See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
12.11.1983
inga.hiiesalu@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.06.2020–31.12.2020   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, ökoloogia ja maateaduste instituut, ökoloogia teadur (1,00)
01.05.2020–31.05.2020   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, ökoloogia ja maateaduste instituut, ökoloogia teadur (0,40)
01.04.2020–30.04.2020   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, ökoloogia ja maateaduste instituut, ökoloogia teadur (0,50)
01.01.2016–31.03.2020   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, ökoloogia ja maateaduste instituut, ökoloogia teadur (1,00)
01.01.2013–31.12.2014   
Tübingeni Ülikool, Saksamaa, külalisteadur
01.01.2013–31.12.2015   
Tšehhi Teaduste Akadeemia, järeldoktor
01.11.2012–31.10.2015   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, taimeökoloogia teadur (1,00)
01.01.2009–31.12.2011   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, laborant (0,25)
01.01.2008–31.12.2008   
Regina Ülikool, Kanada, külalisdoktorant
01.08.2007–31.08.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituut , laborant (1,00)
01.07.2007–31.07.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Botaanika ja ökoloogia instituut, laborant (1,00)
2006–2007   
Eesti Maaülikool, Põllumajandus- ja keskkonnainstituut, herbaariumi tehnik (0,20)
 
 
Haridustee
2007–2012   
Doktoriõpingud botaanika ja ökoloogia erialal
2005–2007   
Magistriõpingud taime- ja seeneteaduse erialal
2002–2005   
bioloogiaõpingud Tartu Ülikoolis
1990–2002   
Jõgeva Gümnaasium
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2018−...   
Schola Biotheoretica XLIV "Ökosüsteemsus" toimetaja
2016−...   
Eesti Mükoloogia Ühingu liige
2012−...   
Euroopa Kuivade Rohumaade Grupi (EDGG) liige
2011−...   
Eesti Loodusuurijate Seltsi liige
2011−...   
Retsenseerimine ajakirjadele New Phytologist, Molecular Ecology, Perspectives in Plant Ecology Evolution and Systematics, PlosOne, Fungal Ecology
2011−...   
Maateaduste ja ökoloogia doktorikooli konverentsi "Next generation insights into geosciences and ecology" peakorraldaja
2018−2018   
Kooliõpilaste ja tudengite konverents-seminar "Laelatu kevadakadeemia" peakorraldaja
2018−2018   
Kooliõpilaste ja tudengite konverents-seminari "Laelatu sügisakadeemia" peakorraldaja
 
 
Loometöö
2018– TÜ botaanikaaias toimunud näituse "Botaanikud pole kuivikud ehk taimeteadus üle maade ja läbi aegade" kureerimine (TÜ Ökoloogia ja maateaduste instituut, Inga Hiiesalu, Ülle Reier, Ene Kook, Tanel Vahter, AureleToussaint) https://www.botaanikaaed.ut.ee/et/content/n%C3%A4itus-botaanikud-pole-kuivikud.
 
 
Lisainfo
Olen taimeökoloog, kelle huviks on taimede ja mükoriisaseente maa-alused interaktsioonid lokaalsel ja globaalsel skaalal. Oman rahvusvahelist teadustöökogemust Euroopas (Eesti, Tsehhi, Saksamaa) ja Põhja-Ameerikas (Kanada) ning olen viibinud teadusekspeditsioonidel Islandil, Mongoolias, Tasmaanias ja Himaalaja kõrgmäestikus. Viimase 10 aasta jooksul olen avaldanud 28 kõrgetasemelist teaduspublikatsiooni, mida on Google Scholari andmetel viidatud üle 1600 korra (H=17).

