See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
28.01.1975
737 6042
lauri.malksoo@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
16.05.2018–31.08.2019   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, rahvusvahelise õiguse professor (1,00)
01.01.2016–31.12.2018   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, osakonna juhataja
01.01.2016–31.08.2019   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, akadeemik
01.01.2016–31.08.2019   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, rahvusvahelise õiguse professor (1,00)
01.02.2018–15.05.2018   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, rahvusvahelise õiguse professor (0,50)
01.09.2014–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, instituudi juhataja
01.09.2014–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, õppetooli juhataja
01.09.2014–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, akadeemik
01.09.2014–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise õiguse professor (1,00)
04.12.2013–31.08.2014   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, akadeemik
15.01.2013–31.01.2013   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, instituudi juhataja
01.01.2013–31.12.2017   
Eesti Välispoliitika Instituut, Eesti Välispoliitika Instituudi juhatuse esimees (0,50)
20.01.2010–20.01.2013   
Tartu Ülikool, Riigi- ja rahvusvahelise õiguse instituudi juhataja (1,00)
15.01.2010–14.01.2013   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, instituudi juhataja
01.09.2009–31.08.2014   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise õiguse professor (1,00)
01.09.2009–31.08.2014   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, õppetooli juhataja
01.09.2006–31.08.2009   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, õppetooli juhataja
01.09.2005–31.08.2006   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, õppetooli hoidja
01.02.2005–31.08.2009   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise õiguse ja EL õiguse dotsent (1,00)
01.09.2003–31.01.2005   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise õiguse ja EÜ õiguse lektor (0,75)
01.01.2002–31.12.2013   
Eesti Vabariigi õiguskantsleri nõunik (osalise tööajaga)
01.09.1999–31.08.2003   
Tartu Ülikool, Õppeülesannete täitja õigusteaduskonnas (0,10)
01.09.1998–30.06.1999   
Tartu Ülikool, Tudeng-assistent õigusteaduskonnas (0,10)
 
 
Haridustee
05.09.2017–25.05.2018   
Fellow Kennani Instituudis, Woodrow Wilson International Center for Scholars juures; Washington, DC
2013–2014   
Emile Noel fellowship New Yorgi Ülikooli õigusteaduskonnas
2006–2007   
Post-doc Tokyo Ülikooli õigusteaduskonnas
2004–2005   
Post-doc New Yorgi Ülikooli õigusteaduskonnas
2001–2001   
Rahvusvahelise õiguse seminar Rahvusvahelise Õiguse Komisjoni (ILC) juures Genfis
1999–2002   
Dr. iur., Berliini Humboldti Ülikooli õigusteaduskond (summa cum laude)
1999–1999   
Praktikant ÜRO juriidilises osakonnas New Yorgis
1998–1999   
LL.M., Georgetowni Ülikooli õigusteaduskond (with distinction)
1997–1997   
Haagi Rahvusvahelise Õiguse Akadeemia rahvusvahelise avaliku õiguse kursus
1995–1996   
Göttingeni Ülikooli õigusteaduskond (vahetusüliõpilane)
1993–1998   
LL.B., Tartu Ülikooli õigusteaduskond (cum laude)
1982–1993   
Abja Keskkool (Gümnaasium)
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2018−...   
2017−...   
Max Planck Encyclopedia of International Law revisjoni nõuandva kolleegiumi liige
2016−...   
Ajakirja 'Mezhdunarodnoe pravosudie' (International Justice) nõuandva kolleegiumi liige
2016−...   
Association for Slavic, East European, and Eurasian Studies; liige
2016−...   
Alalise Vahekohtu liige
2015−...   
Science Europe, sotsiaalteaduste komitee asutajaliige
2015−...   
Baltic Yearbook of International Law kaas-peatoimetaja
2015−...   
Review of Central and East European Law, toimetuskolleegiumi liige
2014−...   
Venemaa Rahvusvahelise Õiguse Assotsiatsiooni liige
2013−...   
Saksa Rahvusvahelise Õiguse Ühingu liige
2013−...   
Euroopa Rahvusvahelise Õiguse Ühingu tegevjuhatuse liige
2012−...   
Avatud Eesti Fondi nõukogu liige
2010−...   
Rahvusvahelise õiguse instituudi assotsieerunud liige
2010−...   
Eesti Teadusagentuuri hindamisnõukogu liige
2009−...   
Martensi rahvusvahelise õiguse suveülikooli algataja ja programmijuht (Pärnus)
2007−...   
Raamatusarja "Studies in the History of International Law" toimetuskolleegiumi liige (Brill/Martinus Nijhoff)
2004−...   
Ameerika Rahvusvahelise Õiguse Ühingu liige
1998−...   
European Yearbook on Human Rights teadusliku nõukogu liige
2015−2017   
Euroopa inimõiguste ja demokratiseerimise magistriprogrammi juhataja Tartu Ülikoolis
2015−2016   
Ajakirjade 'Juridica' ja 'Juridica International' toimetuskolleegiumi liige
2014−2017   
Moscow Journal of International Law nõuandva kolleegiumi liige
2013−2015   
Justiitsministri õigusloome nõukoja liige
2011−2013   
Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse nõukogu esimees
2011−2011   
Euroopa Rahvusvahelise Õiguse Ühingu 4. uurimisfoorumi peakorraldaja (Tallinnas)
2010−2013   
Eesti Teaduste Akadeemia liige
2008−2016   
Euroopa Ülikoolidevahelise Inimõiguste ja Demokratiseermise Keskuse juhatuse liige
2006−2012   
Eesti Vabariigi Presidendi mõttekoja liige
2005−2013   
Eesti Juristide Liidu volikogu liige
 
