Eiki Berg

13.01.1970
737 5311
eiki.berg@ut.ee
http://www.ut.ee/eikiberg

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2016–31.01.2019    Tartu Ülikool, sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute programmijuht
01.01.2016–...    Tartu Ülikool, sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, rahvusvaheliste suhete teooria professor (1,00)
01.01.2013–...    • Euroopa Kolledži (Bruges) ekspert Armeenia Diplomaatide Kooli juures
01.01.2011–31.12.2012    • EL-i Nõustamisgrupp Armeenias, välisministeeriumi nõunik
01.01.2006–31.12.2009    • Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduskonna dekaan
01.09.2004–31.12.2007    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Politoloogia osakond, rahvusvaheliste suhete teooria professor (1,00)
01.01.2004–31.12.2004    • Euroopa Parlamendi liige, EPP-ED fraktsioon, Committee on Foreign Affairs, Human Rights, Common Security and Defence Policy (01.05.2004-19.07.2004).
01.01.2003–31.12.2004    • Riigikogu X koosseisu liige, ÜVE Res Publica fraktsioon, väliskomisjon (01.04.2003-31.08.2004).
01.01.2003–31.12.2004    • Euroopa Parlamendi vaatleja, EPP-ED fraktsioon, Committee on Foreign Affairs, Human Rights, Common Security and Defence Policy (01.05.2003-30.04.2004).
01.01.2001–31.12.2003    • Tartu Ülikooli, Sotsiaalteaduskonna prodekaan
01.01.2000–31.12.2002    • Tartu Ülikool, Euroopa Kolledži magistriprogrammi juht
01.01.2000–31.12.2004    • Tartu Ülikool, korraline dotsent.
01.01.1999–31.12.2001    • Tartu Ülikool, politoloogia osakonna juhataja
01.01.1997–31.12.1998    • Eesti Diplomaatide Kool, külalislektor.
01.01.1996–31.12.1999    • Tartu Ülikool, korraline lektor.
01.01.1995–31.12.1997    • VVO Peipsi Järve Projekt, sotsiaaluuringute projektijuht.
01.01.1993–31.12.1995    • Eesti Rahva Muuseum, teadur
01.01.1993–31.12.1995    • Tartu Ülikool, erakorraline lektor.
01.01.1993–31.12.1995    • Eesti Kõrgem Kommertskool, erakorraline lektor.
 
 
Haridustee
• Tartu Ülikooli geograafia osakond 1988-93, bakalaureus.
• magister scientiarum (geograafia) 1995, väitekiri teemal "Etnilised vähemused Eestis: Poliitilisgeograafiline uurimus".
• Lühiajaline stazheerimine välismaal: 1992 Uppsalas, (Rootsi); 1996-1998 Aarhusis, (Taani); 1997-1998 Oslos, (Norra); 1999 Kopenhaagenis (Taani).
• doctor philosophae 1999, väitekiri teemal "Estonia's Northeastern Periphery in Politics: Socio-Economic and Ethnic Dimensions".
• Osalemine rahvusvaheliste valimisvaatlejate koolitusel “NEEDS International Election Observer Training Seminar”, 16-20. oktoobril 2004, Tallinnas
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2016−...    • Small States and Territories (rahvusvahelise toimetuskolleegiumi liige)
2015−...    • Global Affairs (rahvusvahelise toimetuskolleegiumi liige)
2014−...    • Tartu Ülikool (senati liige)
2011−...    • TÜ EL-Vene uuringute keskus (nõukogu liige)
2005−...    • Cooperation and Conflict (rahvusvahelise toimetuskolleegiumi liige)
2004−...    • Journal of International Relations and Development (rahvusvahelise toimetuskolleegiumi liige)
2001−...    • Peipsi Koostöö Keskus (nõuandva kogu liige)
1998−...    • Välis-Eesti Uuringute Keskus (nõukogu liige)
2012−2015    • Baltic Journal of Political Science (toimetuskolleegiumi liige)
2011−2014    • TÜ Euroopa Kolledž (nõukogu liige)
2011−2016    • European Humanities University (valitseva kogu liige)
2010−2015    • sotsiaal- ja haridusteaduskond (nõukogu liige)
2008−2014    • Geopolitics (rahvusvahelise toimetuskolleegiumi liige)
2008−2016    • IGU (International Geographical Union) Commission on Geography and Public Policy (korraldava komitee liige)
2007−2010    • Central and Eastern European International Studies Association (CEEISA) (täitevnõukogu liige)
2006−2014    • Institute of European Studies, MGIMO (valitseva kogu liige)
2006−2009    • TÜ Nõukogu liige
2004−2014    • Riigikogu Toimetised (toimetuskolleegiumi liige)
2001−2003    • TÜ Nõukogu liige
2001−2003    • Eesti Teadusfond, sotsiaalteaduste ekspertkomisjoni liige
2001−2010    • ECPR Standing Group on International Relations (korraldava komitee liige)

