See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
24.07.1959
andres.joesaar@gmail.com

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.10.2017–...   
Tallinna Ülikool, Balti Filmi-ja Meediakool, Meediapoliitika dotsent (0,50)
15.05.2016–...   
Tallinna Ülikool, arendusprorektor loometegevuse ja koostöösuhete alal (0,50)
01.09.2015–...   
Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Akadeemilise suuna meedia- ja kommunikatsioon juht (0,50)
01.09.2012–31.08.2017   
Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Ristmeeda dotsent (0,50)
02.07.2012–31.12.2016   
Eesti Rahvusringhääling, meediauuringute osakonna juhataja (1,00)
01.02.2012–31.01.2013   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Ajakirjanduse, kommunikatsiooni- ja infoteaduste instituut, ajakirjanduse teadur (0,50)
02.01.2012–2015   
Tallinna Ülikool, Balti Filmi-ja Meediakool, ristmeedia osakonna juht (0,50)
01.09.2007–31.08.2012   
Tallinna Ülikool, Lektor (0,10)
2005–2012   
Tartu Ülikool, Lektor (0,10)
01.01.2000–31.12.2011   
Tele2 Eesti AS, äriklientuuri- ja meediateenuste direktor
01.01.2000–31.12.2012   
Ringhäälingunõukogu, liige / esimees
01.01.1996–31.12.2000   
AS-i TV3 asepresident, juhatuse esimees, peadirektor
01.01.1992–31.12.1995   
AS-i Reklaamitelevisioon ärijuht
01.01.1990–31.12.1992   
Eesti Televisiooni reklaamiosakonna juhataja
01.01.1989–31.12.1990   
Eesti Raadio reklaamiosakonna juhataja
01.01.1982–31.12.1989   
ENSV Riikliku Televisiooni- ja Raadiokomitee informatsiooni- ja arvutuskeskus (insener, osakonna juhataja)
 
 
Haridustee
2005–2011   
Tartu Ülikool, PhD, meedia ja kommunikatsioon
2003–2005   
Tartu Ülikool, meedia- ja kommuniktasiooni magister (MA).
1977–1982   
Tallinna Polütehniline Instituut, peenmehhaanika insener (MA)
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2016−...   
Tallinna Ülikooli senati liige
2015−...   
European Media Management Association (EMMA), liige
2014−...   
Balti Meediauuringute Assotsiatsiooni liige
2014−...   
ECREA (European Communication Research and Education Association) liige
2013−...   
Euroopa Ringhäälingute Liidu Auditooriumi Uurijate Grupi (EBU GEAR) liige
2010−...   
Eesti Akadeemiline Ajakirjanduse Selts
2011−2013   
Eesti Kultuuri Koda, kultuuripoliitika töörühma liige
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
2015-> Baltic Centre for Media Excellence, nõukogu liige;
2014-> Avatud Eesti Fondi nõukogu liige;
2009 - 2011 Euroopa Nõukogu Mass Meedia direktoriaadi uue meedia ekspertide töörühma liige
2008- 2010 Kultuuriministeeriumi juures asuva Ringhäälinguseaduse muutmise seaduse eelnõu väljatöötamise töörühma liige
2007 - 2010 Maapealsele digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni liige
2005 - > Tarbijakaitseameti juures asuva Reklaami Nõukoja liige
2001-2004 Euroopa Nõukogu Mass Meedia direktoriaadi on-line meedia ja demokraatia ekspertide töörühma juht
2002-2004 Euroopa Nõukogu töögrupi e-Governance liige
2000-2012 Ringhäälingunõukogu esindaja Euroopa Ringhäälingute Regulaatorite Liidus (EPRA)
1994-2000 Ringhäälingute Liidu juhatuse liige;
2013 -> Euroopa Ringhäälingute Liidu meediauurijate organisatsiooni (GEAR) liige;

Lõppenud projektid

Publikatsioonid

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
24.07.1959
andres.joesaar@gmail.com

Career

Institution and occupation
01.10.2017–...   
Tallinn University, Baltic Film and Media School, Associate Professor of Media Policies (0,50)
15.05.2016–...   
Tallinn University, Vice-Rector for Creative Activities and Cooperation (0,50)
01.09.2015–...   
Tallinn University, Baltic Film, Media, Arts and Communication School, Head of Study Area: Media and Communication (0,50)
01.09.2012–31.08.2017   
Tallinn University, Baltic Film, Media, Arts and Communication School, Associate Professor of Crossmedia (0,50)
02.07.2012–31.12.2016   
Estonian Public Broadcasting, head of media research department (1,00)
01.02.2012–31.01.2013   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, The Institute of Journalism, Communication and Information Studies, Research Fellow (0,50)
02.01.2012–2015   
Tallinn University, Baltic Film and Media School, head of crossmedia department (0,50)
01.09.2007–31.08.2012   
Tallinn University, Lecturer (0,10)
2005–2012   
University of Tartu, Lecturer (0,10)
01.01.2000–31.12.2011   
Tele2 Eesti AS, head of corporate sales and content services
01.01.2000–31.12.2012   
Broadcasting Council, member / chairman
01.01.1996–31.12.2000   
AS TV3 vice-president, chairman of the board, general director
01.01.1992–31.12.1995   
AS Reklaamitelevisioon commercial director
01.01.1990–31.12.1992   
Estonian Television, head of advertising department
01.01.1989–31.12.1990   
Estonian Radio, head of advertising department
01.01.1982–31.12.1989   
State Radio and Television Committee Information and Computing Centre – engineer, head of department
 
 
Education
2005–2011   
University of Tartu, PhD, media and communications
2003–2005   
University of Tartu, MA, media- and communications
1977–1982   
Tallinn University of Technology, MA fine mechanics engineer
 
 
R&D related managerial and administrative work
2016−...   
Tallinn University, Member of the Senate
2015−...   
European Media Management Association (EMMA), member
2014−...   
Baltic Association for Media Research (BAMR), member
2014−...   
ECREA (European Communication Research and Education Association), member
2013−...   
a member of the Group of European Audience Researchers (EBU GEAR)
2010−...   
Estonian Academic Journalism Society
2011−2013   
Estonian Culture Chamber, member of cultural policy working group
 
 
Additional career information
2015-> Baltic Centre for Media Excellence, member of the board;
2014-> Open Estonia Foundation, member of the council;
2009 - 2011 member of Council of Europe intergovernmental Committee of Experts on New Media (MC-MN)
2000 - 2012 representative of EPBC in EPRA (European Platform of Regulatory Authorities)
2001 – 2004 chairman of expert group on on-line media and democracy MM-S-OD, European Council
2002 – 2004 member of working group on e-Governance, European Council
1994 – 2000 member of the board, Estonian Broadcasting Union, ;
2013 -> A member of The Group of European Audience Researchers (GEAR) at European Broadcasting Union;

Completed projects

Supervised dissertations

Publications