 
Loometöö
-.
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Kutsutud esineja 06.12.2008 ÜRO Peaassamblee eriistungil, mis tähistas 60 a möödumist Inimõiguste Ülddeklaratsiooni vastuvõtmisest; kutsutud esineja 25.01.2013 Euroopa Inimõiguste Kohtus; esineja EL-i ja Hiina inimõiguste seminaril Pekingis 2004. ja 2012.a;

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2017, Lauri Mälksoo, Eesti Vabariigi riiklik teaduspreemia sotsiaalteadustes
2017, Lauri Mälksoo, Peregrinus'e auhind, Berliini-Brandenburgi Teaduste Akadeemia
2016, Lauri Mälksoo, Marshall Shulman Book Prize, Honorable mention; monograafia "Russian Approaches to International Law" eest; Association for Slavic, East European, and Eurasian Studies (AEEES)
2015, Lauri Mälksoo, Ajakirja 'Akadeemia' socialia aastaauhind
2006, Lauri Mälksoo, JSPS (Japanese Society for the Promotion of Science) post-doc stipendum
2004, Lauri Mälksoo, Hauser Research Scholarship (New Yorgi Ülikoolis post-doc'i tegemiseks)
2003, Lauri Mälksoo, Berliini Humboldti Ülikooli õigusteaduskonna "Raamatukogu Sõprade Klubi" auhind parima teaduskonna dissertatsiooni eest
2000, Lauri Mälksoo, Konrad Adenaueri Fondi doktorantuuristipendium
1999, Lauri Mälksoo, Berliini saadkutekoja stipendium
1999, Lauri Mälksoo, Eesti Teaduste Akadeemia üliõpilaste teadustööde konkursi preemia magistritöö eest
1998, Lauri Mälksoo, Senaator Edmund S. Muskie stipendium USA-s LL.M-i tegemiseks
1995, Lauri Mälksoo, Göttingeni Ülikooli stipendium
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.7. Õigusteadus; PÕHISUUND: rahvusvaheline avalik õigus
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.7. Õigusteadus; CERCS ERIALA: S112 Inimõigused
 
 
Lisainfo
-

Lõppenud projektid

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.2.
2018
3.1.
2018
3.1.
2018
4.1.
2018
6.9.
2018
1.1.
2017
3.1.
2017
3.2.
2017
1.1.
2016
2.1.
2016
3.1.
2016
3.1.
2016
4.1.
2016
5.2.
2016
6.3.
2016
6.9.
2016
6.9.
2016
1.3.
2015
2.1.
2015
4.1.
2015
6.9.
2015
1.1.
2014
1.3.
2014
3.4.
2014
4.1.
2014
4.1.
2014
4.2.
2014
3.2.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.2.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.3.
2012
3.3.
2012
4.1.
2012
4.1.
2012
1.1.
2011
1.3.
2011
3.1.
2011
3.1.
2011
3.1.
2011
4.1.
2011
1.3.
2010
3.1.
2010
3.2.
2010
3.2.
2010
3.4.
2010
5.2.
2010
6.6.
2010
1.2.
2009
1.3.
2009
3.1.
2009
5.2.
2009
1.1.
2008
2.2.
2008
3.1.
2008
3.3.
2008
6.3.
2008
3.1.
2007
3.4.
2007
4.1.
2007
3.1.
2006
3.1.
2006
3.2.
2006
4.2.
2006
1.2.
2005
1.2.
2005
1.2.
2005
2.2.
2005
3.4.
2005
1.2.
2004
6.3.
2004
1.3.
2003
2.1.
2003
3.1.
2003
6.7.
2003
3.1.
2002
1.2.
2001
1.3.
2001
1.3.
2001
1.2.
2000
1.2.
2000
1.3.
2000
1.2.
1999
1.3.
1998
28.01.1975
737 6042
lauri.malksoo@ut.ee

