See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
5.03.1968
671 8936
516 3943
georg.martin@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2021–...   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, Eesti mereinstituut, merebioloogia professor (1,00)
01.02.2018–31.12.2020   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, Eesti mereinstituut, merebioloogia juhtivteadur (1,00)
01.01.2016–31.01.2018   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, Eesti mereinstituut, asedirektor
01.01.2016–31.01.2018   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, Eesti mereinstituut, osakonna juhataja
01.01.2016–31.01.2018   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, Eesti mereinstituut, merebioloogia juhtivteadur (1,00)
01.03.2013–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, asedirektor
01.03.2013–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, osakonna juhataja
01.03.2013–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, merebioloogia juhtivteadur (1,00)
19.03.2011–28.02.2013   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, asedirektor
19.03.2011–28.02.2013   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, osakonna juhataja
19.03.2011–28.02.2013   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, merebioloogia vanemteadur (1,00)
21.02.2008–18.03.2011   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, asedirektor
01.01.2008–18.03.2011   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, osakonna juhataja
01.01.2008–20.02.2008   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, teadustöö alal direktori asetäitja
01.01.2008–18.03.2011   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, merebioloogia vanemteadur (1,00)
03.04.2006–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, teadustöö alal direktori asetäitja
19.03.2006–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, osakonna juhataja
19.03.2006–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, merebioloogia vanemteadur (1,00)
17.05.2004–18.03.2006   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, osakonna juhataja
19.03.2001–18.03.2006   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut, vanemteadur (1,00)
01.01.2001–31.12.2005   
Eesti Mereinstituut, vanemteadur, Merebioloogia sektori juhataja
01.01.2000–31.12.2001   
Eesti Mereinstituut, erakorraline vanemteadur, Merebioloogia sektori juhataja
01.01.1999–31.12.2000   
Eesti Mereinstituut, teadur, Merebioloogia sektori juhataja
01.01.1998–31.12.1999   
Eesti Mereinstituut, teadur, Merebioloogia sektori juhataja kohusetäitja
01.01.1997–31.12.1998   
Eesti Mereinstituut, teadur (1,00)
01.01.1993–31.12.1997   
Eesti Mereinstituut, nooremteadur (1,00)
01.01.1993–31.12.1993   
Eesti Mereinstituut, insener
 
 
Haridustee
1995–2000   
PhD, Tartu Ülikool
1985–1993   
MSc. Moskva Riiklik Ülikool
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2013−...   
ICES mere bentose ja taastuvenergia arenduse töörühm (WGMBRED), liige
2009−...   
ICES SCICOM (teaduskomitee) asendusliige
2008−...   
BMB (Läänemere Bioloogide Assotsiatsioon) komitee liige
2008−...   
Teaduste Akadeemia mereteaduste komisjon, liige
2006−...   
ICES bentose ökoloogia töörühm (BEWG), liige
2001−...   
GEC (Group of European Charophytologists) liige
ICES Bioloogilise okeanograafia komitee liige (1995-1996)
ICES/HELCOM SGQAB (Läänemere bioloogiliste mõõtmiste andmekvaliteedi tagamise juhtgrupp) liige (1994-1998), esimees (1999-2002)
HELCOM ad hoc WG CMP (Rannikumere seire töögrupp) liige (1995-1997)
BMB töörühmade nr 21 “Phytobenthos” ja 33 "Baltic Sea Charophytes" liige
IRGC (International Research Group on Charophytes) liige
TÜ Eesti Mereinstituudi teadusnõukogu liige
2014−2018   
HELCOMi Läänemere merepõhja elupaikade kaardistamise ekspertrühm, esimees
2014−2015   
ICES Merestrateegia Raamdirektiivi tunnus 6 (Merepõhja terviklikkus) revisjoni töörühm, kaasesimees
2011−2014   
ÜRO merekeskkonna seisundi hindamise regulaarprotsessi ekspertnõukogu liige
2009−2011   
BMB (Läänemere Bioloogide Assotsiatsioon) president
2008−2019   
TÜ Loodus- ja tehnoloogiateaduskonna nõukogu, liige
2000−2020   
Euroülikooli nõukogu liige
1998−2006   
ICES Mereelupaikade komitee liige
1997−2006   
ICES (Rahvusvaheline Mereuurimisnõukogu) Marikultuuri komitee liige

