See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
21.03.1973
737 5988
merilin.kiviorg@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2017–...   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, rahvusvahelise õiguse vanemteadur (1,00)
01.01.2016–31.12.2016   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, rahvusvahelise õiguse vanemteadur (1,00)
01.01.2014–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise õiguse vanemteadur (1,00)
01.01.2014–31.12.2016   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Rahvusvahelise õiguse vanemteadur (1,00)
01.01.2012–31.08.2015   
Oxford Royale Academy (St Catherine's College), Teaching Fellow, Oxford Royale Academy (St Catherine's College), Teaching Fellow (Poliitika ja rahvusvahelised suhted) (0,50)
01.01.2012–31.12.2012   
Siseministerium, Usuasjade osakond, ad hoc nōunik (Eestis religiooni reguleerivate õigusaktide ja nende vastavuse hindamine EL õigusega, Euroopa Inimõiguste Konventsiooni ja Euroopa Inimõiguste Kohtu praktikaga
01.01.2010–31.12.2012   
Oxfordi Ülikool, Wolfson kolledž, Researcher
01.01.2009–31.12.2010   
European University Institute (Itaalia, Firenze), Max Weber Fellow
01.02.2007–31.10.2007   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise õiguse ja EL õiguse lektor (0,25)
01.01.2007–31.12.2008   
Sihtasutus Eesti Õiguskeskus, Fellow, Riigikohtu lahendite analüüs
31.08.2006–31.01.2007   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise õiguse ja EL õiguse lektor (1,00)
01.11.2005–30.08.2006   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise õiguse ja EL õiguse lektor (0,25)
01.09.2005–31.10.2005   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise õiguse ja EL õiguse lektor (1,00)
2005–2006   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, Euroopa õiguse õppetool, rahvusvahelise õiguse ja EL õiguse lektor (0,25)
01.01.2005–31.12.2006   
Oxfordi Ülikool, St. Antony kolledž, assistent (recognition in international law)
01.01.2005–31.12.2006   
Oxfordi Ülikool, Õigusteaduskond/Balliol kolledž, Rahvusvahelise õiguse tuutor
01.09.2001–31.08.2005   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, rahvusvahelise ja EÜ õiguse lektor (1,00)
2001–2005   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, Rahvusvahelise ja Euroopa õiguse õppetool, rahvusvahelise ja EÜ õiguse lektor (1,00)
01.01.2001–31.12.2005   
Sihtasutus Eesti Õiguskeskus, Konstiutsiooniõiguse instituut, Projekti juht/Fellow
01.01.1999–31.12.2000   
Oxfordi Ülikool, Õigusteaduskond/Sommerville kolledž, British Foreign Commonwealth Office/Chevening Scholar
1998–2001   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, Rahvusvahelise ja Euroopa õiguse õppetool, Rahvusvahelise ja Euroopa õiguse assistent (1,00)
01.01.1996–31.12.1999   
Sihtasutus Eesti Õiguskeskus, jusrist ja programmi koordinaator
01.01.1991–31.12.1992   
Ida-Viru Maavalitsus, Õigusevastaselt võõrandatud varade tagastamise komisjoni sekretär
 