Career

Institution and occupation
16.05.2018–31.08.2019   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Professor of International Law (1,00)
01.01.2016–31.12.2018   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Head of Office
01.01.2016–31.08.2019   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Academician
01.01.2016–31.08.2019   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Professor of International Law (1,00)
01.02.2018–15.05.2018   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Professor of International Law (0,50)
01.09.2014–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Head of Institute
01.09.2014–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Head of Chair
01.09.2014–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Academician
01.09.2014–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Professor of International Law (1,00)
04.12.2013–31.08.2014   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Academician
15.01.2013–31.01.2013   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Head of Institute
01.01.2013–31.12.2017   
Estonian Institute of Foreign Policy, Director of the Estonian Foreign Policy Institute (0,50)
20.01.2010–20.01.2013   
University of Tartu, Director of the Institute of Constitutional and International Law (1,00)
15.01.2010–14.01.2013   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Head of Institute
01.09.2009–31.08.2014   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Professor of International Law (1,00)
01.09.2009–31.08.2014   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Head of Chair
01.09.2006–31.08.2009   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Head of Chair
01.09.2005–31.08.2006   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Holder of Chair
01.02.2005–31.08.2009   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Associate Professor of International Law (1,00)
01.09.2003–31.01.2005   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Lecturer (0,75)
01.01.2002–31.12.2013   
Adviser of the Chancellor of Justice of the Republic of Estonia (part-time)
01.09.1999–31.08.2003   
University of Tartu, Contractual lecturer in the Faculty of Law (0,10)
01.09.1998–30.06.1999   
University of Tartu, Student-assistant in the Faculty of Law (0,10)
 
 
Education
05.09.2017–25.05.2018   
Fellow at the Kennan Institute of the Woodrow Wilson International Center for Scholars; Washington, DC
2013–2014   
Emile Noel Fellowship at NYU School of Law
2006–2007   
Post-doc at Tokyo University Faculty of Law
2004–2005   
Hauser Research Scholar at NYU School of Law
2001–2001   
International law seminar at the International Law Comission (ILC) in Geneva
1999–2002   
Dr.iur. Berlin Humboldt University Faculty of Law (summa cum laude)
1999–1999   
Intern in the General Legal Division of the UN Secretariat in New York
1998–1999   
LL.M., Georgetown University Law Center (with distinction)
1997–1997   
Hague Academy of International Law public international law course
1995–1996   
Göttingen University Faculty of Law (exchange student)
1993–1998   
LL.B. Tartu University Faculty of Law (with distinction)
1982–1993   
Abja Secondary School (Gymnasium)
 
 
R&D related managerial and administrative work
2018−...   
2017−...   
Member of the Advisory Board of the Revision of the Max Planck Encyclopedia of International Law
2016−...   
Member of the scientific advisory board of the law journal 'Mezhdunarodnoe pravosudie' (International Justice)I
2016−...   
Association for Slavic, East European, and Eurasian Studies; member
2016−...   
Member of the Permanent Court of Arbitration
2015−...   
Science Europe, inaugural member of the Scientific Committee for the Social Sciences
2015−...   
Co-editor-in-chief of the Baltic Yearbook of International Law
2015−...   
Review of Central and East European Law, member of the editorial board
2014−...   
Member of the Russian Association of International Law
2013−...   
Member of the German Society of International Law
2013−...   
Member of the Executive Board of the European Society of International Law
2012−...   
Member of the board of the Open Estonia Foundation
2010−...   
Associate member of the Institut de droit international
2010−...   
Member of the evaluation committee of the Estonian Research Agency
2009−...   
Founder and program director of the Martens Summer School on International Law (in Pärnu, Estonia)
2007−...   
Member of the Editorial Board of the series "Studies in the History of International Law" at Brill/Martinus Nijhoff
2004−...   
Member of the American Society of International Law
1998−...   
European Yearbook on Human Rights, member of the scientific advisory board
2015−2017   
Director of the European Master's Programme in Human Rights and Democratization at the University of Tartu
2015−2016   
Editorial board member of 'Juridica' and 'Juridica International' (Law Review of the University of Tartu)
2014−2017   
Member of the advisory council to Moscow Journal of International Law
2013−2015   
Member of the Advisory Council on Legislation at the Minister of Justice of the Republic of Estonia
2011−2013   
Chairman of the Board of the International Centre of Defence Studies
2011−2011   
Main organizer of the 4th Research Forum of the European Society of International Law (in Tallinn)
2010−2013   
Member of the Estonian Academy of Sciences
2008−2016   
Member of the Board of the European Inter-University Centre for Human Rights and Democratization (EIUC)
2006−2012   
Member of the Academic Advisory Board of the President of the Republic of Estonia
2005−2013   
Memeber of the Board of the Estonian Lawyers' Union
 
