See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
30.06.1972
737 6588
viacheslav.morozov@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.02.2016–...   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, Euroopa Liidu - Venemaa uuringute professor (1,00)
01.01.2016–31.01.2016   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, külalisprofessor (1,00)
01.01.2016–31.01.2016   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, majandusteaduskond, külalisprofessor (1,00)
01.06.2015–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Majandusteaduskond, Majandusteaduskonna dekanaat, külalisprofessor (1,00)
01.06.2015–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, külalisprofessor (1,00)
01.01.2015–31.05.2015   
Tartu Ülikool, Majandusteaduskond, Majandusteaduskonna dekanaat, Euroopa Liidu-Venemaa uuringute professor (1,00)
20.04.2011–31.12.2014   
Tartu Ülikool, Majandusteaduskond, Rahvamajanduse instituut, Euroopa Liidu-Venemaa uuringute professor (1,00)
20.04.2011–31.05.2015   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, Euroopa Liidu-Venemaa uuringute professor (1,00)
20.04.2011–31.05.2015   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Euroopa Kolledž, Euroopa Liidu-Venemaa uuringute professor (1,00)
04.02.2010–19.04.2011   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, rahvusvaheliste suhete dotsent (1,00)
2010–2011   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Dotsent (1,00)
01.01.2007–31.12.2007   
Fulbright külalislektor, Rahvusvaheliste uuringute magistrikool, Denveri Ülikool
01.01.2006–31.12.2009   
Venemaa välispoliitika lektor, Norra Ülikoolikeskus Sankt-Peterburgis
01.01.2000–31.12.2010   
Peterburi Riiklik Ülikool, Smolnõi Kunstide ja Teaduste Kolledž, dotsent
01.01.2000–31.12.2010   
Peterburi Riiklik Ülikool, Rahvusvaheliste suhete teaduskond, dotsent
01.01.1998–31.12.2000   
Peterburi Riiklik Ülikool, Rahvusvaheliste suhete teaduskond, lektor
01.01.1997–31.12.1998   
Peterburi Riiklik Ülikool, Rahvusvaheliste suhete teaduskond, assistent
 
 
Haridustee
1995–1996   
Limericki Ülikool (Iirimaa), magistrikraad Euroopa õpingutes
1994–1997   
Peterburi Riiklik Ülikool, Rahvusvaheliste suhete teaduskond, doctor philosophae (teaduste kandidaat, ajalugu)
1989–1994   
Peterburi Riiklik Ülikool, ajalooteaduskond, spetsialist
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2012−...   
Tartu Ülikooli Riigiteaduste instituut, nõukogu liige
2011−...   
Tartu Ülikooli Euroopa Liidu - Venemaa uuringute keskus, nõukogu esimees
2007−2010   
Central and East European International Studies Association (CEEISA), täitevnõukogu liige
2006−2011   
Politoloogia kraadiandmisnõukogu juhataja, Peterburi Euroopa Ülikool
2004−2010   
Rahvusvaheliste suhete ja politoloogia õppekavade arendusnõukogu juhataja, Peterburi Riiklik Ülikool
2003−2010   
Rahvusvaheliste suhete ja politoloogia õppeprogrammide juht, Smolnõi Kunstide ja Teaduste Kolledž, Peterburi Riiklik Ülikool
1999−2003   
Peterburi Euroopa Dokumentatsioonikeskuse juhataja

Kvalifikatsioon

 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.11. Sotsiaalteadused; PÕHISUUND: Contemporary political theory, Russian national identity and foreign policy
 
 
Lisainfo
2013-2015: projekti juht, Jean Monnet European Module on Energy and Climate Policy (rahastatud Euroopa Komisjoni poolt)

Juhendamisel väitekirjad

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
6.3.
2019
6.3.
2019
1.1.
2018
1.1.
2018
3.1.
2018
3.1.
2018
6.3.
2018
6.3.
2018
6.9.
2018
3.2.
2017
3.3.
2017
6.3.
2017
6.6.
2017
3.2.
2016
3.3.
2016
6.3.
2016
6.3.
2016
1.3.
2015
2.1.
2015
3.3.
2015
1.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
4.1.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
1.3.
2013
3.1.
2013
3.1.
2013
3.2.
2013
3.2.
2013
3.3.
2013
4.1.
2013
4.1.
2013
1.1.
2012
3.1.
2012
3.3.
2012
3.4.
2012
3.4.
2012
4.2.
2012
1.1.
2011
1.1.
2011
1.2.
2011
1.2.
2011
1.3.
2011
3.2.
2011
3.4.
2011
3.4.
2011
6.6.
2011
3.1.
2010
3.2.
2010
3.4.
2010
3.4.
2010
6.3.
2010
6.6.
2010
6.6.
2010
1.1.
2009
1.2.
2009
1.3.
2009
2.2.
2009
3.1.
2009
3.2.
2009
3.4.
2009
6.6.
2009
1.1.
2008
1.2.
2008
3.1.
2008
3.4.
2008
1.3.
2006
1.3.
2006
6.2.
2006
6.2.
2006
6.6.
2006
1.2.
2005
1.3.
2005
3.1.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
3.4.
2005
4.1.
2005
6.6.
2005
1.1.
2004
3.3.
2004
3.3.
2004
6.6.
2004
1.1.
2003
1.1.
2003
1.2.
2003
3.1.
2003
6.6.
2003
1.1.
2002
1.3.
2002
3.1.
2002
3.3.
2002
6.2.
2002
6.2.
2002
3.5.
2000
1.3.
1999
2.2.
1998
1.3.
1995
6.7.
0
12.07.2019
30.06.1972
737 6588
viacheslav.morozov@ut.ee

