See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
5.05.1978
+372 5062345
mariagoltsman@gmail.com
05.05.1978−23.08.2003 Kulikova, Maria

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.09.2015–...   
Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Tantsukunsti (ballet) lektor (0,75)
01.01.2013–...   
MTÜ Inimese Arengu Keskus, juhatuse liige / vaba tatnsutrupi "Goltsman Ballet" kunstiline juht
01.01.2012–...   
DanceAct tantsustuudio, balleti treener
2013–2015   
Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, Tantsukunsti lektor (0,75)
01.01.2013–31.05.2015   
DanceAct College, balletitreener (0,20)
2010–2012   
Eesti Kunstiakadeemia, Akadeemiline sekretär (0,50)
01.01.2009–31.12.2011   
Eesti Tantsukunstnike Liit, juhataja
2007–2013   
Tallinna Ülikool, Lektor (0,50)
2006–2007   
Tallinna Ülikool, tunniandja (0,10)
2006–2010   
Eesti Kunstiakadeemia, akadeemiline sekretär (1,00)
01.01.2005–31.12.2012   
MTÜ Inimese Arengu Keskus, projektijuht, koreograaf, balletitreener
01.01.1998–31.12.2005   
Teater Vanemuine, balletiartist
 
 
Haridustee
2005–2005   
magistriõpingud ja uurimistöö Kaasaegse Tantsu Keskuses Laban, Inglismaa
2001–2005   
Tartu Ülikool, Semiootika ja kulturoloogia, Teadusmagister
1997–2004   
Vanemuine Tantsu- ja Balletikool
1996–2001   
Tartu Ülikool, Semiootika ja kulturoloogia, Baccalaureus Artium
1996–2001   
Tartu Ülikool, Kunstiajalugu, Baccalaureus Artium
 