Kvalifikatsioon

 
 
Teadustöö põhisuunad
ETIS KLASSIFIKAATOR: 1. Bio- ja keskkonnateadused; 1.4. Ökoloogia, biosüstemaatika ja -füsioloogia; TÄPSUSTUS: Rannikumere põhjakoosluste struktuur, dünaamika ja muutuste mehanismid.
ETIS KLASSIFIKAATOR: 1. Bio- ja keskkonnateadused; 1.8. Keskkonnaseisundit ja keskkonnakaitset hõlmavad uuringud; TÄPSUSTUS: Ranikumere merepõhja koosluste kasutamine keskkonnaseisundi hindamisel
 
 
Lisainfo
PhD
Tartu University, 2000

Jooksvad projektid

Lõppenud projektid

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2021
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
6.3.
2020
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
2.5.
2019
6.3.
2019
1.1.
2018
1.2.
2018
6.8.
2018
1.1.
2017
1.1.
2017
1.1.
2017
1.2.
2017
3.1.
2017
3.1.
2017
3.1.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
3.3.
2016
3.3.
2016
6.3.
2016
1.1.
2015
1.1.
2015
6.3.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.2.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
1.2.
2013
3.1.
2013
3.3.
2013
3.5.
2013
1.2.
2012
3.3.
2012
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
2.2.
2011
3.1.
2011
3.2.
2011
1.1.
2010
1.1.
2010
3.1.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
3.1.
2009
3.3.
2009
3.3.
2009
3.4.
2009
1.1.
2008
1.1.
2008
3.1.
2008
3.1.
2008
3.1.
2008
1.2.
2007
1.2.
2007
1.2.
2007
5.2.
2007
5.2.
2007
5.2.
2007
6.6.
2007
1.1.
2006
1.1.
2006
1.1.
2006
1.1.
2006
1.1.
2006
1.1.
2006
1.2.
2006
3.3.
2006
6.6.
2006
3.1.
2005
3.3.
2005
3.4.
2005
5.2.
2005
1.1.
2004
1.1.
2004
1.1.
2004
1.2.
2004
1.2.
2004
1.2.
2004
1.2.
2004
3.2.
2004
3.2.
2004
5.2.
2004
6.7.
2004
1.2.
2003
1.2.
2003
1.2.
2003
3.3.
2003
3.3.
2003
3.3.
2003
3.3.
2003
3.4.
2003
6.7.
2003
1.2.
2002
3.2.
2002
3.2.
2001
1.1.
2000
1.2.
2000
1.2.
2000
2.3.
2000
1.1.
1999
1.1.
1999
1.2.
1999
3.2.
1999
3.2.
1999
1.2.
1998
2.2.
1998
3.2.
1998
5.2.
1998
3.2.
1997
3.2.
1997
3.2.
1997
3.2.
1997
3.2.
1997
3.4.
1997
3.4.
1997
3.4.
1997
5.2.
1997
5.2.
1997
6.3.
1997
6.6.
1997
3.2.
1996
3.3.
1996
5.2.
1994
9.04.2021
5.03.1968
671 8936
516 3943
georg.martin@ut.ee

