See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
8.10.1951
23.01.2018

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2015–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Majandusteaduskond, Majandusteaduskonna dekanaat, välismajanduse professor (1,00)
2007–2014   
Tartu Ülikool, Majandusteaduskond, Rahvamajanduse instituut, Riigimajanduse õppetool, Professor (1,00)
01.01.1999–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Majandusteaduskond, Rahvamajanduse instituut, Välismajanduse õppetool; Erakorraline professor (0.50)
01.01.1999–31.12.2007   
Eesti Vabariigi Riigikogu, Riigikogu IX, X, XI koosseisu liige
01.01.1996–31.12.1999   
Tartu Ülikooli majandusteaduskonna arendusprodekaan
01.01.1993–31.12.1996   
Tartu Ülikooli majandusteaduskonna dekaan
01.01.1992–31.12.1993   
Tartu Ülikooli majandusteaduskonna rahvamajanduse ja ettevõttemajanduse üldteooria instituudi juhataja
01.01.1992–31.12.1999   
Tartu Ülikool, majandusteaduskonna välismajanduse korraline professor
01.01.1991–31.12.1992   
Tartu Riiklik Ülikool, majandusteaduskonna välismajandussuhete kabineti juhataja, maailmamajanduse ja välismajandussuhete professor
01.01.1990–31.12.1991   
Tartu Riiklik Ülikool, dotsent, majandusteaduskonna välismajandussuhete kabineti juhataja
01.01.1989–31.12.1991   
Tartu Riiklik Ülikool, doktorand, majandusteaduskonna rahvamajandusharude ökonoomika kateeder
01.01.1989–31.12.1989   
Tartu Riiklik Ülikool, dotsent, majandusteaduskonna rahvamajandusharude ökonoomika kateeder
01.01.1985–31.12.1988   
Tartu Riiklik Ülikool, dotsent, majandusteaduskonna majandusküberneetika ja statistika kateeder
01.01.1981–31.12.1985   
Tartu Riiklik Ülikool, vanemõpetaja, majandusteaduskonna majandusküberneetika ja statistika kateeder
01.01.1980–31.12.1981   
Tartu Riiklik Ülikool, assistent, majandusteaduskonna majandusküberneetika ja statistika kateeder
01.01.1977–31.12.1980   
Tartu Riiklik Ülikool, aspirant, M. Lomonossovi nim. Moskva RÜ majandusteaduskonna majandustegevuse arvestuse ja analüüsi kateeder
01.01.1975–31.12.1977   
Tartu Riiklik Ülikool, stažöör-uurija, majandusteaduskonna majandusküberneetika ja statistika kateeder
 
 
Haridustee
1989–1991   
Tartu Riiklik Ülikool - majandusteaduste doktor, doktoridissertatsiooni teema "Majanduslike otsustuste analüütilised alused (teooria, metodoloogia, metoodika, meetodid)"
1977–1980   
M.Lomonossovi nim. Moskva Riiklik Ülikool -majandusteaduste kandidaat, kraadidissertatsiooni teema "Matemaatilis-statistiliste meetodite kasutamise probleemid ettevõtete majandustegevuse analüüsis"
1970–1975   
Tartu Riiklik Ülikool, majandusküberneetika (cum laude)
1967–1970   
FR. R. Kreutzwaldi nim. Võru I KK.
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2001−2009   
Maailmamajanduse ja Maailmapoliitika Rahvusvahelise Teadusliku Ühingu nõukogu liige
1996−1999   
TÜ majandusteaduskonna arendusprodekaan
1994−1996   
TÜ eelarvekomisjoni liige
1993−1996   
TÜ majandusteaduskonna dekaan ja TÜ valitsuse liige
1992−1999   
TÜ nõukogu liige
1992−1992   
Eesti Vabariigi peaministri nõunik majandusalal
1991−1995   
Äri- ja Juhtimishariduse Rahvusvahelise Konsortsiumi liige
1991−1993   
Eesti Vabariigi Kultuuri - ja Haridusministeeriumi Majandushariduse Arendamise nõukogu liige
 
 
Lisainfo
5. aprill 2007 -- TÜ välismajanduse korraline professor (tööleping jõustus pärast töö lõppu Riigikogus)
14. märts 1999 - 5. aprill 2007 Eesti Vabariigi Riigikogu liige
15. märts 1999 - 5. aprill 2007 TÜ välismajanduse erakorraline professor, õppetooli hoidja;

Kvalifikatsioon

 
 
Teadustöö põhisuunad
ETIS KLASSIFIKAATOR: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.12. Majandusteadus
 