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2015, Inga Hiiesalu, I preemia parima noorteadlase suulise ettekande eest Rahvusvahelise Taimekatte Assotsiatsiooni konverentsil Brnos, Tšehhis
2012, Inga Hiiesalu, Tänukiri üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil doktoriõppe tasemel
2008, Inga Hiiesalu, Välissõidu toetus Maateaduste ja ökoloogia doktorikoolilt stazeerimaks Prof. Scott Wilsoni töörühmas Kanadas, Regina Ülikoolis
 
 
Teadustöö põhisuunad
ETIS KLASSIFIKAATOR: 1. Bio- ja keskkonnateadused; 1.4. Ökoloogia, biosüstemaatika ja -füsioloogia; TÄPSUSTUS: Taimeökoloogia

Lõppenud projektid

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2021
1.1.
2021
1.1.
2021
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2019
1.1.
2018
1.1.
2018
1.1.
2018
1.1.
2018
1.1.
2017
1.1.
2017
3.4.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
3.2.
2016
3.4.
2016
1.1.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
5.2.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2010
1.12.2021
12.11.1983
inga.hiiesalu@ut.ee

Career

Institutions and positions
01.06.2020–31.12.2020   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Institute of Ecology and Earth Sciences, Research Fellow (1,00)
01.05.2020–31.05.2020   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Institute of Ecology and Earth Sciences, Research Fellow (0,40)
01.04.2020–30.04.2020   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Institute of Ecology and Earth Sciences, Research Fellow (0,50)
01.01.2016–31.03.2020   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Institute of Ecology and Earth Sciences, Research Fellow (1,00)
01.01.2013–31.12.2014   
University of Tübingen, Germany, visiting researcher
01.01.2013–31.12.2015   
Czech Academy of Sciences, Post-doctoral Fellow
01.11.2012–31.10.2015   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Research Fellow of Plant Ecology (1,00)
01.01.2009–31.12.2011   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Laboratory Assistant (0,25)
01.01.2008–31.12.2008   
University of Regina, Canada, visiting PhD student
01.08.2007–31.08.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Ecology and Earth Sciences, Laboratory Assistant (1,00)
01.07.2007–31.07.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Botany and Ecology, Laboratory Assistant (1,00)
2006–2007   
Estonian University of Life Sciences, Institute of Agricultural and Environmental Sciences, herbarium technician (0,20)
 
 
Education
2007–2012   
Doctoral studies
2005–2007   
Master's studies
2002–2005   
Biology, University of Tartu
1990–2002   
Jõgeva Gymnasium
 
 
R&D related managerial and administrative work
2018−...   
Editor of Schola Biotheoretica XLIV "Ecosystematics"
2016−...   
Estonian Mycological Society member
2012−...   
European Dry Grassland Group member
2011−...   
Member of Estonian Naturalists' Society
2011−...   
Reviewer for New Phytologist, Molecular Ecology, Perspectives in Plant Ecology Evolution and Systematics, PlosOne, Fungal Ecology
2011−...   
Conference of the Doctoral School of Earth Sciences and Ecology "Next generation insights into geosciences and ecology" main organizer
2018−2018   
Main organizer of a conference "Spring Academy of Laelatu" for pupils and students
2018−2018   
Main organizer of a conference "Autumn Academy of Laelatu" for pupils and students
 
 
Creative work
2018- I curated a science-history exhibition at the Botanical Garden of University of Tartu as part of International Scientist's Night. (TÜ Ökoloogia ja maateaduste instituut, Inga Hiiesalu, Ülle Reier, Ene Kook, Tanel Vahter, AureleToussaint) https://www.botaanikaaed.ut.ee/et/content/n%C3%A4itus-botaanikud-pole-kuivikud.

Qualifications

 
 
Honours & awards
2015, Inga Hiiesalu, I preemia parima noorteadlase suulise ettekande eest Rahvusvahelise Taimekatte Assotsiatsiooni konverentsil Brnos, Tšehhis
2012, Inga Hiiesalu, Tänukiri üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil doktoriõppe tasemel
2008, Inga Hiiesalu, Välissõidu toetus Maateaduste ja ökoloogia doktorikoolilt stazeerimaks Prof. Scott Wilsoni töörühmas Kanadas, Regina Ülikoolis
 
 
Fields of research
ETIS CLASSIFICATION: 1. Biosciences and Environment; 1.4. Ecology, Biosystematics and -physiology; SPECIFICATION: Plant Ecology
 
 

Completed projects

Publications

Category
Year
Publication
 
1.1.
2021
1.1.
2021
1.1.
2021
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2019
1.1.
2018
1.1.
2018
1.1.
2018
1.1.
2018
1.1.
2017
1.1.
2017
3.4.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
3.2.
2016
3.4.
2016
1.1.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
5.2.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2010
1.12.2021