Career

Institutions and positions
01.01.2021–...   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Estonian Marine Institute, Professor in Marine Biology (1,00)
01.02.2018–31.12.2020   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Estonian Marine Institute, Research Professor in Marine Biology (1,00)
01.01.2016–31.01.2018   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Estonian Marine Institute, Assistant Director
01.01.2016–31.01.2018   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Estonian Marine Institute, Head of Office
01.01.2016–31.01.2018   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Estonian Marine Institute, Lead Research Fellow in Marine Biology (1,00)
01.03.2013–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Assistant Director
01.03.2013–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Head of Office
01.03.2013–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Lead Research Fellow in Marine Biology (1,00)
19.03.2011–28.02.2013   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Assistant Director
19.03.2011–28.02.2013   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Head of Office
19.03.2011–28.02.2013   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Senior Research Fellow in Marine Biology (1,00)
21.02.2008–18.03.2011   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Assistant Director
01.01.2008–18.03.2011   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Head of Office
01.01.2008–20.02.2008   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Assistant Director
01.01.2008–18.03.2011   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Senior Research Fellow (1,00)
03.04.2006–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Assistant Director
19.03.2006–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Head of Office
19.03.2006–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Senior Research Fellow (1,00)
17.05.2004–18.03.2006   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Head of Office
19.03.2001–18.03.2006   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Estonian Marine Institute, University of Tartu, Senior Research Fellow (1,00)
01.01.2001–31.12.2005   
Estonian Marine Institute, senior researcher, Head of the Department of Marine Biology
01.01.2000–31.12.2001   
Estonian Marine Institute, senior researcher, Head of the Department of Marine Biology
01.01.1999–31.12.2000   
Estonian Marine Institute, researcher, Head of the Department of Marine Biology
01.01.1998–31.12.1999   
Estonian Marine Institute, researcher, acting Head of the Department of Marine Biology
01.01.1997–31.12.1998   
Estonian Marine Institute, researcher (1,00)
01.01.1993–31.12.1997   
Estonian Marine Institute, junior researcher (1,00)
01.01.1993–31.12.1993   
Estonian Marine Institute, engineer
 
 
Education
1995–2000   
PhD, Tartu University
1985–1993   
1993. MSc. Moscow State University
 
 
R&D related managerial and administrative work
2013−...   
ICES Working Group on Marine Benthal and Renewable Energy Developments (WGMBRED), member
2009−...   
ICES SCICOM (Science commitee) alternate member
2008−...   
Member of BMB (Baltic Marine Biologists Association) commitee
2008−...   
Comission on Marine Sciences of Estonian Academy of Sciences
2006−...   
ICES Benthos Ecology Working Group, member
2001−...   
GEC (Group of European Charophytologists) member
ICES, member of the Biological Oceanography Commitee (1995-1996)
ICES/HELCOM SGQAB (Steering Group on Quality Assurance of Biological Measurements in the Baltic Sea), member (1994-1998), chairman (1999-2002)
HELCOM ad hoc WG CMP (Working group on Coastal Monitoring), member (1995-1997)
BMB (Baltic Marine Biologist Association), member of the working groups “Phytobenthos” and “Baltic Sea Charophytes”
Member of IRGC (International Research Group on Charophytes)
Member of the council of Estonian Marine Institute
2014−2018   
HELCOM intersessional expert network on marine benthic habitat mapping, chair
2014−2015   
ICES WG on guidance for the review of MSFD decision Descriptor 6 - seafloor integrity (WKGMSFDD6), co-chair
2011−2014   
Member of Group of experts of UN Regular Process for global reporting and assessment of the state of the marine environment, including socio-economic aspects
2009−2011   
BMB (Baltic Marine Biologist Association) president
2008−2019   
Council of Faculty of Science and Technology of Tartu University, member
2000−2020   
Member of the council of Eurouniversity
1998−2006   
ICES, member of the Marine Habitat Commitee
1997−2006   
ICES (International Council for Exploration of the Sea), member of the Mariculture Commitee

Qualifications

 
 
Fields of research
ETIS CLASSIFICATION: 1. Biosciences and Environment; 1.4. Ecology, Biosystematics and -physiology; SPECIFICATION: Structure, function and dynamics of coastal benthic communities.
ETIS CLASSIFICATION: 1. Biosciences and Environment; 1.8. Research relating to the State of the Environment and to Environmental Protection; SPECIFICATION: Use of benthic littoral communities as environmental indicator
 
 
Additional information
PhD
Tartu University, 2000

Projects in progress

Completed projects

Supervised dissertations

Publications