28.02.1962
731 8459
53318459
gudrun.veldre@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2019–...   
Tartu Ülikool, Meditsiiniteaduste valdkond, kliinilise meditsiini instituut, kardioloogia teadur (0,25)
01.04.2013–...   
SA Tartu Ülikooli Kliinikum, Müokardiinfarktiregistri direktor (1,00)
01.10.2018–31.12.2018   
Tartu Ülikool, Meditsiiniteaduste valdkond, kliinilise meditsiini instituut, kardioloogia teadur (0,50)
01.09.2016–30.09.2018   
Tartu Ülikool, Meditsiiniteaduste valdkond, kliinilise meditsiini instituut, kardioloogia teadur (0,25)
01.01.2016–31.08.2016   
Tartu Ülikool, Meditsiiniteaduste valdkond, kliinilise meditsiini instituut, kardioloogia teadur (0,25)
01.09.2013–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Kardioloogia kliinik, kardioloogia teadur (0,25)
01.01.2013–31.08.2013   
Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Kardioloogia kliinik, kardioloogia teadur (0,25)
01.02.2012–30.03.2013   
SA Tartu Ülikooli Kliinikum, Müokardiinfarktiregistri direktor (0,75)
01.09.2010–31.12.2012   
Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Kardioloogia kliinik, kardioloogia teadur (0,50)
01.01.2010–31.12.2012   
Arstiteaduskond, Kardioloogia kliinik, Kardioloogia õppetool, kardioloogia teadur (0,50)
01.09.2009–01.08.2012   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituut, inimese molekulaargeneetika teadur (0,50)
01.01.2008–31.08.2009   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituut, biotehnoloogia teadur (0,50)
01.09.2007–31.08.2010   
Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Kardioloogia kliinik, kardioloogia teadur (0,50)
01.04.2007–31.08.2007   
Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Kardioloogia kliinik, kardioloogia erakorraline teadur (0,50)
2007–2010   
Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Kardioloogia kliinik, Kardioloogia õppetool, Teadur (0,50)
01.01.2007–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Kardioloogia kliinik, Kardioloogia õppetool; 0,5 erakorraline teadur
01.09.2006–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Molekulaar- ja rakubioloogia instituut, biotehnoloogia teadur (0,50)
01.02.2006–31.08.2006   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Molekulaar- ja rakubioloogia instituut, erakorraline teadur (0,50)
2006–2009   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituut, Biotehnoloogia õppetool, Teadur (0,50)
01.01.2006–31.12.2006   
TÜ Molekulaar- ja rakubioloogia instituudi biotehnoloogia õppetooli 0,5 erakorraline teadur
01.11.2004–31.08.2006   
Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Kardioloogia kliinik, erakorraline vanemteadur (0,50)
01.01.2004–31.12.2006   
Alates 1. novembrist 2004 TÜ kardioloogiakliiniku 0,5 erakorraline vanemteadur
01.01.1996–31.12.2003   
TÜ arengubioloogia õppetooli doktorant
01.01.1994–31.12.2003   
TÜ Zooloogia ja hüdrobioloogia instituudi mittekoosseisuline õppejõud.
01.01.1984–31.12.1996   
Tartu Ülikool, zooloogia kateedri laborant alates 1.07.1984 kuni lõpetamiseni 1985.a., edaspidi samas, praeguses TÜ Zooloogia ja hüdrobioloogia instituudis vanem-laborant kuni 1996 (v.a. 1987-1989).
 
