See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
29.02.1980
737 5929
kairi.kasearu@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.12.2017–...   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, ühiskonnateaduste instituut, Dotsent (1,00)
01.12.2016–30.11.2017   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, ühiskonnateaduste instituut, Dotsent (0,20)
01.04.2016–30.11.2016   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, ühiskonnateaduste instituut, Lapsepuhkus (1,00)
01.09.2015–31.03.2016   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, ühiskonnateaduste instituut, Dotsent (1,00)
15.10.2014–31.08.2015   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Ühiskonnateaduste instituut, sotsioloogia teadur (0,25)
01.01.2014–14.10.2014   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Ühiskonnateaduste instituut, Lapsepuhkus (1,00)
01.08.2013–31.12.2013   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituut, instituudi juhataja
15.12.2011–31.07.2013   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituut, instituudi juhataja
24.05.2011–14.12.2011   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituut, instituudi juhataja kohusetäitja
01.02.2011–31.12.2013   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituut, Lektor (1,00)
01.03.2007–31.05.2007   
Konstanzi Ülikool, Külalisteadur (1,00)
01.09.2005–31.01.2011   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituut, Assistent (1,00)
 
 
Haridustee
2004–2010   
Tartu Ülikool, sotsioloogia (doktoriõpe)
2002–2004   
Konstanzi Ülikool, sotsioloogia, psühholoogia (vahetusüliõpilane)
2002–2004   
Tartu Ülikool, sotsioloogia (MA)
1998–2002   
Tartu Ülikool, sotsioloogia (BA)
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2011−...   
Eesti Sotsioloogide Liit
2009−...   
Osalemine uurimisprojekti "Value of Children and Intergenerational Relations" võrgustikus
2005−...   
ESA (European Sociological Association) liige
2004−...   
Põhjamaade perekonnauurijate võrgustiku liige
2018−2021   
Eesti esindaja NATO SAS RTG 144 "Code of best practice for conducting survey research in a military context" töörühmas
2014−2017   
Eesti esindaja NATO HFM RTG 258 "The impact of military life on children from military families" töörühmas
2014−2018   
COST Action IS1311 "Põlvkondadevaheline perekondlik solidaarsus Euroopas" (INTERFASOL) võrgustiku liige
 
 
Lisainfo
On maternity and parental leave (01.01.2014-14.10.2014) and (01.04.2016-30.11.2016).;

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2018, Kairi Kasearu, Sotsiaalministeeriumi eripreemia pälvinud doktoritöö juhendaja (Kadri Rootalu "Abielulahutuste põhjusi ja tagajärgi Eestis põlvkonna ajaperspektiivis")
2014, Kairi Kasearu, Sotsiaalministeeriumi preemia pälvinud bakalaureusetöö juhendaja (Liina Eamets "„Naiste eelistatud töökoormuse ja seda mõjutavate tegurite analüüs“)
2014, Kairi Kasearu, Sotsiaalministeeriumi auhinna pälvinud doktoritöö juhendaja (Jing Wu "European older adults' well-being and suicide in the societal and family context“)
2007, Kairi Kasearu, Konstanzi Ülikooli 3-kuune uurimistöö stipendium
2006, Kairi Kasearu, Eesti Käitumis- ja Tervisteteaduste Tippkeskuse konverentsi parim stendiettekanne
2004, Kairi Kasearu, Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss, diplom
2003, Kairi Kasearu, Heinz-Schwarzkopf fondi stipendium
2003, Kairi Kasearu, Andreas ja dr. Elmerice Traksi nimeline stipendium

Lõppenud projektid

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2020
3.1.
2020
1.2.
2019
1.3.
2019
3.1.
2019
3.1.
2019
3.1.
2019
1.1.
2018
1.2.
2018
1.2.
2018
1.2.
2018
3.1.
2018
4.1.
2018
1.1.
2017
1.1.
2017
1.1.
2017
1.2.
2017
3.1.
2017
3.2.
2017
3.2.
2017
5.2.
2017
6.3.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
3.2.
2016
3.2.
2016
3.2.
2016
3.2.
2016
1.2.
2015
3.1.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
5.2.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.3.
2014
1.2.
2013
1.2.
2013
2.2.
2013
3.1.
2013
3.2.
2013
3.2.
2013
3.2.
2013
3.2.
2013
1.2.
2012
1.3.
2012
3.2.
2012
3.5.
2012
5.2.
2012
5.2.
2012
1.1.
2011
1.2.
2011
1.2.
2011
3.2.
2011
3.2.
2011
3.3.
2011
1.1.
2010
1.2.
2010
2.3.
2010
3.1.
2010
1.1.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
4.2.
2009
2.5.
2008
3.1.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
3.3.
2008
3.3.
2008
3.2.
2007
3.2.
2007
3.3.
2007
3.3.
2007
3.3.
2007
3.2.
2006
3.2.
2005
3.2.
2005
3.3.
2005
3.3.
2005
5.2.
2005
3.2.
2004
3.2.
2004
3.2.
2003
3.2.
2003
16.03.2020
29.02.1980
kairi.kasearu@ut.ee