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2012, Eiki Berg, Eesti Vabariigi teaduspreemia sotsiaalteaduste alal uurimuste tsükli „Identiteedid, konfliktne enesemääratlemine ja de facto riigid” eest
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.13. Riigiteadused; PÕHISUUND: • Etnilised vähemused ja etnoregionaalsed liikumised. • Piirid ja piirialad. • Traditsiooniline ja kriitiline geopoliitika. • De facto riigid ja võimu jagamine. • Balti-Vene suhted Euroopa integratsiooni kontekstis.
 
 
Lisainfo
doktorikraad
Tartu Ülikool, 1999

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2017
1.1.
2016
1.2.
2016
1.2.
2016
1.1.
2014
1.1.
2013
1.2.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
3.2.
2012
1.1.
2011
1.1.
2010
3.2.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2009
1.2.
2009
1.2.
2009
3.1.
2009
3.1.
2009
4.1.
2009
4.1.
2009
1.1.
2008
4.1.
2008
1.2.
2007
1.2.
2007
3.1.
2007
3.2.
2007
1.1.
2006
1.1.
2006
4.2.
2006
3.1.
2005
3.2.
2004
3.2.
2004
3.2.
2004
1.2.
2003
3.1.
2003
4.1.
2003
1.1.
2002
1.1.
2002
1.2.
2002
1.2.
2002
2.2.
2002
4.1.
2002
4.2.
2002
1.2.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
4.2.
2001
1.1.
2000
1.2.
2000
3.1.
2000
2.3.
1999
3.1.
1999
3.2.
1999
1.3.
1998
1.1.
1997
1.2.
1996
1.2.
1994

Eiki Berg

13.01.1970
737 5311
eiki.berg@ut.ee
http://www.ut.ee/eikiberg

Career

Institution and occupation
01.01.2016–31.01.2019    University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Johan Skytte Institute of Political Studies, Programme Director for International Relations and Regional Studies
01.01.2016–...    University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Johan Skytte Institute of Political Studies, Professor of International Relations Theory (1,00)
01.01.2013–...    • Key Expert to the Ministry of Foreign Affairs, Republic of Armenia, on the strategic development issues of Diplomatic School
01.01.2011–31.12.2012    • EU Advisory Group in Armenia, advisor to the Ministry of Foreign Affairs
01.01.2006–31.12.2009    • University of Tartu 2006-2009, dean of the Social Science Faculty
01.09.2004–31.12.2007    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Department of Political Sciences, Professor (1,00)
01.01.2004–31.12.2004    • Member of the European Parliament, EPP-ED faction, Committee on Foreign Affairs, Human Rights, Common Security and Defence Policy (01.05.2004-19.07.2004).
01.01.2003–31.12.2004    • Member of Estonian Parliament, ÜVE Res Publica faction, Committee on Foreign Affairs (01.04.2003-31.08.2004).
01.01.2003–31.12.2004    • Observer to the European Parlament, EPP-ED faction, Committee on Foreign Affairs, Human Rights, Common Security and Defence Policy (01.05.2003-30.04.2004).
01.01.2001–31.12.2003    • University of Tartu 2001-2003, vice-dean of the Social Science Faculty
01.01.2000–31.12.2002    • Master programme of European Studies at EuroCollege, University of Tartu 2000-2002, project manager
01.01.2000–31.12.2004    • University of Tartu 2000-2004, full-time associate professor.
01.01.1999–31.12.2001    • University of Tartu 1999-2001, Head of the Department of Political Science
01.01.1997–31.12.1998    • Estonian School of Diplomats 1997-98, visiting lecturer.
01.01.1996–31.12.1999    • University of Tartu 1996-1999, full-time lecturer.
01.01.1995–31.12.1997    • NGO Lake Peipsi Project 1995-97, project manager in social research.
01.01.1993–31.12.1995    • Estonian National Museum 1993-95, researcher.
01.01.1993–31.12.1995    • University of Tartu 1993-95, part-time lecturer.
01.01.1993–31.12.1995    • Estonian Business School 1993-95, part-time lecturer.
 