 
Creative work
.
 
 
Additional career information
Invited speaker (representing the East European group of states) on 06.12.2008 at a special session of the UN General Assembly, celebrating the 60th anniversary of the Universal declaration of Human Rights. Invited speaker on 25.01.2013 at the European Court of Human Rights. Speaker at the EU-China Human Rights Seminar in Beijing in 2004 and 2012.;

Qualifications

 
 
Honours & awards
2017, Lauri Mälksoo, Estonian National Science Award in social sciences
2017, Lauri Mälksoo, Peregrinus Prize awarded by the Berlin-Brandenburg Academy of Sciences to a scholar from Eastern Europe
2016, Lauri Mälksoo, Marshall Shulman Book Prize for an outstanding monograph dealing with the international relations, foreign policy or foreign-policy decision-making of any of the states of the former Soviet Union or Eastern Europe, Honorable mention; Association for Slavic, East European, and Eurasian Studies (AEEES)
2015, Lauri Mälksoo, Annual award of the journal 'Akadeemia' in social sciences
2006, Lauri Mälksoo, Post-doc stipend of the JSPS (Japanese Society for the Promotion of Science)
2004, Lauri Mälksoo, Hauser Research Scholarship (for post-doc studies at NYU School of Law)
2003, Lauri Mälksoo, Dissertation Award of the "Society of the Friends of Humboldt University Law Library"
2000, Lauri Mälksoo, Doctoral studies stipend of the Konrad Adenauer Foundation
1999, Lauri Mälksoo, Stipend of the Studienstiftung des Abgeordnetenhauses von Berlin
1999, Lauri Mälksoo, Estonian Academy of Sciences, award in student works category for MA thesis
1998, Lauri Mälksoo, Senator Edmund S. Muskie award for studying in a U.S. LL.M. programme
1995, Lauri Mälksoo, Stipend of the University of Göttingen
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.7. Law; SPECIALITY: public international law
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.7. Law; CERCS SPECIALTY: S112 Human rights
 
 
Additional information

Completed projects

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
1.2.
2018
3.1.
2018
3.1.
2018
4.1.
2018
6.9.
2018
1.1.
2017
3.1.
2017
3.2.
2017
1.1.
2016
2.1.
2016
3.1.
2016
3.1.
2016
4.1.
2016
5.2.
2016
6.3.
2016
6.9.
2016
6.9.
2016
1.3.
2015
2.1.
2015
4.1.
2015
6.9.
2015
1.1.
2014
1.3.
2014
3.4.
2014
4.1.
2014
4.1.
2014
4.2.
2014
3.2.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.2.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.3.
2012
3.3.
2012
4.1.
2012
4.1.
2012
1.1.
2011
1.3.
2011
3.1.
2011
3.1.
2011
3.1.
2011
4.1.
2011
1.3.
2010
3.1.
2010
3.2.
2010
3.2.
2010
3.4.
2010
5.2.
2010
6.6.
2010
1.2.
2009
1.3.
2009
3.1.
2009
5.2.
2009
1.1.
2008
2.2.
2008
3.1.
2008
3.3.
2008
6.3.
2008
3.1.
2007
3.4.
2007
4.1.
2007
3.1.
2006
3.1.
2006
3.2.
2006
4.2.
2006
1.2.
2005
1.2.
2005
1.2.
2005
2.2.
2005
3.4.
2005
1.2.
2004
6.3.
2004
1.3.
2003
2.1.
2003
3.1.
2003
6.7.
2003
3.1.
2002
1.2.
2001
1.3.
2001
1.3.
2001
1.2.
2000
1.2.
2000
1.3.
2000
1.2.
1999
1.3.
1998