Vello Andres Pettai

23.10.1968
737 5335
vello.pettai@ut.ee

Career

Institution and occupation
01.02.2016–...    University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Johan Skytte Institute of Political Studies, Professor of Comparative Politics (1,00)
01.01.2016–31.01.2016    University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Johan Skytte Institute of Political Studies, Professor of Comparative Politics (1,00)
01.01.2013–31.12.2013    European University Institute, Visiting Fellow
01.03.2011–31.12.2015    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Professor of Comparative Politics (1,00)
2011–2015    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Chair of Comparative Politics, Professor (1,00)
01.01.2010–31.12.2010    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Senior Research Fellow (0,50)
01.08.2009–31.10.2009    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Professor (1,00)
2008–2010    Leuphana University Lüneburg, Professor extraordinarius (1,00)
01.01.2008–31.08.2008    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Professor (1,00)
27.10.2005–03.09.2006    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Dean's Office, Dean
01.04.2005–31.12.2007    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Department of Political Sciences, Professor (1,00)
01.05.2003–31.03.2005    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Department of Political Sciences, Research Fellow (1,00)
2003–2005    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Chair of Comparative Politics, üldpolitoloogia teadur (1,00)
1998–2003    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Chair of Comparative Politics, Lecturer (1,00)
01.01.1997–31.12.1999    Advisor to and Plenipotentiary of the President of the Republic of Estonia to the Presidential Roundtable on National Minorities
1995–1996    University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Chair of Comparative Politics, Lecturer (1,00)
 
 
Education
1997–2004    PhD: Columbia University, 2004, political science
1995–1997    MPhil: Columbia University, 1997, political science
1991–1995    MA: Columbia University, 1995, political science
1985–1989    BA: Middlebury College, 1989, political science and Russian
 
 
R&D related managerial and administrative work
2012−...    Regional manager (Baltic states), Varieties of Democracy (V-Dem) project network
1993−...    member, American Political Science Association, since 1993
1992−...    member, Association for the Advancement of Baltic Studies, since 1992
2012−2013    Chair, High Council, European University Institute
2012−2015    Director, Institute of Government and Politics, University of Tartu
2009−2012    Vice-chair and Treasurer, European Consortium for Political Research
2006−2009    member, Estonian Research Council
2006−2009    member, Executive Committee, European Consortium for Political Research
2006−2015    Estonian state representative, High Council, European University Institute
2005−2006    Acting Dean, Faculty of Social Science, University of Tartu, 2005-
2001−2004    Department Chair, Dept. of Political Science, University of Tartu, 2001-2004
2000−2004    Chairman of the Board, PRAXIS Center for Policy Studies, 2000-2004
1999−2001    Steering Committee member, European Political Science Network, 1999-2001

Qualifications

 
 
Honours & awards
2015, Vello Andres Pettai, Baltic Assembly Science Prize (with Eva-Clarity Pettai)
2008, Vello Andres Pettai, National Science Award
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.13. Political Science and Administration; SPECIALITY: Ethnopolitics, Political parties, Elite research
 
 
Additional information
Other supervision:
Liisi Keedus, Mobilitas post-doctoral fellow, The Making of the Scientific Imagination: Debates on American Political Science, 1945-1965, MJD 48
Kristjan Vassil, ERMOS post-doctoral fellow, Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia mõju poliitilisele käitumisele. Internetihääletuse ja valijakompasside mõju valijate eelistustele, valimisotsusele ja valimisaktiivsusele, ERMOS53
Marius Melzer, Euroopa Sotsiaalfond (ESF) 5. Guest doctoral researcher. 2013
Eduardo Olivares Concha, ESF 5.Guest doctoral researcher 2012

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
3.1.
2018
3.1.
2017
3.1.
2017
3.2.
2016
2.1.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
6.9.
2014
3.1.
2013
2.2.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
4.1.
2012
3.2.
2011
3.2.
2011
3.2.
2011
3.2.
2010
3.2.
2010
1.1.
2009
3.1.
2009
3.1.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
1.1.
2008
1.1.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
1.1.
2007
1.2.
2007
3.2.
2007
1.1.
2006
1.2.
2006
1.2.
2006
3.1.
2006
1.1.
2005
1.1.
2005
1.1.
2005
1.2.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
4.2.
2005
1.1.
2004
1.1.
2004
1.1.
2004
1.1.
2004
1.1.
2004
1.2.
2004
1.2.
2004
3.1.
2004
3.2.
2004
1.1.
2003
1.1.
2003
1.1.
2003
1.2.
2003
3.1.
2003
3.1.
2003
3.1.
2003
3.2.
2003
4.1.
2003
1.1.
2002
1.2.
2002
3.2.
2002
3.1.
2001
3.1.
2001
3.1.
2001
3.2.
2001
1.3.
2000
1.1.
1999
3.2.
1999
1.2.
1998
3.2.
1998
3.1.
1997
1.1.
1996
3.2.
1996
3.2.
1996
1.2.
1995
1.2.
1993