 
Haridustee
2014–2014   
University of Oxford, õigusteaduskond, teadustӧӧ
2012–2014   
Õppejõu koolitus, Oxford Royale Academy
2009–2010   
Post doc. Max Weber Fellow, European University Institute
2005–2005   
Õppejõu koolitus, Oxfordi Ülikool, õigusteaduskond, Ühendkuningriik
2002–2011   
Doktorantuur, Oxfordi Ülikool, õigusteaduskond, Ühendkuningriik
2002–2002   
Åbo Akademi Ülikool, Inimõiguste instituut, Inimõiguste kursus
2002–2002   
Oxfordi Ülikool, õigusteaduskond, Ühendkuningriik, teadustӧӧ
2002–2002   
Helsinki Ülikool, õigusteaduskond, teadustӧӧ
1999–1999   
Åbo Akademi Ülikool, Inimõiguste instituut, Inimõiguste kursus
1998–1998   
Praktika ja koolitus, Helsinki Komitee, Euroopa Nõukogu
1998–1998   
Kesk Euroopa Ülikool, kursus õigusteooriast ja kohtulikust järelevalvest
1996–2000   
Mag.iur. (summa cum laude), Tartu Ülikool, õigusteaduskond
1992–1996   
LLB, Tartu Ülikool, õigusteaduskond
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2018−...   
President of the European Consortium for Church and State Research
2016−...   
OSCE/ODIHR Member of the Panel of Experts on Freedom of Religion or Belief
2010−...   
Euroopa Haridusõiguse ja -Poliitika Assotsatsioon, liige
2007−...   
International Consortium for Law and Religion Studies (ICLARS), liige
2005−...   
European Consortium for Church and State Research (ECCSR), liige
1998−...   
Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts, liige
1996−...   
Ad hoc nõustamine religiooniõiguse küsimustes, Siseministeerium (korduvalt alates 1996.a.), Õiguskantsler (2003), Presidendi Kantselei (2001)
2016−2017   
16.-19. november 2017 toimunud Eesti eesistumis konverentsi "Religion, Society, State. Securitization of Religious Freedom - Religion and Scope of State Control" üks peakorraldaja
2016−2017   
13.-14. september 2017, Rahvusvaheline konverents “Islam in Europe: Challenges of Diversity and Ways to Co-existence" Üks peakorraldajatest
2016−2017   
2.-4. juunil 2017 Tibilisis toimunud rahvusvahelise konverentsi "Religion and the Legacy of the Soviet State: A 25-year Retrospective" korralduskomitee liige
2015−2016   
16.-19. juuni 2016 rahvusvahelise konverentsi "Usu- ja veendumusvabadus kriisi situatsioonides" peakorraldaja
2014−2014   
Korralduskomitee liige, Conference on Religion in the Context of Globalization: Legal Aspects of the Functioning of Religious Organizations, Poland, Kraków, Uniwersytet Jagiellonski /Uniwersytet Jagiellonski ja Brigham Young University Center for Law
2014−2015   
Koostöö Peterburi Ülikooli õigusteaduskonnaga, XV International Students Legal Conference 2015 on “Comparative law: enrichment of national legal traditions?”
2014−2018   
Koostöö inimõiguste alase kursuse läbiviimiseks. Ukraina, Kiiev, Kiivskij nacional'nij universitet imeni Tarasa Ševcenka
2014−2015   
Ekspertgrupi liige (religioon, õigus ja haridus), Vatikani nõustamine, European Association for Education Law and Policy
2013−2013   
Korralduskomitee liige, Conference on Challenges for Democracy: Religion, Law and Dialogue in the CIS and Baltics (the Baltic International Academy and International Center for Law and Religion Studies)
2013−2014   
Toimetuskolleegiumi liige, Review of Central and East European Law
2013−2016   
Euroopa haridusõiguse ja –poliitika assotsatsiooni Baltikumi ja Põhjamaade haridusalase koostöövõrgustiku/projekti eestvedaja
2008−2008   
Peer Reviewer, Religion, State & Society (Routledge)
2004−2004   
University of Oxford, Conference on Guantanamo Bay, Organising Committee, Graduate assistant
2000−2003   
juhatuse liige, Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts
2000−2002   
Biomeditsiini ja Inimuuringute Eetika Komitee (Tartu Ülikool), liige
1999−2012   
Eesti Rahvusvahelise Õiguse Assosiatsiooni liige
1999−2000   
Siseministeerium, Usuasjade osakond, Kirikute ja koguduste seaduse tӧӧrühma liige
1999−1999   
Korralduskomitee liige, International Conference on Law, Religion and Democratic Society (Tartu Ülikool, õigusteaduskond/International Academy and International Center for Law and Religion Studies)
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
2016.02.03. Üks peaesinejatest OSCE/ODIHR Bishkekis organiseeritud ümarlauast teemal "Legal Personality of Religious or Belief Communities in the Kyrgyz Republic: Discussing Challenges and Formulating Recommendations".;
2015 Kutsutud külalisesineja OSCE/ODIHR kohtumisel Varssavis, Ettekanne: “Implementation of the ODIHR/Venice Commission Joint Guidelines on the Legal Personality of Religious or Belief Communities: scope, challenges and opportunities”.;
2014.09.14-18. Kutsutud esineja Euroopa Kirikute Nõukogu koolitusel inimõigustest, Palermo, Ital;
2014.11.13-15. University of Vienna. Kirjalik ettekanne rahvusvahelisel konverentsil: “Religious Jurisdictions and Pluralisation of Legal Adjudication: The Emergence of Religious Parallel Jurisdictions in Europe”.;
2014.11.04-06. Ettekanne teemal Religioon ja Euroopa väärtused Krakowis Jagielloniani Ülikoolis toimuval rahvusvahelisel konverentsil (Religion in the Context of Globalization: Legal Aspects of the Functioning of Religious Organizations).;
2013.10.05-06. Kutsutud esineja. Haridus multikultuureses ühiskonnas. University of Trento (Itaalia);
2013.08.21-23. Ettekane ICLARS (International Consortium for Law and Religion Studies) aastakonverentsil. Richmond, Virginia, "Religion and Gender session; 'Collective Religious Autonomy and the Right to Discriminate";
2013.12.10. Kutsutud esineja. Inimõiuste Instituudi aastakonverents (Tallinn);
2013, (Latvia, Riga). Kutsutud esineja konverentsil "Challenges for Democracy: Religion, Law and Dialogue in the CIS and Baltics", ettekandega: European Standards and Domestic Practices: New Trends in the ECtHR.;
2002, Kutsutud esineja Euroopa Kirikute Nõukogu konverentsil.

