Esmaseks ülesandeks on sisestada andmebaasi koos metaandmetega kõik käsikirjalised viisid (kogu viisikartoteegi materjal 31 500) ning muuta need kättesaadavaks internetis. Viiside noodistused ja kodeeringud on kavas siduda digiteeritud originaalkäsikirjadega. Edaspidi tuleks sisestada andmebaasi metaandmed helisalvestatud regiviiside kohta ja siduda need digiteeritud helisalvestustega ja olemasoelvate noodistustega.
Andmebaasi arendamise tagajärjel muutuksid ERA kogudes leiduvad regiviisid ja nende üldandmed kasutatavaks interneti kaudu ning oleks võimalik teha otsinguid ja statistilisi ülevaateid eri tunnuste järgi, viia viise ja üldandmeid omavahel vastavusse; samuti leida teatud üldandmete järgi viisi heliarhiivist; kuulata viiside helisalvestusi ja noodistuste automaatseid esitusi.
Muusikute repertuaar muutuks mitmekesisemaks, lihtsamaks muutuks viiside leidmine ja korraldamine teadusliku uurimise ja väljaandmise jaoks. Seoses sellega paraneksid teadustöö tulemused, sest inimesed saaksid pühenduda sisulisele tööle ja ie peaks aega kulutama materjali otsimiseks lapates kartoteeki, registriraamatuid ja kogusid.
Kaugemas perspektiivis rikastaks eesti regilaulude ja nende põhjal loodud uue muusika viljelemine nii Eesti kui maailma kultuuri, looks ja kinnitaks kohalikku identiteeti, ka eesti kultuuriturismi ja muusikatööstust ja -eksporti.