See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
7.10.1975
+372 7309 051
ivo.pilving@riigikohus.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.09.2017–...   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, haldusõiguse dotsent (0,50)
2014–...   
Eesti Vabariigi Riigikohus, halduskolleegiumi esimees (1,00)
01.01.2016–31.08.2017   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, haldusõiguse dotsent (0,50)
01.09.2014–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, haldusõiguse dotsent (0,50)
2011–2014   
Eesti Vabariigi Riigikohus, Riigikohtu liige (1,00)
01.09.2009–31.08.2014   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, haldusõiguse dotsent (0,50)
2009–2009   
Tartu Ringkonnakohus, kohtunik (1,00)
2009–2011   
Tartu Ringkonnakohus, esimees (1,00)
2004–2008   
Tallinna Ringkonnakohus, kohtunik (1,00)
2001–2009   
Tartu Ülikool, õppeülesande täitja (1,00)
2001–2004   
Eesti Vabariigi Riigikohus, nõunik (1,00)
1999–2000   
Eesti Vabariigi Riigikohus, konsultant (1,00)
1998–1998   
Justiitsministeerium, nõunik (1,00)
1995–1998   
Kodakondsus- ja Migratsiooniamet, illegaalse immigratsiooni osakonna peaspetsialist (0,50)
 
 
Haridustee
2001–2006   
Tartu Ülikooli õigusteaduskond, doktoriõpe
1999–2000   
Freiburgi Ülikooli õigusteaduskond, magistriõpe
1994–1998   
Tartu Ülikooli õigusteaduskond, bakalaureuseõpe
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Kohtute haldamise nõukoja liige (2008-2011, alates 2017), asendusliige (2014-2017);
Lisaks olnud kohtunike koolitusnõukogu liige.
Osalenud väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seaduse, haldusmenetluse seaduse, riigivastutuse seaduse eelnõude koostamisel, halduskohtumenetluse seadustiku eelnõu (2010-2011) töögrupi juht;

Kvalifikatsioon

 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.7. Õigusteadus; PÕHISUUND: haldusõigus
 
 
Lisainfo
Uurimisvaldkonnad: haldusmenetlus, riigivastutus, halduskohtumenetlus, era- ja avaliku õiguse vahekord, majandushaldusõigus, planeerimis- ja ehitusõigus, põhiõigused, kohtute põhiseaduslik staatus, EÜ õiguse mõju Eesti haldusõigusele

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2018
3.1.
2018
3.2.
2018
3.2.
2017
3.2.
2017
3.2.
2017
1.3.
2016
1.3.
2015
1.2.
2014
3.2.
2014
6.7.
2014
4.1.
2013
3.3.
2012
6.3.
2011
1.2.
2010
1.3.
2010
1.2.
2009
6.8.
2009
1.3.
2008
3.3.
2008
3.5.
2008
6.3.
2007
2.3.
2006
1.3.
2005
1.3.
2004
1.3.
2004
3.3.
2004
6.2.
2004
1.2.
2002
1.3.
2002
1.3.
2002
6.3.
2001
6.3.
2001
1.3.
1999
2.2.
1999
1.3.
1998
1.3.
1998
1.3.
1998
7.10.1975
+372 7309 051
ivo.pilving@riigikohus.ee

Career

Institution and occupation
01.09.2017–...   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Associate Professor in Administrative Law (0,50)
2014–...   
Supreme Court of Estonia, Chairman of the Administrative Law Chamber (1,00)
01.01.2016–31.08.2017   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Associate Professor in Administrative Law (0,50)
01.09.2014–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Associate Professor in Administrative Law (0,50)
2011–2014   
Supreme Court of Estonia, Justice (1,00)
01.09.2009–31.08.2014   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Associate Professor in Administrative Law (0,50)
2009–2009   
Tartu Court of Appeal, judge (1,00)
2009–2011   
Tartu Court of Appeal, President (1,00)
2004–2008   
Tallinn Court of Appeal, Judge (1,00)
2001–2009   
University of Tartu, adjunct lecturer (1,00)
2001–2004   
Supreme Court of Estonia, Counsellor (1,00)
1999–2000   
Supreme Court of Estonia, Consultant (1,00)
1998–1998   
Ministry of Justice, Counsellor (1,00)
1995–1998   
Citizenship and Migration Board, chief specialist (0,50)
 
 
Education
2001–2006   
Tartu University, Faculty of Law, doctoral studies
1999–2000   
Freiburg University, Faculty of Law, LL.M-studies
1994–1998   
University of Tartu, Faculty of Law, bachelor studies
 
 
Additional career information
Member of the Judicial Council (2008-2011, since 2017), substitute member (2014-2017);
;

Publications

Category
Year
Publication
 
1.1.
2018
3.1.
2018
3.2.
2018
3.2.
2017
3.2.
2017
3.2.
2017
1.3.
2016
1.3.
2015
1.2.
2014
3.2.
2014
6.7.
2014
4.1.
2013
3.3.
2012
6.3.
2011
1.2.
2010
1.3.
2010
1.2.
2009
6.8.
2009
1.3.
2008
3.3.
2008
3.5.
2008
6.3.
2007
2.3.
2006
1.3.
2005
1.3.
2004
1.3.
2004
3.3.
2004
6.2.
2004
1.2.
2002
1.3.
2002
1.3.
2002
6.3.
2001
6.3.
2001
1.3.
1999
2.2.
1999
1.3.
1998
1.3.
1998
1.3.
1998