 
Loometöö
2002 Eurolalul 2002, Runo tantsutruppi liige, rahvusvaheliste lauluvõistluste vaheetendus Rebirth, lav. Teet Kask, Tallinn.
2005 Kurb Nauding, tantsija-esineja, lav.-koreog. Teet Kask, London, Tallinn.
2006 Rahvusvaheline kontaktseminar Kinethetic Languages, projekti koordinaator, lektor, Pärnu, Estonia (osalesid Eesti, Suurbritannia, Itaalia, Soome, Rootsi, Taani).
2006 Creation, juhendaja, tantsija, Darli Thomsoni BA koreograafia lõputöö Tallinna Ülikoolis, etendus Kanuti Gildi SAALis.
2006 Rahvusvaheline kunstide labor Colina 2006, kunstiline juht Rui Horta, Portugal; osaleja, Tallinn.
2006 Korduma Kippuvad K..., tantsija; koreorfaafid Nele Suisalu, Karmen Ong; Kanuti Gildi SAAL, Tallinn.
2006-... tantsijalt tantsijale, projektijuht, treener, Tallinn.
2007 Hand Made Communication, projektikorraldaja, osalevad maad: Saksamaa, Suurbritannia, Venemaa, Poola, Leedu, Küpros, Eesti.
2007 Kutsu kuidas tahad! tantsija, koreorg. Krista Köster, Talllinn.
2007 "tühjuste täitmine", koreograaf, Kanuti Gildi SAAL, Tallinn.
2009 "tühjuste täitmine", koreograaf, tantsija, KUMU auditoorium, Tallinn.
2010 "bolero in progress", tantsija, kor. Krista Köster, Kanuti Gildi SAAL, Tallinn.
2011 "Merikajakas", koreograaf, tantsuetendus Tallinna Ülikooli II kursuse BA tudengitega, Kanuti Gildi SAAL, Tallinn.
2011 "Hingamised: work-in-progress", koreograaf-esineja, XVI Street Theatre Festival „Šermukšnis", Klaipeda, Leedu.
2011 "Hingamised", koreograaf ja esineja, KUMU, Tallinn ja Jõhvi Kontserdimaja.
2012 Köler Prize, avatseremoonia esineja, Tallinn EKKM.
2012 Loeng-performance "keha-liikumine-tants", AHHAA keskuse teaduskohvik, Tartu.
2012 "Unes või ilmsi", tantsija-modell, Tallinna Lauluväljak.
2012 osalemine Artetelekanali telesaade "Metropolis" filmimisel Tallinnas.
2012-... "Sofi ja Võlulind", koreograaf, tantsija, produtsent, Jõhvi Kontserdimaja; KUMU, Vene Kultuurikeskus Tallinn.
2013 "Hair Fusion Show", tantsija-modell, Vene Teater, Tallinn.
2013 "Wella Trendvision Award", tantsija-modell, Riga, Latvia.
2013 "Siddhartha", koreograaf, esineja, produtsent; KUMU auditoorium, Tallinn; Raekoja plats, Tallinn; Mustvee Kultuurikeskus .
2013 "BLUE", tantsija, produtsent; koreograaf Krista Köster, Tallinn.
2014 "Kuu Poiss", koreograaf, esineja, produtsent.
2015 Eesti Laul, Bluestocking, "Kordumatu", koreograaf, tantsija.
2015 Asturia (Ukraaina) kvartetti kontserdid Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Jõhvis, tantsunumbrite "Storm" ja "Libertango" koreograaf, esineja.
2015 Inimene.Loom. Kaaskoreogaaf, Danceact College lõpulavastus.
2015 Kõik on võimalik, film-portree, autor Jekaterina Fishkina.
2016 Casanova: põlev jää, koreograaf, esineja, produtsent.
2016 Talveunelm suvelossis, koreograaf, esineja, produtsent.
2016 "Luigeluulinn", Ülo Kriguli ooper, tantsuartist.
2016 "Lendav Banaan", koolitantsu Kopmanii, kaaskoreograaf.
2016 "Seiklus Malemaailmas", koreograaf, produtsent, esineja.
2016 Kunstinäituse "Valu ja Vägi" avaüritusel esinemine, Eesti Kunstimuuseum; koreograaf, esineja.
2017 "vystoka", tantsuminiatüür, telekontsert "Võssotsky Laulud", ERR; kaaskoreograaf, esineja.
2017 NOЁP + balleriinid; Eesti Meedia auhinnad; koreograaf, esineja .
2017 "Tantsuetendus kui elustuv maal", stand-up loeng, Tallinn.
2017 "klarneti hing", kontserinumber etendatud koos Simon Orchestraga, Penza, Venemaa.
2017 "Vyssotski: ühe intervjuu ajalugu. Film-kontsert, ETV+; tantsuminiatüüri "vysotka"tantsija-koreograaf.
2017 "Maal, mis tantsib", koreograaf, produtsent, esineja, Tallinn, Helios Hall, koostöös Monet2Klimt multimeedia näitusega.
2017 "Chagall: eraldikoos"; koreograaf, produtsent, esineja; Tallinn, KUMU auditoorium.
2017 Kunstinäituse "Uudistava pilguga" avaüritusel esinemine; kaaskoreograaf, esineja; Kadrioru Kunstimuuseum, Tallinn.
2018 "Ilu metamorfoosid"; kaaskoreograaf, esineja; Kadrioru Kunstimuuseum.
2018 "Drop That Boogie" Iiris & Agoh, Eesti Laul, I poolfinaal; koreograaf, tantsija; Talllinn, ERR.
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Korraldatud rahvusvahelised tantsualased meistriklassid kutselistele tantsijatele:
2012 Alvin Ailey tantsutehnika, Ailey II (USA)
2012 Kaasaegne tants, Kristian Tirsgaard (Taani)
2011 Põrandatehnika, Fornier Ortiz Bedoya (Soome)
2011 Tantsiv kommunikatsioon, Cid Pearlman and David King (USA)
2011 Liikumise arengumustrid, Mari Mägi (Eesti)
2010 Vabastustehnika, Kristian Tirsgaard (Taani)
2010 Põrandatehnika, Fornier Ortiz Bedoya (Soome)
2010 Laban/Bartenieff liikumise analüüs, Satu Palokangas (Soome)
2010 Kaasegse tantsu tehnika, Külli Roosna ja Kenneth Flak (Eesti/Norra)
2009 Improvisatsioon ja koreograafia, Hugo Fanari (Belgia)
2008 Nele Suisalu, Teadlik liikumine (Eesti/Prantsusmaa)
2008 Vabastustehnika, Jasmiina Sipilä (Soome)
2007 Limon, Alan Danielson (USA)
;
2014-2015 Aurora Dance Camp, kaaskorraldaja,koostöös Venemaa esindajatega (Galina Gracheva, Polina Mitryashina, Oleg Gladkihh, Tatjana Tarabanova jt);
2017 Kaasaegne tants, Polina Mitryashina, Venemaa ;