 
Lisainfo
A. Matemaatiliste statistika meetodite rakendamine majanduslike protsesside modelleerimisel ja analüüsis. Peamiseks uurimisobjektiks olid mudelite adekvaatsuse, interpreteerimise ja rakendamise probleemid.
B. Majanduslike otsuste analüütilise aluse täiustamine. Peamiseks uurimisobjektiks olid majanduslike otsuste ettevalmistamise etappide analüütiline sisu ja matemaatilise-statistika meetodite kasutamine otsuste analüütilisel ettevalmistamisel.
C. Välismajandusteooria ja -poliitika probleemid väikese transformatsioonimaa tingimustes. Peamiseks uurimisobjektiks olid väikeriigi probleemid maailmamajanduses, riigi konkurentsivõimet maailmamajanduses määravad tegurid, transformatsiooniteooria loomise võimalused, transformatsioonimaade Euroopa Liitu integreerimise probleemid ja nende majanduslik konkurentsivõime.

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.2.
2015
1.2.
2015
1.2.
2015
1.2.
2015
3.1.
2015
4.1.
2015
4.1.
2015
1.2.
2014
1.2.
2014
1.3.
2014
1.3.
2014
2.4.
2014
3.1.
2014
3.3.
2014
3.3.
2014
4.1.
2014
4.1.
2014
1.2.
2013
1.3.
2013
1.3.
2013
4.1.
2013
4.1.
2013
1.2.
2012
1.2.
2012
1.2.
2012
1.3.
2012
1.3.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
4.1.
2012
4.1.
2012
1.2.
2011
1.2.
2011
1.3.
2011
1.3.
2011
1.3.
2011
1.3.
2011
1.3.
2011
4.1.
2011
4.1.
2011
1.2.
2010
1.2.
2010
3.1.
2010
3.1.
2010
3.1.
2010
4.1.
2010
1.3.
2009
3.1.
2009
3.1.
2009
4.1.
2009
1.3.
2008
1.3.
2008
3.1.
2008
3.1.
2008
3.3.
2008
3.3.
2008
3.1.
2007
3.1.
2007
2.1.
2006
3.1.
2006
3.1.
2006
1.3.
2005
1.3.
2005
2.5.
2005
2.5.
2005
3.1.
2005
3.1.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
4.2.
2005
3.1.
2004
3.1.
2004
3.1.
2004
3.1.
2004
1.3.
2003
3.2.
2003
3.2.
2003
1.3.
2002
1.3.
2002
3.2.
2002
3.3.
2002
4.2.
2002
1.3.
2001
1.3.
2001
2.4.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
1.3.
2000
2.4.
2000
3.2.
2000
1.3.
1999
3.2.
1999
3.2.
1999
3.2.
1999
1.3.
1997
2.4.
1995
1.3.
1991
1.3.
1991
2.4.
1991
2.1.
1989
2.1.
1983
10.07.2019
8.10.1951
23.01.2018

Career

Institutions and positions
01.01.2015–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Economics and Business Administration, Dean's Office, Professor of International Economics (1,00)
2007–2014   
University of Tartu, Faculty of Economics and Business Administration, Institute of Economics, Chair of Public and International Economy, Professor (1,00)
01.01.1999–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Economics and Business Administration, Institute of Economics, Chair of International Economy; Professor extraordinarius (0.50)
01.01.1999–31.12.2007   
Parliament of Republic of Estonia, member of IX, X, XI Riigikogu
01.01.1996–31.12.1999   
University of Tartu, Vice-Dean of Faculty of Economics and Business Administration
01.01.1993–31.12.1996   
University of Tartu, Dean of Faculty of Economics and Business Administration
01.01.1992–31.12.1999   
University of Tartu, professor, Chair of International Economy
01.01.1991–31.12.1992   
State University of Tartu, Professor, Head of the Laboratory for International Economy
01.01.1990–31.12.1991   
State University of Tartu, Associate Professor , Head of the Laboratory for International Economy
01.01.1989–31.12.1991   
State University of Tartu, Candidate for a Doctor`s Degree, Chair of National Economy
01.01.1989–31.12.1989   
State University of Tartu, Associate Professor, Chair of National Economy
01.01.1985–31.12.1988   
State University of Tartu, Associate Professor, Chair of Economic Cybernetics and Statistics
01.01.1981–31.12.1985   
State University of Tartu, Assistant Professor, Chair of Economic Cybernetics and Statistics
01.01.1980–31.12.1981   
State University of Tartu, Assistant, Chair of Economic Cybernetics and Statistics
01.01.1977–31.12.1980   
State University of Tartu, Postgraduate, State University of Moscow, Chair of Accounting and Economic Analysis
01.01.1975–31.12.1977   
State University of Tartu, Researcher, Chair of Economic Cybernetics and Statistics
 
 
Education
1989–1991   
University of Tartu - Doctor of Science (Econ.), Dissertation "Analytical Fundamentals for Economic Decision Making (Theory, Methodology, Methodics and Methods)"
1977–1980   
Moscow State Lomonossow-University - PhD (Econ.), Dissertation " Using Mathematic-Statistical Methods in the Empirical Analysis of the Firm"
1970–1975   
Studies at State University of Tartu Faculty of Economics
1967–1970   
Võru I Secondary Scool
 