Career

Institutions and positions
01.12.2017–...   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Institute of Social Studies, Associate Professor (1,00)
01.12.2016–30.11.2017   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Institute of Social Studies, Associate Professor (0,20)
01.04.2016–30.11.2016   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Institute of Social Studies, Maternity leave (1,00)
01.09.2015–31.03.2016   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Institute of Social Studies, Associate Professor (1,00)
15.10.2014–31.08.2015   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Social Studies, Researcher (0,25)
01.01.2014–14.10.2014   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Social Studies, Maternity leave (1,00)
01.08.2013–31.12.2013   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Sociology and Social Policy, Head of Institute
15.12.2011–31.07.2013   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Sociology and Social Policy, Head of Institute
24.05.2011–14.12.2011   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Sociology and Social Policy, Acting Head of Institute
01.02.2011–31.12.2013   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Sociology and Social Policy, Lecturer (1,00)
01.03.2007–31.05.2007   
University of Konstanz, Visiting researcher (1,00)
01.09.2005–31.01.2011   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Sociology and Social Policy, Assistant (1,00)
 
 
Education
2004–2010   
University of Tartu, sociology (doctoral studies)
2002–2004   
University of Konstanz, sociology, psychology (exchange student)
2002–2004   
University of Tartu, sociology (MA)
1998–2002   
University of Tartu, sociology (BA)
 
 
R&D related managerial and administrative work
2011−...   
Estonian Sociological Association
2009−...   
Member of research network "Value of Children and Intergenerational Relations"
2005−...   
Member of European Sociological Association
2004−...   
Member of Nordic Family Research Network
2018−2021   
Member of NATO SAS RTG 144 "Code of best practice for conducting survey research in a military context"
2014−2017   
Member of NATO HFM RTG 258 "The impact of military life on children from military families"
2014−2018   
MC member of the COST Action IS1311: Intergenerational Family Solidarity across Europe (INTERFASOL)
 
 
Additional information
;

Qualifications

 
 
Honours & awards
2007, Kairi Kasearu, University of Konstanz, visiting scholarship
2006, Kairi Kasearu, Award of the best poster presentation at the conference of Estonian Centre of Behavioural and Health Sciences.
2004, Kairi Kasearu, Estonian Ministry of Education and Research, student's competion, diploma
2003, Kairi Kasearu, Heinz-Schwarzkopf scholarship
2003, Kairi Kasearu, Foundation of Andreas and dr. Elmerice Traks, scholarship
 
 

Completed projects

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
1.1.
2020
3.1.
2020
1.2.
2019
1.3.
2019
3.1.
2019
3.1.
2019
3.1.
2019
1.1.
2018
1.2.
2018
1.2.
2018
1.2.
2018
3.1.
2018
4.1.
2018
1.1.
2017
1.1.
2017
1.1.
2017
1.2.
2017
3.1.
2017
3.2.
2017
3.2.
2017
5.2.
2017
6.3.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
3.2.
2016
3.2.
2016
3.2.
2016
3.2.
2016
1.2.
2015
3.1.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
5.2.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.3.
2014
1.2.
2013
1.2.
2013
2.2.
2013
3.1.
2013
3.2.
2013
3.2.
2013
3.2.
2013
3.2.
2013
1.2.
2012
1.3.
2012
3.2.
2012
3.5.
2012
5.2.
2012
5.2.
2012
1.1.
2011
1.2.
2011
1.2.
2011
3.2.
2011
3.2.
2011
3.3.
2011
1.1.
2010
1.2.
2010
2.3.
2010
3.1.
2010
1.1.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
4.2.
2009
2.5.
2008
3.1.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
3.3.
2008
3.3.
2008
3.2.
2007
3.2.
2007
3.3.
2007
3.3.
2007
3.3.
2007
3.2.
2006
3.2.
2005
3.2.
2005
3.3.
2005
3.3.
2005
5.2.
2005
3.2.
2004
3.2.
2004
3.2.
2003
3.2.
2003
16.03.2020