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2013, Maria Goltsman, Aastaauhind tantsukultuuri arendamise eest, Eesti Kultuurkapital, Ida-Virumaa ekspertgrupp
2005, Maria Goltsman, Noorte loominguline stipendium Eesti Kultuurkapital
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.4. Kultuuriuuringud; PÕHISUUND: tantsu ja maalikunsti visuaalne semiootika
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.4. Kultuuriuuringud; CERCS ERIALA: H352 Grammatika, semantika, semiootika, süntaks
 
 
Lisainfo
2005 abiõppejõud, ballet, kaasaegse tantsu keskus LABAN, London
2007 Etendus-ettekanne "Body as a Graphic Sign in the Art of Ballet", Maailma Semiootika kongress IASS9, Soome
2007 kahepäevane erialane stazeering Cullberg Ballet´is, Rootsi
2008 ettekanne "Symbols of the Soviet Empire: Dying Swan"
rahvusvahelisel konverentsil "KOHT ja PAIK VI"
2014 klassikalise ja kaasaegse balleti õpetamine Klaipeda Ülikoolis
2016 Dance Health Conference, Helsinki, Soome
2016-2017 balleti õpetamine Soome tantsukooli Tantssila õpilastele
2017 ettekanne "Changes in Dance Curricula at Tallinn Univeristy" rahvusvahelisel konverentsil "Code of Dance", Klaipeda Ülikool, Leedu
2016-2017 konverentsi "Dance and Media" korraldamine, Tallinn Univeristy
2005 - ... osalenud järgmiste õppejõudude täiendkoolitustes: Ana Catalina Roman, William Forsythe´i töömeetodid; kaasaegse tantsu treeningtunnid Londoni tantsukeskustes Greenwich Dance Space, Pineapple Dance Studio; Cid Pearlman ja David King, kaasaegne tants; Oleg Gladkihh, jooga tantsijatele; Galina Gracheva jazz, kaasaegne tants; Polina Mitryashina, kaasaegne tants; Alvin Ailey II, autoristiil; Egor Zadoya, jazz-modern; Kaarel VÄli, kaasaegne jazz; Irina Pähn, klassikaline ballett; Tuuli Peremees, klassikaline ballett; Xenia Rudakova, klassikaline ballett; Alexis Steeves, kaasaegne tants; Jane Raidmaa, ballett, Limon, Graham; Krista Köster, kaasaegne tants; Rene Köster, vogueFusion; Simo Kruusement, vabastustehnika; Siim Tõniste, kaasaegne tants; Maria Uppin, Cunningham; Eva-Lena Raenok, pilates; Kenneth Flack ja Külli Roosna, kaasaegne tants; Mari Mägi, anatoomiline liikumine;

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
3.5.
2017
6.3.
2015
6.3.
2012
6.3.
2012
6.3.
2011
6.3.
2011
6.3.
2010
6.3.
2010
1.2.
2008
5.2.
2007
6.3.
2007
6.3.
2007
6.3.
2006
6.3.
2006
6.3.
2006
6.3.
2006
6.3.
2005
1.2.
2003
5.05.1978
+372 5062345
mariagoltsman@gmail.com
05.05.1978−23.08.2003 Kulikova, Maria

Career

Institution and occupation
01.09.2015–...   
Tallinn University, Baltic Film, Media, Arts and Communication School, Lecturer (0,75)
01.01.2013–...   
NGO Human Development Centre, Member of the Board / the Head of the freelance dance company "Goltsman Ballet"
01.01.2012–...   
DanceAct Studio, Trainer in Ballet
2013–2015   
Tallinn University, Institute of Fine Arts, Lecturer in Dance Art (0,75)
01.01.2013–31.05.2015   
DanceAct College, Ballet Teacher (0,20)
2010–2012   
Estonian Academy of Arts, Academic Secretary (0,50)
01.01.2009–31.12.2011   
The Union of Estonian Dance Artists, the head
2007–2013   
Tallinn University, Lecturer (0,50)
2006–2007   
Tallinn University, Other staff (0,10)
2006–2010   
Estonian Academy of Arts, Other staff (1,00)
01.01.2005–31.12.2012   
NGO Human Development Centre, project manager, choreographer, ballet trainer
01.01.1998–31.12.2005   
Other staff
 
 
Education
2005–2005   
MA studies at Laban, London, UK
2001–2005   
Tartu University, Semiotics and Theory of Culture, Master of Science
1997–2004   
Vanemuine School of Dance and Ballet
1996–2001   
Tartu University, Semiotics and Theory of Culture, Baccalaureus Artium
1996–2001   
Tartu University, History of Art, Baccalaureus Artium
 