;

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2012, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2011, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2009, Merilin Kiviorg, Max Weber Grant (European University Institute, Euroopa Komisjon)
2007, Merilin Kiviorg, Estonian Educational Trust, London, research stipend
2007, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2007, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Faculty of Law
2005, Merilin Kiviorg, Kristjan-Jaak Stipendium, Haridus- ja teadusministeerium/sihtasutus Archimedes
2005, Merilin Kiviorg, Eesti Üliõpilaste Toetusfond USAs, stipendium
2005, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2004, Merilin Kiviorg, Scatcherd European Scholarship (University of Oxford)
2004, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2003, Merilin Kiviorg, Scatcherd European Scholarship (University of Oxford)
2003, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2003, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Faculty of Law
2002, Merilin Kiviorg, Scatcherd European Scholarship (University of Oxford)
2002, Merilin Kiviorg, Hermanni Reisistipendium [research and travel grant], AS Hermann Reisid
2001, Merilin Kiviorg, Margot M. and Herbert R. Linna Scholarship of Estonian World Council (US)
2001, Merilin Kiviorg, Haridus- ja teadusministeerium, Teadustööde konkurss, Diplom
2000, Merilin Kiviorg, European Union (Phare) Grant, EuroFaculty, University of Tartu, Human Rights in European Union. For creation of a course and course materials on EU Law
1999, Merilin Kiviorg, Open Society Institute/British Foreign and Commonwealth Office Chevening Scholarship (University of Oxford)
1996, Merilin Kiviorg, Open Estonia Foundation (OEF) grant No E97-14.01.03 for editing and publication of Benchbook for Judges
1996, Merilin Kiviorg, Avatud Eesti Fond, Teadustööde konkurss
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.7. Õigusteadus; CERCS ERIALA: S110 Õigusteadus ; PÕHISUUND: Õigusfilosoofia, rahvusvaheline avalik õigus, inimõigused, riik ja religioon

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
3.1.
2019
3.1.
2018
3.1.
2018
3.2.
2018
3.2.
2017
3.2.
2017
2.1.
2016
3.1.
2016
3.1.
2016
3.2.
2016
3.2.
2015
3.2.
2015
1.1.
2014
3.2.
2014
1.3.
2013
3.1.
2013
3.2.
2013
6.6.
2013
2.5.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.3.
2012
2.2.
2011
2.3.
2011
3.1.
2011
3.2.
2011
2.2.
2010
3.2.
2010
3.3.
2010
1.2.
2009
3.1.
2009
3.2.
2008
1.2.
2005
3.1.
2005
3.1.
2003
1.2.
2001
1.2.
2001
1.3.
2001
3.1.
2001
6.3.
2001
1.2.
2000
6.7.
2000
1.2.
1999
2.2.
1999
1.3.
1997
1.3.
1997
21.03.1973
737 5988
merilin.kiviorg@ut.ee

