See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
nele.parrest@gmail.com

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.05.2016–...   
Eesti Vabariigi Riigikohus, kohtunik (1,00)
01.01.2011–30.04.2016   
Riigikantselei, Avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni liige (1,00)
01.01.2008–30.04.2016   
Vabariigi Valimiskomisjon, Vabariigi Valimiskomisjon, asendusliige (1,00)
01.01.2007–31.12.2012   
Euroopa Liidu Põhiõiguste Agentuur, haldusnõukogu liige
10.08.2004–30.04.2016   
Õiguskantsleri Kantselei, nõunik (1,00)
01.07.2001–09.08.2004   
Justiitsministeerium, nõunik (1,00)
 
 
Haridustee
2009–2016   
Tartu Ülikool, õigusteaduskond, doktorantuur (lõpetamata)
2001–2005   
Tartu Ülikooli, õigusteaduskond, magister iuris
1997–2001   
Tartu Ülikool, õigusteaduskond, baccalaureus artium (cum laude)
1994–1997   
Pärnu Ühisgümnaasium (kuldmedal)
1986–1994   
Pärnu 4. Keskkool
 
 
Lisainfo
04/2012 - … Tartu Ülikooli õigusteaduskonna haldusõiguse lektor

01/2006 – 12/2010 Tallinna Tehnikaülikooli haldusõiguse lektor

Tartu Ülikooli täiendkoolituses haldusõiguse lektorina osalemine (ministeeriumite õigusloome juhtidele, notaritele, prokuröridele)

Mitmete uurimis-, bakalaureuse ja magistritööde juhendamine ja retsenseerimine Tartu Ülikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis

2010/2011 õ.-a. Eesti Harjutuskohtu võistluse kaasuse autor
2000/2001 õ.-a. Eesti Harjutuskohtu võistluse I koht

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.3.
2016
3.2.
2015
1.3.
2014
1.3.
2014
1.2.
2013
1.3.
2013
1.2.
2012
1.3.
2012
3.3.
2012
3.3.
2012
1.1.
2011
3.2.
2011
1.3.
2010
1.2.
2009
1.3.
2009
3.2.
2008
1.3.
2006
1.3.
2006
1.3.
2005
3.3.
2004
1.3.
2001
12.01.2021
nele.parrest@gmail.com

Career

Institutions and positions
01.05.2016–...   
Supreme Court of Estonia, judge (1,00)
01.01.2011–30.04.2016   
The State Chancellery, Civil Service Committee for Selection of Top Managers, member (1,00)
01.01.2008–30.04.2016   
Vabariigi Valimiskomisjon, National Electoral Committee, deputy member (1,00)
01.01.2007–31.12.2012   
EU Fundamental Rights Agency, member of management board
10.08.2004–30.04.2016   
Office of the Chancellor of Justice, adviser (1,00)
01.07.2001–09.08.2004   
Ministry of Justice, adviser (1,00)
 
 
Education
2009–2016   
University of Tartu, Law Faculty, PhD student (not finished)
2001–2005   
University of Tartu, Law Faculty, magister iuris
1997–2001   
University of Tartu, Law Faculty (cum laude)
1994–1997   
Yhisgymnasium of Pärnu
1986–1994   
Pärnu Secondary School No 4

Publications

Category
Year
Publication
 
1.3.
2016
3.2.
2015
1.3.
2014
1.3.
2014
1.2.
2013
1.3.
2013
1.2.
2012
1.3.
2012
3.3.
2012
3.3.
2012
1.1.
2011
3.2.
2011
1.3.
2010
1.2.
2009
1.3.
2009
3.2.
2008
1.3.
2006
1.3.
2006
1.3.
2005
3.3.
2004
1.3.
2001
12.01.2021