 
Haridustee
1980–1985   
TRÜ, lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli bioloogina (zooloog-ökoloogina), bioloogia-keemia õpetaja kvalifikatsiooniga (Diplomitöö teemal "3-4-aastaste Tartu laste füüsilise arengu näitajatest").
1977–1980   
Tartu 10. Keskkool
1969–1977   
Tartu 5. Keskkool
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2016−...   
Euroopa Antropoloogia Assotsiatsiooni Nõukogu liige
2007−...   
Eesti Inimese Geneetika Ühingu liige
2002−...   
Eesti Statistikaseltsi liige alates 2002;
1995−...   
Olnud " Papers on anthropology" üks toimetajatest.
1994−...   
Euroopa Antropoloogia Assotsiatsiooni liige
1993−...   
TÜ Antropoloogia Keskuse liige alates selle asutamisest 1993;
1991−...   
Alustanud antropoloogialoengute lugemist bioloogidele alates 1991. aasta sügisest fakultatiivse kursusena, alates 1994. aastast keskastme kohustusliku kursusena ja alates 2006-2009 valikainena
1985−...   
ELUS antropoloogiasektsiooni liige alates 1985 ja esimees alates 2004;
1985−...   
Olnud alates 1985. aastast kõikide Eestis toimunud, ka rahvusvaheliste antropoloogia konverentside org. komitees ning osalenud igaaastastel nn. Auli päevade korraldamisel.
2002−2002   
Tartus toimunud 23rd ICPAFR Rahvusvahelise Sporditeaduste sümpoosiumi “The measurement and testing in physical fitness, physical activity and health: new perspectives” org. komitees.

Lõppenud projektid

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2019
1.2.
2018
3.5.
2018
1.1.
2017
1.2.
2017
1.2.
2017
3.4.
2017
5.2.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2015
5.1.
2015
6.7.
2015
4.2.
2014
1.2.
2013
1.2.
2013
5.2.
2013
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.2.
2011
3.2.
2011
1.1.
2010
1.1.
2010
5.2.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2009
5.1.
2009
1.1.
2008
1.1.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
5.1.
2008
5.2.
2008
6.3.
2008
5.2.
2007
1.2.
2006
3.4.
2006
5.2.
2006
6.7.
2006
3.2.
2005
1.2.
2004
3.2.
2004
3.2.
2004
1.1.
2003
2.3.
2003
3.1.
2003
3.2.
2003
3.2.
2003
3.2.
2003
3.2.
2003
1.2.
2002
3.2.
2002
5.2.
2002
5.2.
2002
1.1.
2001
1.1.
2001
1.2.
2001
1.2.
2001
3.1.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
5.2.
2001
1.3.
2000
1.3.
2000
3.2.
2000
5.2.
2000
6.6.
2000
1.2.
1999
3.2.
1999
3.2.
1999
3.2.
1999
3.5.
1999
1.3.
1998
3.2.
1998
3.2.
1998
6.2.
1998
1.2.
1997
3.4.
1997
5.2.
1997
6.3.
1997
1.1.
1996
3.2.
1995
3.5.
1994
3.2.
1992
5.2.
1991
18.09.2019
28.02.1962
731 8459
53318459
gudrun.veldre@ut.ee

Career

Institutions and positions
01.01.2019–...   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Institute of Clinical Medicine, Research Fellow in Cardiology (0,25)
01.04.2013–...   
Tartu University Hospital, Director of Estonian Myocardial Infarction Register (1,00)
01.10.2018–31.12.2018   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Institute of Clinical Medicine, Research Fellow in Cardiology (0,50)
01.09.2016–30.09.2018   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Institute of Clinical Medicine, Research Fellow in Cardiology (0,25)
01.01.2016–31.08.2016   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Institute of Clinical Medicine, Research Fellow in Cardiology (0,25)
01.09.2013–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Research Fellow in Cardiology (0,25)
01.01.2013–31.08.2013   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Research Fellow in Cardiology (0,25)
01.02.2012–30.03.2013   
Tartu University Hospital, Director of Myocardial Infarction Registry (0,75)
01.09.2010–31.12.2012   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Research Fellow in Cardiology (0,50)
01.01.2010–31.12.2012   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Chair of Cardiology, Researcher (0,50)
01.09.2009–01.08.2012   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Research Fellow in Human Molecular Genetics (0,50)
01.01.2008–31.08.2009   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Research Fellow (0,50)
01.09.2007–31.08.2010   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Research Fellow (0,50)
01.04.2007–31.08.2007   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Research Fellow extraordinarius (0,50)
2007–2010   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Chair of Cardiology, Researcher (0,50)
01.01.2007–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Chair of Cardiology; 0.5 extraordinary researcher
01.09.2006–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Molecular and Cell Biology, Research Fellow (0,50)
01.02.2006–31.08.2006   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Molecular and Cell Biology, Research Fellow extraordinarius (0,50)
2006–2009   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Chair of Biotechnology, Researcher (0,50)
01.01.2006–31.12.2006   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Molecular and Cell Biology, Chair of Biotechnology; 0.5 extraordinary researcher
01.11.2004–31.08.2006   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Senior Research Fellow extraordinarius (0,50)
01.01.2004–31.12.2006   
University of Tartu, Faculty of Medicine, Department of Cardiology, Chair of Cardiology; 0.5 extraordinary senior researcher
01.01.1996–31.12.2003   
PhD student of chair of developmental biology of Tartu University
01.01.1994–31.12.2003   
freelancer lector of Institute of Zooloogy and Hydrobiology
01.01.1984–31.12.1996   
Labassistent in the Department of Zoology from 1.07.1984 until the graduation in 1985 and continued working there until 1996 (except 1987-1989)as a senior labassistent when Department was reorganized as the Institute of Zoology and Hydrobiology. Since autumn 1996 untill 2003 PhD candidate. Not on the regular staff lector of Institute of Zoology and Hydrobiology. From November 2004 extraordinary senior research fellow (half-time) in the Department of Cardiology of Tartu University.
 