Vello Andres Pettai

23.10.1968
737 5335
vello.pettai@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.04.2016–...    Tartu Ülikool, sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, demokraatia ja valitsemine magistriõppekava programmijuht
01.02.2016–...    Tartu Ülikool, sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, võrdleva poliitika professor (1,00)
01.01.2016–31.01.2016    Tartu Ülikool, sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, demokraatia ja valitsemise ingliskeelse magistriõppekava programmijuht
01.01.2016–01.01.2016    Tartu Ülikool, sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, instituudi juhataja
01.01.2016–31.01.2016    Tartu Ülikool, sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, võrdleva poliitika professor (1,00)
16.03.2015–31.12.2015    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, demokraatia ja valitsemise ingliskeelse magistriõppekava programmijuht
01.01.2015–31.12.2015    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, instituudi juhataja
01.01.2013–31.12.2013    Euroopa Ülikooli Instituut, külalisteadur
01.01.2012–31.12.2014    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, instituudi juhataja
01.03.2011–31.12.2015    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, võrdleva poliitika professor (1,00)
01.02.2011–28.02.2011    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, võrdleva poliitika professor (0,10)
2011–2015    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, Võrdleva poliitika õppetool, Professor (1,00)
01.01.2010–31.12.2010    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, vanemteadur (0,50)
01.11.2009–31.12.2009    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, võrdleva poliitika professor (0,10)
01.08.2009–31.10.2009    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, võrdleva poliitika professor (1,00)
01.10.2008–31.07.2009    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, võrdleva poliitika professor (0,10)
01.09.2008–30.09.2008    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, võrdleva poliitika professor (0,50)
11.01.2008–31.08.2008    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, instituudi juhataja
2008–2010    Leuphana Universität Lüneburg, Erakorraline professor (1,00)
01.01.2008–31.08.2008    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, võrdleva poliitika professor (1,00)
27.10.2005–03.09.2006    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Sotsiaalteaduskonna dekanaat, dekaan
01.09.2005–26.10.2005    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Sotsiaalteaduskonna dekanaat, prodekaan
01.04.2005–31.12.2007    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Politoloogia osakond, võrdleva poliitika professor (1,00)
01.05.2003–31.03.2005    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Politoloogia osakond, üldpolitoloogia teadur (1,00)
2003–2005    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, Võrdleva poliitika õppetool, üldpolitoloogia teadur (1,00)
1998–2003    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, Võrdleva poliitika õppetool, Lektor (1,00)
01.01.1997–31.12.1999    Eesti Vabariigi Presidendi täievoliline esindaja Vähemusrahvuste Ümarlaua juures
1995–1996    Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, Võrdleva poliitika õppetool, Lektor (1,00)
 
 
Haridustee
1997–2004    PhD: Columbia University,politoloogia
1995–1997    MPhil: Columbia University, politoloogia
1991–1995    MA: Columbia University, politoloogia
1985–1989    BA: Middlebury College, 1989, politoloogia ja vene keel
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2012−...    Piirkonnajuht (Balti riigid), Varieties of Democracy (V-Dem) võrgustik
1993−...    American Political Science Association, liige
1992−...    Association for the Advancement of Baltic Studies, liige
2012−2013    Euroopa Ülikooli Instituut, Kõrgem Nõukogu, esimees
2012−2015    TÜ riigiteaduste instituudi juhataja
2009−2012    European Consortium for Political Research, aseesimees ja laekur
2006−2009    Teaduskompetentsi nõukogu, liige
2006−2009    European Consortium for Political Research, juhtkomitee liige
2006−2015    European University Institute, High Council, Eesti riigi esindaja
2005−2006    Tartu Ülikool, sotsiaalteaduskond, dekaani kohustetäitja
2001−2004    Tartu Ülikool, politoloogia osakond, osakonna juhataja
2000−2004    Poliitikauuringute keskus PRAXIS, nõukogu esimees
1999−2001    European Political Science Network, juhtkomitee liige

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2015, Vello Andres Pettai, Balti Assamblee teaduspreemia (koos Eva-Clarita Pettaiga)
2008, Vello Andres Pettai, Riigi teaduspreemia uurimuste tsükli „Poliitiliste institutsioonide mõjud poliitilisele kultuurile post-kommunistlikes riikides” eest
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.13. Riigiteadused; PÕHISUUND: Etnopoliitika, Poliitilised parteid, Eliidiuuringud
 
 
Lisainfo
Muud juhendamised:
Liisi Keedus, Mobilitas järeldoktor, The Making of the Scientific Imagination: Debates on American Political Science, 1945-1965, MJD 48
Kristjan Vassil, ERMOS järeldoktor, Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia mõju poliitilisele käitumisele. Internetihääletuse ja valijakompasside mõju valijate eelistustele, valimisotsusele ja valimisaktiivsusele, ERMOS53
Marius Melzer, Euroopa Sotsiaalfond (ESF) 5.Külalisdokt. 2013
Eduardo Olivares Concha, ESF 5.Külalisdoktorant 2012

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
3.1.
2018
3.1.
2017
3.1.
2017
3.2.
2016
2.1.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
6.9.
2014
3.1.
2013
2.2.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.1.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
4.1.
2012
3.2.
2011
3.2.
2011
3.2.
2011
3.2.
2010
3.2.
2010
1.1.
2009
3.1.
2009
3.1.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
1.1.
2008
1.1.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
1.1.
2007
1.2.
2007
3.2.
2007
1.1.
2006
1.2.
2006
1.2.
2006
3.1.
2006
1.1.
2005
1.1.
2005
1.1.
2005
1.2.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
3.2.
2005
4.2.
2005
1.1.
2004
1.1.
2004
1.1.
2004
1.1.
2004
1.1.
2004
1.2.
2004
1.2.
2004
3.1.
2004
3.2.
2004
1.1.
2003
1.1.
2003
1.1.
2003
1.2.
2003
3.1.
2003
3.1.
2003
3.1.
2003
3.2.
2003
4.1.
2003
1.1.
2002
1.2.
2002
3.2.
2002
3.1.
2001
3.1.
2001
3.1.
2001
3.2.
2001
1.3.
2000
1.1.
1999
3.2.
1999
1.2.
1998
3.2.
1998
3.1.
1997
1.1.
1996
3.2.
1996
3.2.
1996
1.2.
1995
1.2.
1993