Haridustee
2012–2014   
Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, koreograafia MA õppekava
2003–2006   
Tallinna Ülikool, koreograafia osakond, BA õppekava
1974–1982   
Tallinna Balletikool
 
 
Loometöö
Aastatel 1982-2000 olin tantsijana kaasatud peaaegu kogu Rahvusooper Estonia balleti- ja ooperirepertuaaris.
Mai Murdmaa lavastustes:
"Lend", "Aastaajad", "Romeo ja Julia", "Surma ja sünnilaulud", "Tulilind", "Karje ja vaikus", "Maarjamaa lunastus", "Kuritöö ja karistus", "Tuleingel", " Pähklipureja", "Don Juani mäng", "Meister ja Margarita", "Kadunud poeg", "Prometheus", "Eesti ballaadid" , "Kratt" jt.
Tiit Härmi lavastustes: "Romeo ja Julia", "Pihtimus", "Kalevite kange poega", "Giselle" jt.
Külalislavastajad:
Jurijus Smoriginas: "Anna Karenina", "Bernarda Alba maja"
Konstantin Sergejev: "Luikede järv", "Uinuv kaunitar",
Juri Petuhhov:" Don Quijote", Igor Tsernõsov: "Bajadeer, "Romeo ja Julia", Kenneth Oberly: "Armastuse muinasjutt", "Konservatoorium"
Nikita Dolgushin: "Giselle", "Esmeralda", Yeanne Jasko "Kilpkonna jalutuskäik", "Vaikne kaaos".

2017 tantsijana tantsulavastuses "25 Tantsu"; Fine5 Tantsuteater
2015 tantsijana tantsulavastuses "Epoche"; m.T.L.Parker, kor.Tatjana Romanova, Tallinna Ülikooli MA-diplomilavastus
2013 koreograafina "Tantsud Kadriorus"; lühiballett Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna tudengitele
2009 tantsijana tantsuprojektis "Eesti Mõisad"; Fine5 Tantsuteater ja Corelli Music
2008 tantsijana tantsulavastuses "PANUS", m.J.Voltti; kor.Renee Nõmmik ja Tiina Ollesk; Fine5 Tanstuteater
2008 tantsijana tantsulavastuses "Piaf" m. E.Piaf; kor. Dmitri Harchenko; Tantsuteater Zick

Muusikavideod:
2017 tantsijana Emily Loizeau ft. Benjamin Biolay "Origami", rež Martti Helde
2016 tantsijana TRAD.ATTACK "Jaan'kene", rež. Martti Helde
.
 
 
Lisainfo
2011 -... Tantsustuudio "Tantsupööning" balletiõpetaja;

Kvalifikatsioon

Teaduspreemiad ja tunnustused
2016, Irina Pähn, Gerd Neggo nimeline stipendium
 
 
Teadustöö põhisuunad
ETIS KLASSIFIKAATOR: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.10. Kasvatusteadused; CERCS KLASSIFIKAATOR: S270 Pedagoogika ja didaktika
 
 
Lisainfo
2019 - TantsuRUUMi töötuba: Noa Zuk & Ohad Fishof (osaleja)
2019 - Spring Performing Arts Festival, Utrecht (TLÜ BFM tantsueriala tudengite õppereisi juhendamine)
2018 - Spring Performing Arts Festival, Utrecht (TLÜ BFM tantsueriala tudengite õppereisi juhendamine)
2018 - Seminari Ballet Refresh juhendamine , Tallinn
2017 - Külalislektor (klassikalise balleti meisterklassid) Turu Ülikool

2017 - Loominguline projekt "25 Tantsu" koostöös tantsuteatriga Fine 5 ( Tallinn)

2017 - Konverents Tantsu tehnoloogiate mõju tantsuharidusele (Tallinn)

2017 - Seminar Jooga teraapilisest aspektist (Shakti House Yoga, Marina Potjomkina)

2016 -Tantsumeditsiini konverents (Helsinki)

2016−... rahvusvahelise kaasaegse tantsu võrgustiku "45+: longlife practice" liige (tegevused Eestis, Lätis ja Norras; sh uurimusliku laboratooriumi juhendamine)

2015-2016 - Projekt "45 +: elukestev tantsija"


2014- Külalislektor (klassikalise balleti meisterklassid) Turu Ülikool

2014- Kunsti uurimise metodollogia, Leena Rouhianen (Helsinki, TEAK)

2012 -Klassikalise ja ajaloolise tantsu õppemetoodika (Vaganova nim. akadeemia, S.-Pet.)
9.04.2019
1.07.1964
5052010
irapahn@gmail.com