Career

Institution and occupation
01.01.2017–...   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Senior Research Fellow in International Law (1,00)
01.01.2016–31.12.2016   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Senior Research Fellow in International Law (1,00)
01.01.2014–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Senior Research Fellow in International Law (1,00)
01.01.2014–31.12.2016   
University of Tartu, School of Law, Senior Research Fellow in Public Internatinal Law (1,00)
01.01.2012–31.08.2015   
Oxford Royale Academy (St Catherine's College), Teaching Fellow, Oxford Royale Academy (St Catherine's College), Teaching Fellow (Politics and International Relations) (0,50)
01.01.2012–31.12.2012   
Estonian Ministry of Internal Affairs, Religious Affairs Department, Advisor on legal framework regulating the field of freedom of religion in Estonia, assesment of its compatibility with international standards, ECHR and EU law
01.01.2010–31.12.2012   
University of Oxford, Wolfson College, Researcher
01.01.2009–31.12.2010   
European University Instiute (Italy, Florence), Max Weber Fellow
01.02.2007–31.10.2007   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Lecturer (0,25)
01.01.2007–31.12.2008   
Estonian Law Centre Foundation, Fellow (legal analysis of the Estonian Supreme Court decisions relating to constitutional rights and human rights)
31.08.2006–31.01.2007   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Lecturer (1,00)
01.11.2005–30.08.2006   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Lecturer (0,25)
01.09.2005–31.10.2005   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Lecturer (1,00)
2005–2006   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Euroopa õiguse õppetool, lecturer of public international law and EC law (0,25)
01.01.2005–31.12.2006   
University of Oxford, St. Antony's college, research assistant (recognition in international law)
01.01.2005–31.12.2006   
University of Oxford, Faculty of Law/Balliol College, Tutor in Public International Law
01.09.2001–31.08.2005   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Lecturer (1,00)
2001–2005   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Chair of International Law and European Law, rahvusvahelise ja EÜ õiguse lektor (1,00)
01.01.2001–31.12.2005   
Estonian Law Centre Foundation, Project Leader/Fellow of the Constitutional Law Institute
01.01.1999–31.12.2000   
University of Oxford, Faculty of Law/Sommerville kolledž, British Foreign Commonwealth Office/Chevening Scholar
1998–2001   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Chair of International Law and European Law, Assistant Professor in Public International Law and EC Law (1,00)
01.01.1996–31.12.1999   
Estonian Law Centre Foundation, Lawyer and programme coordinator
01.01.1991–31.12.1992   
Ida-Virumaa County Government, Secretary for the Commission for Restoring Illegally Expropriated Property
 
 
Education
2014–2014   
University of Oxford, Faclty of Law, visiting scholar
2012–2014   
Teacher training, Oxford Royale Academy
2009–2010   
Post doc. Max Weber Fellow, European University Institute
2005–2005   
Teacher Training, University of Oxford, Faculty of Law
2002–2011   
Doctoral studies, University of Oxford, Faculty of Law, United Kingdom
2002–2002   
Åbo Akademi University, Institute for Human Rights, Finland. Advanced Course on Human Rights
2002–2002   
University of Oxford, Faculty of Law, United Kingdom, visiting scholar
2002–2002   
Helsinki University, Faculty of Law, visiting scholar
1999–1999   
Åbo Akademi University, Institute for Human Rights, Finland. Basic Course on Human Rights
1998–1998   
Helsinki Committee, European Council, Training and Internship Programme for Central-and East-European Jurists: The Rule of Law, Democracy and Human Rights
1998–1998   
Central European University, Hungary. Course on Legal Theory and Judicial Review
1996–2000   
Mag.iur. (summa cum laude), University of Tartu, Faculty of Law
1992–1996   
LLB, University of Tartu, Faculty of Law
 