 
Education
• University of Tartu, Department of Geography 1988-93, Bachelor of Sciences
• University of Tartu, magister scientiarum (geography) 1995, thesis on "Ethnic Minorities in Estonia. A Study in Political Geography".
• Short term research training abroad: 1992 in Uppsala, Sweden; 1996-1998 in Aarhus, Denmark; 1997-1998 in Oslo, Norway; 1999 in Copenhagen, Denmark; 2000 in Munich; Germany.
• University of Tartu/University of Aarhus, doctor philosophae 1999, thesis on “Estonia’s Northeastern Periphery in Politics: Socio-Economic and Ethnic Dimensions”. Tutors: Prof. Ott Kurs (Tartu) and Prof. Jörgen Elklit (Aarhus)
• Participation in “NEEDS International Election Observer Training Seminar”, 16-20. Oct 2004, Tallinn
 
 
R&D related managerial and administrative work
2016−...    • Small States and Territories (member of the international advisory board)
2015−...    • Global Affairs (member of the international advisory board)
2014−...    • Member of the Senate, University of Tartu.
2011−...    • Centre for EU-Russia Studies, University of Tartu (member of the board)
2005−...    • Cooperation and Conflict (member of the advisory board)
2004−...    • Journal of International Relations and Development (member of the international advisory board)
2001−...    • Peipsi Centre for Transboundary Cooperation (member of the Advisory Board).
1998−...    • The Center for Estonian Diaspora Studies (member of the board).
2012−2015    • Baltic Journal of Political Science (member of the editorial board)
2011−2014    • EuroCollege, University of Tartu (member of the board)
2011−2016    • European Humanities University (member of the Governing Board)
2010−2015    • Faculty of the Social Sciences and Education (member of the board)
2008−2014    • Geopolitics (member of the international advisory board)
2008−2016    • IGU (International Geographical Union) Commission on Geography and Public Policy (member of the Steering Committee)
2007−2010    • Central and Eastern European International Studies Association (CEEISA) (member of the Executive Council)
2006−2014    • Institute of European Studies, MGIMO (member of the Governing Board)
2006−2009    • University of Tartu (member of the board), 2006-2009
2004−2014    • Riigikogu Toimetised (member of the advisory board)
2001−2003    • University of Tartu (member of the board), 2001-2003.
2001−2003    • Estonian Science Foundation (political science discipline coordinator), 2001-2003.
2001−2010    • ECPR Standing Group on International Relations (member of the Steering Committee).

Qualifications

 
 
Honours & awards
2012, Eiki Berg, National Science Award in the field of Social Sciences for the research in “Identities, Conflicting Self-Determination and De Facto States”
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.13. Political Science and Administration; SPECIALITY: • Ethnic minorities and ethnoregional movements. • Borders and border regions. • Traditional and critical geopolitics. • De facto states and power-sharing. • Baltic-Russian relations in the context of European integration
 
 
Additional information
PhD
University of Tartu, 1999

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
1.1.
2017
1.1.
2016
1.2.
2016
1.2.
2016
1.1.
2014
1.1.
2013
1.2.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
3.2.
2012
1.1.
2011
1.1.
2010
3.2.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2009
1.2.
2009
1.2.
2009
3.1.
2009
3.1.
2009
4.1.
2009
4.1.
2009
1.1.
2008
4.1.
2008
1.2.
2007
1.2.
2007
3.1.
2007
3.2.
2007
1.1.
2006
1.1.
2006
4.2.
2006
3.1.
2005
3.2.
2004
3.2.
2004
3.2.
2004
1.2.
2003
3.1.
2003
4.1.
2003
1.1.
2002
1.1.
2002
1.2.
2002
1.2.
2002
2.2.
2002
4.1.
2002
4.2.
2002
1.2.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
4.2.
2001
1.1.
2000
1.2.
2000
3.1.
2000
2.3.
1999
3.1.
1999
3.2.
1999
1.3.
1998
1.1.
1997
1.2.
1996
1.2.
1994