 
Education
1980–1985   
1985 Tartu State University, Faculty of Biology and Geography, biology (Diploma paper “Physical development of 3–4 year old Children in Tartu”)
1977–1980   
Tartu X Secondary School
1969–1977   
Tartu V Secondary School
 
 
R&D related managerial and administrative work
2016−...   
EAA Council Member
2007−...   
Member of Estonian Society of Human Genetics
2002−...   
Member of The Estonian Statistical Society
1995−...   
Have been one of the editors of collection "Papers on anthropology"
1994−...   
Member of European Anthropological Association
1993−...   
Member of Centre of Physical Anthrology since it's beginning 1993;
1991−...   
Since the autumn of 1991 have conducted the lectures of anthropology for the students of biology.
1985−...   
Since 1985 member of Anthropology Section of Estonian Naturalist' Society, since 2004 head of it.
1985−...   
Have been a member of the organizing committees of Tartu International Conferences in anthropology since 1985. Participated in the organizing of so-called Aul's days.
2002−2002   
In 2002 in the organizing committee of International Symposium “The measurement and testing in physical fitness, physical activity and health: new perspectives” .

Completed projects

Publications

Category
Year
Publication
 
1.1.
2019
1.2.
2018
3.5.
2018
1.1.
2017
1.2.
2017
1.2.
2017
3.4.
2017
5.2.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2015
5.1.
2015
6.7.
2015
4.2.
2014
1.2.
2013
1.2.
2013
5.2.
2013
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.2.
2011
3.2.
2011
1.1.
2010
1.1.
2010
5.2.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2009
5.1.
2009
1.1.
2008
1.1.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
5.1.
2008
5.2.
2008
6.3.
2008
5.2.
2007
1.2.
2006
3.4.
2006
5.2.
2006
6.7.
2006
3.2.
2005
1.2.
2004
3.2.
2004
3.2.
2004
1.1.
2003
2.3.
2003
3.1.
2003
3.2.
2003
3.2.
2003
3.2.
2003
3.2.
2003
1.2.
2002
3.2.
2002
5.2.
2002
5.2.
2002
1.1.
2001
1.1.
2001
1.2.
2001
1.2.
2001
3.1.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
5.2.
2001
1.3.
2000
1.3.
2000
3.2.
2000
5.2.
2000
6.6.
2000
1.2.
1999
3.2.
1999
3.2.
1999
3.2.
1999
3.5.
1999
1.3.
1998
3.2.
1998
3.2.
1998
6.2.
1998
1.2.
1997
3.4.
1997
5.2.
1997
6.3.
1997
1.1.
1996
3.2.
1995
3.5.
1994
3.2.
1992
5.2.
1991
18.09.2019