 
Creative work
2002 Eurovision Song Contest, Intervalact dance performance "Rebirth", chor Teet Kask, Tallinn.
2005 Sad Pleasure, dancer-performer, chor Teet Kask, performances in London and Tallinn.
2006 International contact seminar Kinethetic Languages, facilitator, lecturer; Pärnu, Estonia. Participants from Estonia, Finland, UK, Italy, Sweden, Denmark).
2006 Creation, supervisor, dancer, BA choreography diploma by Darli Thomson at Tallinn University, performed in KAnuti Gildi SAAL, Tallinn.
2006 International Art Labor COLINA 2006, artistic director Rui Horta, Portugal; participant, Tallinn.
2006 KKK, performer-dancer; choreograpy Nele Suisalu, Karmen Ong, Kanuti Gildi SAAL, Tallinn.
2006-... dancer to dancer, project manager, dance teacher, Tallinn.
2007 Hand Made Communication, facilitator; parcitcipants from Poland, the UK; Lithuania, Russia, Germany, Cyprus, Estonia; Estonia.
2007 Call it what you want! dancer; chor Krista Köster, Tallinn.
2007 "filling voids", choreograaf, Kanuti Gildi SAAL, Tallinn.
2009 "filling voids", koreograaf, dancer, KUMU auditorium, Tallinn.
2009 "bolreo in progress", dancer, chor. Krista Köster, Kanuti Gildi SAAL, Tallinn.
2011 "Seagull", choreographer, dance perfromance for BA Choreography students of Tallinn University, KAnuti Gildi SAAL, Tallinn.
2011 "Breathings: work-in-progress", choreographer-performer, XVI Street Theatre Festival „Šermukšnis", Klaipeda, Lithuania.
2011 "Breathings", choreographer and dancer, KUMU tallinn and Jõhvi Concert Hall.
2012 Köler Prize, opening ceremony, dancer, Tallinn, EKKM.
2012 Performance-lecture "body-movement-dance", AHHAA Centre, Tartu.
2012 "Unes või ilmsi", dancer-model, Tallinn Singing Arena.
2012 participation in Arte TV channel "Metropolis" shooting in Tallinn.
2012-... "Sofi and a Magic Bird", choreographer, dancer, producer, Jõhvi Concert Hall, KUMU and Centre for Russian Culture in Tallinn.
2013 "Hair Fusion Show", dancer-model, Russian Theatre, Tallinn.
2013 "Wella Trendvision Award", dancer-model, Riga, Latvia.
2013 "Siddhartha", choreographer, dancer, producer; KUMU auditorium, Tallinn; Mustvee Cetre for Culture.
2013 "BLUE", dancer, producer; choreographer Krsita Köster, Tallinn.
2014 "A Boy from the Moon", choreographer, dancer, producer.
2015 Eesti Laul, Bluestocking, "Kordumatu", choreogapher, dancer.
2015 Asturia string quartet (Ukraine) concerts in Tallinn, Pärnu, Tartu and Jõhvi, choreography and performance of dances "Storm" and Libertango".
2015 Human.Animal. CO-chorepgrapher, DanceAct College performance.
2015 Everything is possible, film-portrait, author Yekaterina Fishkina.
2016 Casanova: burning ice, choreographer, performer, producer.
2016 A Winter Dream in a Summer Castle, choreographer, performer, producer.
2016 "Swan Bone City", opera by Ülo Krigul, dance artist.
2016 "Flying Banana", dance company of Koolitants, co-choreographer.
2016 "An Adventure in a Magical World of CHess", Choreographer, producer, performer.
2016 performing on the opening of the exhibition "Pain and Violence", Estonian Art Museum; choreographer, perfromer.
2017 "vysotka", dance miniature, TV concert "Songs of Vysotsky"; co-choreographer, performer.
2017 NOЁP + ballerinas; Estonian Media Awards; choreographer, performer.
2017 "Dance Performance as a Picture Coming Alive", stand-up lecture, Tallinn.
2017 "a soul of clarinet", concert number performed with Simon Orchestra, Penza, Russia.
2017 "Vyssotsky: a story of one interview", film-concert, ETV+; dancer-choreographer in a dance miniature "vysotka".
2017 "Dancing Painting", choreographer, producer, performer; Tallinn, Helios Hall, in collaboration with multimedia exhibition Monet2Klimt.
2017 "Chagall: nottogether"; choreographer, producer, performer; Tallinn, KUMU auditoorium.
2017 Performing on the exhibition "With a Curious Eye" opening; co-choreopgrapher, performer; Kadriorg Art Museum, Tallinn .
2018 "Metamorphoses of Beauty"; co-choreographer, performer; Kadriorg Art Museum.
2018 "Drop That Boogie" Iiris & Agoh, Estonian Eurovision, semifinal; choreographer, dancer; Tallinn, ERR.
 