 
R&D related managerial and administrative work
2001−2009   
Member of Council of IWVWW
1996−1999   
Vice-Dean for Development of Faculty of Economics and Business Administration
1994−1996   
Member of the Budget Comission of the Tartu University
1993−1996   
Dean of Faculty of Economics and Business Administration, Member of University Government
1992−1999   
Member of the Council of the University of Tartu
1992−1992   
Economic Advisor of Estonian Prime Minister
1991−1995   
Member of the International Consortium of Business and Management Education
1991−1993   
Member of the Council for Development of the Economic Education in Estonia at the Ministry of Culture and Education
 
 
Additional information
;

Qualifications

Fields of research
ETIS CLASSIFICATION: 2. Culture and Society; 2.12. Economics
 
 

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.2.
2015
1.2.
2015
1.2.
2015
1.2.
2015
3.1.
2015
4.1.
2015
4.1.
2015
1.2.
2014
1.2.
2014
3.1.
2014
3.3.
2014
3.3.
2014
4.1.
2014
4.1.
2014
4.1.
2013
4.1.
2013
1.2.
2012
1.2.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
4.1.
2012
4.1.
2012
1.2.
2011
1.2.
2011
1.3.
2011
1.3.
2011
4.1.
2011
4.1.
2011
1.2.
2010
1.2.
2010
3.1.
2010
3.1.
2010
3.1.
2010
4.1.
2010
1.3.
2009
3.1.
2009
4.1.
2009
1.3.
2008
3.1.
2008
3.1.
2008
3.3.
2008
3.1.
2007
3.1.
2007
3.1.
2006
3.1.
2006
1.3.
2005
1.3.
2005
2.5.
2005
3.1.
2004
3.1.
2004
3.1.
2004
3.1.
2004
1.3.
2003
3.2.
2003
1.3.
2002
1.3.
2002
1.3.
2001
1.3.
2001
3.2.
2001
1.3.
2000
3.2.
2000
1.3.
1999
1.3.
1997
1.3.
1991
2.1.
1989
10.07.2019

Otsi projekti

  • {{item.Name}}
Asutus on projekti finantseerija   Asutus on projekti teostaja  
  • {{searchListItem.Name}}
Kõik   Tavaprojektid   Ülemprojektid   Alamprojektid  
Uus Frascati (2015)
Uus ja vana Frascati (otsing uue järgi väljastab ka seotud vanad)
Kõik
Käimasolevad
Lõppenud
Algus
Hajus
Täpne
  • Leitud 7 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
SFSF0182577s03Eesti jätkusuutliku ja tasakaalustatud arengu strateegiad ühinemisel Euroopa Liiduga01.01.200331.12.2007Janno ReiljanTartu Ülikool, Majandusteaduskond219 057,17 EUR
ETFETF5709Eesti sotsiaalmajandusliku arengu regionaalne tasakaalustamine ühinemisel Euroopa Liiduga01.01.200431.12.2007Janno ReiljanTartu Ülikool, Majandusteaduskond51 952,57 EUR
ETFETF6853Innovaatilise tegevuse arendamise ja uute toodete kommertsialiseerimise parandamise võimalused Eestis klastrite ja suhtevõrgustike raames toimuva koostöö intensiivistamise kaudu01.01.200631.12.2009Jaan MassoTartu Ülikool, Majandusteaduskond45 556,23 EUR
SFSF0180037s08Innovatsioonisüsteemi rajasõltuvust arvestava mudeli loomine ja rakendusmehhanismi väljatöötamine väikeriigi näitel01.01.200831.12.2013Urmas VarblaneTartu Ülikool, Majandusteaduskond984 741,41 EUR
MUUSMJRI11065T (1.2.0103.11-0005)Teadus- ja innovatsioonipoliitika seire programmi seirevaldkond 501.01.201131.08.2015Kadri UkrainskiTartu Ülikool; Tartu Ülikool, Majandusteaduskond166 513,15 EUR
MUULMJMJ15071Väliskeskkonna mõju Eesti piimatootmisettevõtte konkurentsivõimele01.07.201530.06.2016Janno ReiljanTartu Ülikool, Majandusteaduskond, Majandusteaduskonna dekanaat; Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, majandusteaduskond10 000,00 EUR
MUUNMJRI05181Õppe- ja teadustöö kvaliteedi jätkusuutlik tõstmine Tartu Ülikoolis tippspetsialisti Eestisse toomisega avaliku sektori, eriti haridusökonoomika, valdkonnas01.10.200530.06.2008Janno ReiljanTartu Ülikool164 821,18 EUR