 
R&D related managerial and administrative work
2018−...   
President of the European Consortium for Church and State Research
2016−...   
OSCE/ODIHR Member of the Panel of Experts on Freedom of Religion or Belief
2010−...   
European Association for Education Law and Policy, member
2007−...   
Member of the International Consortium for Law and Religion Studies (ICLARS), member
2005−...   
Member of the European Consortium for Church and State Research (ECCSR)
1998−...   
Member of the Estonian Academic Law Society (EAÕS)
1996−...   
Ad hoc advisor to Estonian Ministry of Internal Affairs Department of Religious Affairs (multiple times since 1996), Legal Chancellor (2003) and Office of the Estonian President (2001) on matters of religious freedom
2016−2017   
Estonia EU Presidency Conference 16-19 Nov "Religion, Society, State. Securitization of Religious Freedom - Religion and Scope of State Control' One of the main organizers.
2016−2017   
13-14 Sept 2017 International Conference “Islam in Europe: Challenges of Diversity and Ways to Co-existence" One of the main organizers with TU Asia Centre
2016−2017   
2-4 June 2017, Tibilisi, Georgia, Interantional Conference on "Religion and the Legacy of the Soviet State: A 25-year Retrospective." Member of the Organizing Committee
2015−2016   
Main organiser of the international conference on "FORB in Situations of Crisis", 16-19 June 2016
2014−2014   
Member of the Organizing Committee, Conference on Religion in the Context of Globalization: Legal Aspects of the Functioning of Religious Organizations, Poland, Kraków /Uniwersytet Jagiellonski and Brigham Young University Center for Law and Religion
2014−2015   
Cooperation with the Faculty of Law of St. Petersburg State University,XV International Students Legal Conference 2015 on “Comparative law: enrichment of national legal traditions?”
2014−2018   
Cooperation with Ukraina, Kiiev, Kiivskij nacional'nij universitet imeni Tarasa Ševcenka regarding teaching a course on comparative human rights
2014−2015   
Member of the Expert Group on Religion, Law and Education (Vatican/European Association for Education Law and Policy)
2013−2013   
Member of the Organizing Committee, Conference on Challenges for Democracy: Religion, Law and Dialogue in the CIS and Baltics (the Baltic International Academy and International Center for Law and Religion Studies)
2013−2014   
Member of the Editorial Board, Review of Central and East European Law
2013−2016   
European Association for Education Law and Policy, leader of the Baltic-Nordic Network project
2008−2008   
Peer Reviewer, Religion, State & Society (Routledge)
2004−2004   
University of Oxford, Conference on Guantanamo Bay, Organising Committee, Graduate assistant
2000−2003   
Member of the Board of the Estonian Academic Law Society (EAÕS)
2000−2002   
Member of the Ethical Committee of Biomedicine and Human Research, University of Tartu
1999−2012   
Member of Estonian Branch of the International Law Association, 1999
1999−2000   
Member of the Working Group formed by the Ministry of Internal Affairs for drafting the Churches and Congregation Act
1999−1999   
Member of the Organizing Committee, International Conference on Law, Religion and Democratic Society (University of Tartu, Faculty of Law/International Academy and International Center for Law and Religion Studies)
 
 
Additional career information
2016.02.03. Invited expert speaker at a roundtable organized by OSCE/ODIHR on "Legal Personality of Religious or Belief Communities in the Kyrgyz Republic: Discussing Challenges and Formulating Recommendations", Biškek, Kyrgyzstan. Kiviorg was presenting a paper on “International standards on the legal personality of religious or belief communities”;
2015 Invited guest speaker at the OSCE Human Dimension Implementation Meeting in Warsaw, 21 September to 2 October 2015: “Implementation of the ODIHR/Venice Commission Joint Guidelines on the Legal Personality of Religious or Belief Communities: scope, challenges and opportunities”.;
2014.09.14-18. Invited speaker (Human Rights and Religion) at the Council of European Churches (CEC) Summer Academy, Palermo Italy;
2014.11.13-15. University of Vienna. Presentation at the international conference on “Religious Jurisdictions and Pluralisation of Legal Adjudication: The Emergence of Religious Parallel Jurisdictions in Europe”.;
2014.11.04-06. Presentation on 'Religion and European Values' at the international conference on Religion in the Context of Globalization: Legal Aspects of the Functioning of Religious Organizations, Poland, Kraków, Uniwersytet Jagiellonski;
2013.10.05-06. Invited speaker at the Conference on Education in a Multicultural Society: Law and Practice Presentation: “Dealing with Diversity at Schools” University of Trento (Italy) ;
2013.08.21-23. Presentation at the ICLARS (International Consortium for Law and Religion Studies) conference in Richmond, Virginia, "Religion and Gender session; ‘Collective Religious Autonomy and the Right to Discriminate";
2013.12.10. Invited speaker at the annual conference of the Estonian Institute of Human Rights;
2013, (Latvia, Riga). Invited speaker on the theme of European Standards and Domestic Practices: New Trends in the ECtHR at the conference on "Challenges for Democracy: Religion, Law and Dialogue in the CIS and Baltics".;
2002 (Austria, Vienna) Key speaker on Tendencies in Church-State Relations – Seen from an Eastern European Perspective at the Consultation of the Council of European Churches (CEC) on Religious Freedom: Majority and Minority Communities in their Relation to the State.

