See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
27.06.1952
igorveel@hotmail.com

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.09.2015–...   
Tallinna Ülikool, Ühiskonnateaduste instituut, Külalisprofessor (0,50)
2018–2019   
Euroopa Parlament, Liige (1,00)
2010–2015   
Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia, külalisprofessor (1,00)
2005–2018   
Riigikogu, riigikogu liige (1,00)
1999–2009   
Akadeemia Nord, Professor (1,00)
1999–2001   
Akadeemia Nord, Õigusteaduskonna dekaan (1,00)
1999–1999   
Välisministeerium, Nõunik (1,00)
1995–1999   
Eesti Vabariigi Riigikogu, Liige (1,00)
01.01.1994–31.12.2002   
Hudsoni Instituut, adjunkt
01.01.1993–31.12.1998   
Eesti Vabariigi presidendi erinõunik
01.01.1991–31.12.2001   
USA Notre Dame’i Ülikool, õigusteaduse ja ökonoomika professor
01.01.1990–31.12.1991   
USA Notre Dame’i Ülikool, külalisprofessor
1988–1989   
Eesti Teaduste Akadeemia, Sotsioloogia ja Õiguse Instituudi õigusosakonna juhataja (1,00)
1986–1988   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Prodekaan (1,00)
1984–1986   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Aspirant (1,00)
1978–1984   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Vanemlektor (1,00)
1975–1978   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Lektor (1,00)
 
 
Loometöö
2009 - Dokumentaalfilmi stsenarist „Põlevad piirid. Molotov-Ribbentropi pakti lugu“. Autorid: Juhan Aare, Endel Lippmaa. Film käsitleb Tartu Rahulepingu, Molotov-Ribbentropi pakti teemasid..
2012- k.a. Õigusfilosoofilise ja õigussotsioloogilise sarja „Poolkuu“ autor. Toimetaja Andres Raid. Kaks korda kuus linastuv saatesari. .
2015 - dokumentaalfilmi stsenarist „Putin kui fenomen“. Kaasautor Juhan Aare..

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.2.
2016
1.3.
2016
1.3.
2014
2.1.
2014
3.2.
2014
1.3.
2013
6.2.
2013
1.2.
2011
1.2.
2011
3.4.
2011
6.2.
2011
6.2.
2011
1.3.
2010
5.2.
2010
5.2.
2010
5.2.
2009
1.3.
2008
3.5.
2008
1.3.
2007
6.2.
2007
6.7.
2007
1.2.
2005
1.2.
2004
3.2.
2004
3.2.
2003
1.3.
2002
1.3.
2002
1.3.
2002
3.2.
2002
4.11.2019
27.06.1952
igorveel@hotmail.com

Career

Institutions and positions
01.09.2015–...   
Tallinn University, School of Governance, Law and Society, Visiting Professor (0,50)
2018–2019   
European Parliament, Member (1,00)
2010–2015   
Tallinn University, Law School, Visiting Professor (1,00)
2005–2018   
Estonian Parliament Riigikogu, member (1,00)
1999–2009   
University Nord, Professor (1,00)
1999–2001   
University Nord, Dean of Faculty of Law (1,00)
1999–1999   
Ministry of Foreign Affairs, Advisor (1,00)
1995–1999   
Estonian Parliament Riigikogu, Member (1,00)
01.01.1994–31.12.2002   
Hudson Institute, adjunct
01.01.1993–31.12.1998   
Adviser of the President of Estonian Republic
01.01.1991–31.12.2001   
University of Notre Dame, professor of law and economy
01.01.1990–31.12.1991   
University of Notre Dame, visiting professor
1988–1989   
Estonian Academy of Sciences, Head of Law department of Institute of Sociology and Law (1,00)
1986–1988   
University of Tartu, Faculty of Law, Vice-Dean (1,00)
1984–1986   
University of Tartu, Faculty of Law, Aspirant (1,00)
1978–1984   
University of Tartu, Faculty of Law, Senior Lecturer (1,00)
1975–1978   
University of Tartu, Faculty of Law, Lecturer (1,00)

Publications

Category
Year
Publication
 
1.2.
2016
1.3.
2016
1.3.
2014
2.1.
2014
3.2.
2014
1.3.
2013
6.2.
2013
1.2.
2011
1.2.
2011
3.4.
2011
6.2.
2011
6.2.
2011
1.3.
2010
5.2.
2010
5.2.
2010
5.2.
2009
1.3.
2008
3.5.
2008
1.3.
2007
6.2.
2007
6.7.
2007
1.2.
2005
1.2.
2004
3.2.
2004
3.2.
2003
1.3.
2002
1.3.
2002
1.3.
2002
3.2.
2002
4.11.2019