Career

Institutions and positions
2015–...   
Tallinn University, Baltic Film, Media, Arts and Communication School, ballet dance lecturer (0,75)
2004–2010   
Tallinn Ballet School, Ballet dance teacher (0,75)
1982–2002   
Estonian National Opera, Ballet dancer (1,00)
 
 
Education
2012–2014   
Tallinn University Institute of Arts, MA in Arts
2003–2006   
Tallinn University, Department of Choreography, BA programme
1974–1982   
Tallinn Ballet School
 
 
Creative work
As a dancer, I took part in almost all the Estonian National Opera ballet and opera repertoire from 1982 to 2000.
Mai Murdmaa productions:
"Flight", "Seasons", "Romeo and Juliet", "The Songs of Death and Birth", "Firebird", "Scream and Silence", "Salvation of Maarjamaa", "Crime and Punishment", "The Fiery Angel", "Nutcracker", "Don Juan's Game", "Master and Margarita", "The Prodigal Son", "Prometheus", "Estonian Ballads", "The Goblin" etc.
Tiit Härm's productions: "Romeo and Juliet", "Confession", "Strong Son of Kalev", "Giselle" etc.
Guest artists:
Jurijus Smoriginas: "Anna Karenina", "The House of Bernarda Alba"
Konstantin Sergeyev: "Swan Lake", "The Sleeping Beauty",
Yuri Petuhhov: "Don Quijote", Igor Tshernysov: "La Bayadere", "Romeo and Juliet", Kenneth Oberly: "A Love Fairytale", "Conservatory"
Nikita Dolgushin: "Giselle", "Esmeralda", Yeanne Jasko "The Turtle's Walk", "Quiet Chaos".

2017 as dancer performance "25 Dances"; Fine5 Dance Theatre
2015 as dancer dance performance "Epoche"; m.T.L.Parker, ch.Tatjana Romanova; Tallinn University MA-diploma work
2013 as choreographer "Dances in Kadriorg"; ballet-suite for Tallinn University dance department students
2009 as dancer dance-project "Estonian Manors"; Fine5 Dance Theatre and Corelli Music
2008 as dancer dance-performance “ BET”, m.Juuso Voltti, ch.Renee Nõmmik and Tiina Ollesk; Fine5 Dance Theater
2008 as a dancer dance-performance "Piaf", m. E.Piaf, ch. Dmitri Harchenko; Dance Theatre Zick

Music videos:
2017 as a dancer Emily Loizeau ft. Benjamin Biolay "Origami", dir Martti Helde
2016 as a dancer TRAD.ATTACK "Jaan'kene", dir. Martti Helde.
 
 
Additional information
2011 -... Dancing Studio "Tantsupööning" Ballet Teacher;

Qualifications

Honours & awards
2016, Irina Pähn, Gerd Neggo Scolarship
 
 
Fields of research
ETIS CLASSIFICATION: 2. Culture and Society; 2.10. Education; CERCS CLASSIFICATION: S270 Pedagogy and didactics
 
 
Additional information
2019 - Workshop by TantsuRUUM: Noa Zuk & Ohad Fishof (participant)
2019 - Spring Performing Arts Festival, Utrecht (students tutor)
2018 - Spring Performing Arts Festival, Utrecht ( students tutor)
2018 -Seminar for Ballet teachers, Tallinn, invited lecturer
2017 nov ECA-Nordplus Network, invited lecturer at the University of Turku

2017 oct Project "25 Dances" with Dance Theatre "Fine5"

2017 sept Conference Dancing Technologies: New Media and Dance (Tallinn)

2017 juli Additional studies Yoga Therapy Shakti House Yoga, Tallinn, Marina Potjomkina

2016 may Additional studies (20h) Helsinki Dance Medicine Conference

2016−... member of international network for contemporary dancers "45+: lifelong practice" (activities in Estonia, Latvia and Norway; inc. supervisor research laboratory)

2015- 2016 Project "45+: dancers lifelong practice"

2014 okt ECA- Nordplus Network, invited lecturer at the University of Turku

2014 may Additional Studies, "Art-research methodology", Leena Rouhianen (Helsinki, TEAK)

2012 Methodies of Ballet Teaching (Vaganova Ballet Academy , S.Pet.
9.04.2019
  • Leitud 1 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
1.1.6.1.MÕA18043 (S06-18/0080)TLÜ koreograafia õppekava õppejõudude ja tudengite etenduskunstide festivali SPRING Academy külastus 15.03.201831.05.2018Irina PähnTallinna Ülikool, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut4 562,00 EUR