 
Additional career information
Facilitated international dance intensive courses for professional dancers:
2012 Alvin Aileyś dance technique, Ailey II (USA)
2012 Contemporary, Kristian Tirsgaard (Denmark)
2011 Floor work, Fornier Ortiz Bedoya (Finland)
2011 Dancing communication, Cid Pearlman and David King (USA)
2011 Methods of movement development, Mari Mägi (Estonia)
2010 Release, Kristian Tirsgaard (Denmark)
2010 Floor work, Fornier Ortiz Bedoya (Finland)
2010 Laban/Bartenieff movement analysys, Satu Palokangas (Finland)
2010 Contemporary, Külli Roosna and Kenneth Flak (Estonia/Norway)
2009 Improvisation and choreography, Hugo Fanari (Belgium)
2008 Concious movement, Nele Suisalu, (Estonia/France)
2008 Release, Jasmiina Sipilä (Finland)
2007 Limon, Alan Danielson (USA)
;
2014-2015 Aurora Dance Camp, co-facilitator, in collaboration with Russia representers (Galina Gracheva, Polina Mitryashina, Oleg Gladkihh, Tatjana Tarabanova and others);
2017 Contemporary, Polina Mitryashina, Russia;

Qualifications

 
 
Honours & awards
2013, Maria Goltsman, A Year Award of Cultural Endowment of Estonia, Ida-Virumaa, for the Development of Dance Culture
2005, Maria Goltsman, Your Creative Stipendium, Cultural Endowment of Estonian
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.4. Cultures Research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.4. Cultures Research; CERCS SPECIALTY: H352 Grammar, semantics, semiotics, syntax
 
 
Additional information
2005 assistant ballet teacher at LABAN, London
2007 Performance-lecture "Body as a Graphic Sign in the Art of Ballet", World Congress of Semiotics IASS9, Finland
2007 two-day professional practice at Cullberg Ballet, Sweden
2008 reading a paper "Symbols of the Soviet Empire: Dying Swan" on the internationals comference "PLACE and LOCATION" VI
2014 teaching classical and contemporary ballet at Klaipeda University
2016 Dance Health Conference, Helsinki, Finland
2016-2017 teaching ballet ot students of Finnish dance school Tanssila
2017 reading a paper "Changes in Dance Curricula at Tallinn Univeristy" at the international conference "Code of Dance", Klaipeda Univeristy, Lithuania
2016-2017 facilitating a conference "Dance and Media", Tallinn Univeristy
2005 - ... parcitipated in workshops: Ana Catalina Roman, methodology of William Forsythe; contemporary and ballet dance classes in Greenwich Dance Space, Pineapple Dance Studio, London; Cid Pearlman and David King, contemporary; Oleg Gladkihh, yoga for dancers; Galina Gracheva jazz, contemporary; Polina Mitryashina, contemporary; Alvin Ailey II; Egor Zadoya, jazz-modern; Kaarel Väli, contemporary jazz; Irina Pähn, ballet; Tuuli Peremees, ballet; Xenia Rudakova, ballet; Alexis Steeves, contemporary; Jane Raidmaa, ballet, Limon, Graham; Krista Köster, contemporary; Rene Köster, vogueFusion; Simo Kruusement, release; Siim Tõniste, contemporary; Maria Uppin, Cunningham; Eva-Lena Raenok, pilates; Kenneth Flack ja Külli Roosna, contemporary; Mari Mägi, anatomic movement

Publications

Category
Year
Publication
 
3.5.
2017
6.3.
2015
6.3.
2012
6.3.
2012
6.3.
2011
6.3.
2011
6.3.
2010
6.3.
2010
1.2.
2008
5.2.
2007
6.3.
2007
6.3.
2007
6.3.
2006
6.3.
2006
6.3.
2006
6.3.
2006
6.3.
2005
1.2.
2003