;

Qualifications

 
 
Honours & awards
2012, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2011, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2009, Merilin Kiviorg, Max Weber Fellowship (European University Institute, European Commission)
2007, Merilin Kiviorg, Estonian Educational Trust, London, research stipend
2007, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2007, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Faculty of Law
2005, Merilin Kiviorg, Kristjan-Jaak Scholarship, Ministry of Education and Research of Estonia/Foundation Archimedes
2005, Merilin Kiviorg, Estonian Student Fund in the USA, scholarship
2005, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2004, Merilin Kiviorg, Scatcherd European Scholarship (University of Oxford)
2004, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2003, Merilin Kiviorg, Scatcherd European Scholarship (University of Oxford)
2003, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Wolfson College
2003, Merilin Kiviorg, Research and Travel Grant, University of Oxford, Faculty of Law
2002, Merilin Kiviorg, Scatcherd European Scholarship (University of Oxford)
2002, Merilin Kiviorg, Hermanni Reisistipendium [research and travel grant], AS Hermann Reisid
2001, Merilin Kiviorg, Margot M. and Herbert R. Linna Scholarship of Estonian World Council (US)
2001, Merilin Kiviorg, Estonian Ministry of Education Research Competition, Diploma
2000, Merilin Kiviorg, European Union (Phare) Grant, EuroFaculty, University of Tartu, Human Rights in European Union. For creation of a course and course materials on EU Law
1999, Merilin Kiviorg, Open Society Institute/British Foreign and Commonwealth Office Chevening Scholarship (University of Oxford)
1996, Merilin Kiviorg, Open Estonia Foundation (OEF) grant No E97-14.01.03 for editing and publication of Benchbook for Judges
1996, Merilin Kiviorg, Open Estonia Foundation (OEF) Legal Research Competition: research award
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.7. Law; CERCS SPECIALTY: S110 Juridical sciences ; SPECIALITY: Philosophy of law, public international law, human rights, law and religion
 
 

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
3.1.
2019
3.1.
2018
3.1.
2018
3.2.
2018
3.2.
2017
3.2.
2017
2.1.
2016
3.1.
2016
3.1.
2016
3.2.
2016
3.2.
2015
3.2.
2015
1.1.
2014
3.2.
2014
1.3.
2013
3.1.
2013
3.2.
2013
6.6.
2013
2.5.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.3.
2012
2.2.
2011
2.3.
2011
3.1.
2011
3.2.
2011
2.2.
2010
3.2.
2010
3.3.
2010
1.2.
2009
3.1.
2009
3.2.
2008
1.2.
2005
3.1.
2005
3.1.
2003
1.2.
2001
1.2.
2001
1.3.
2001
3.1.
2001
6.3.
2001
1.2.
2000
6.7.
2000
1.2.
1999
2.2.
1999
1.3.
1997
1.3.
1997
  • Leitud 2 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
SFSF0182740s06Eesti õigusruum globaalses õigusruumis01.01.200631.12.2011Raul NaritsTartu Ülikool, Õigusteaduskond232 418,32 EUR
IUTIUT20-50Inimõiguste ja nende diskursuse areng Vene Föderatsioonis ning selle koostoime inimõigustega Euroopas ja maailmas01.01.201431.12.2019Lauri MälksooTartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond415 000,00 EUR