Career

Institution and occupation
01.02.2016–...   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Johan Skytte Institute of Political Studies, Professor of European Union and Russian Studies (1,00)
01.01.2016–31.01.2016   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Johan Skytte Institute of Political Studies, Visiting Professor (1,00)
01.01.2016–31.01.2016   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Economics and Business Administration, Visiting Professor (1,00)
01.06.2015–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Economics and Business Administration, Dean's Office, Visiting Professor (1,00)
01.06.2015–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Visiting Professor (1,00)
01.01.2015–31.05.2015   
University of Tartu, Faculty of Economics and Business Administration, Dean's Office, Professor of EU-Russian Studies (1,00)
20.04.2011–31.12.2014   
University of Tartu, Faculty of Economics and Business Administration, Institute of Economics, Professor of EU-Russian Studies (1,00)
20.04.2011–31.05.2015   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Professor of EU-Russian Studies (1,00)
20.04.2011–31.05.2015   
University of Tartu, EuroCollege, University of Tartu, Professor of EU-Russian Studies (1,00)
04.02.2010–19.04.2011   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Associate Professor (1,00)
2010–2011   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Associate Professor (1,00)
01.01.2007–31.12.2007   
Visiting Fulbright Lecturer, Graduate School of International Studies, University of Denver
01.01.2006–31.12.2009   
Lecturer in Russian foreign policy, Norwegian University Centre in St. Petersburg
01.01.2000–31.12.2010   
St. Petersburg State University, Smolny College of Liberal Arts and Sciences, Associate Professor
01.01.2000–31.12.2010   
St. Petersburg State University, School of International Relations, Associate Professor
01.01.1998–31.12.2000   
St. Petersburg State University, School of International Relations, Lecturer
01.01.1997–31.12.1998   
St. Petersburg State University, School of International Relations, Assistant
 
 
Education
1995–1996   
University of Limerick ( Ireland), Master of Arts in European Integration
1994–1997   
St. Petersburg State University, PhD (kandidat nauk)
1989–1994   
St. Petersburg State University, Faculty of History, Specialist
 
 
R&D related managerial and administrative work
2012−...   
Institute of Government and Politics, University of Tartu, member of the Council
2011−...   
University of Tartu Centre for EU-Russia Studies, Chairman of the Council
2007−2010   
Central and East European International Studies Association (CEEISA), Member of the Executive Committee
2006−2011   
Chairman of the Graduation Committee in Political Science, European University at St. Petersburg
2004−2010   
Chairman of the Curriculum Development Committee, School of International Relations, St. Petersburg State University
2003−2010   
Director of the Academic Programme on International Relations and Political Science, Smolny College of Liberal Arts and Sciences, St. Petersburg State University
1999−2003   
Director, European Documentation Centre in St. Petersburg

Qualifications

Dissertations under supervision

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
6.3.
2019
6.3.
2019
1.1.
2018
1.1.
2018
3.1.
2018
3.1.
2018
6.3.
2018
6.3.
2018
6.9.
2018
3.2.
2017
3.3.
2017
6.3.
2017
6.6.
2017
3.2.
2016
3.3.
2016
6.3.
2016
6.3.
2016
1.3.
2015
2.1.
2015
3.3.
2015
1.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
4.1.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
1.3.
2013
3.1.
2013
3.1.
2013
3.2.
2013
3.2.
2013
3.3.
2013
4.1.
2013
4.1.
2013
1.1.
2012
3.1.
2012
3.3.
2012
3.4.
2012
3.4.
2012
4.2.
2012
1.1.
2011
1.1.
2011
1.2.
2011
1.2.
2011
1.3.
2011
3.2.
2011
3.4.
2011
3.4.
2011
6.6.
2011
3.1.
2010
3.2.
2010
3.4.
2010
3.4.
2010
6.3.
2010
6.6.
2010
6.6.
2010
1.1.
2009
1.2.
2009
1.3.
2009
2.2.
2009
3.1.
2009
3.2.
2009
3.4.
2009
6.6.
2009
1.1.
2008
1.2.
2008
3.1.
2008
3.4.
2008
1.3.
2006
1.3.
2006
6.2.
2006
6.2.
2006
6.6.
2006
1.2.
2005
1.3.
2005
3.1.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
3.4.
2005
4.1.
2005
6.6.
2005
1.1.
2004
3.3.
2004
3.3.
2004
6.6.
2004
1.1.
2003
1.1.
2003
1.2.
2003
3.1.
2003
6.6.
2003
1.1.
2002
1.3.
2002
3.1.
2002
3.3.
2002
6.2.
2002
6.2.
2002
3.5.
2000
1.3.
1999
2.2.
1998
1.3.
1995
6.7.
0
12.07.2019