See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Ministeeriumid" projekt LSVMJ16495
LSVMJ16495 "Riigi kinnisvara optimeerimise, planeerimise ja eelarvestamise protsessid – juhtimiskonsultandid (3.10.2016−3.02.2018)", Kaia Kask, Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, majandusteaduskond.
LSVMJ16495
Riigi kinnisvara optimeerimise, planeerimise ja eelarvestamise protsessid – juhtimiskonsultandid
Processes of optimization, planning and budgeting of state real estate
3.10.2016
3.02.2018
Teadus- ja arendusprojekt
Ministeeriumid
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.12. MajandusteadusS184 Majanduslik planeerimine5.2 Majandusteadus ja ärindus100,0
AsutusRiikTüüp
RahandusministeeriumEesti Vabariik
PerioodSumma
03.10.2016−03.02.201820 000,00 EUR
20 000,00 EUR

Projekti eesmärk on luua lahendused juhtidele kiiremate, informeeritud kinnisvaraotsuste tegemiseks, mis saavutatakse kolme alaeesmärgi kaudu: 1. Luua standardlähenemine ehk ühisalused riigi kinnisvarakeskkonna juhtimise korralduseks selliselt, et need toetaks avalike teenuste pakkumist. Ühisalused hõlmavad muuhulgas avaliku teenuse kinnisvarakeskkonna vajaduste kirjeldamist, vajaduste teisendamist teenustaseme lepeteks, tegevusi teenustaseme lepete tarnimiseks, haldamiseks, kontrollimiseks ja analüüsimiseks ning kinnisvarakeskkonna kulude arvestust. Lisaks ühisalustele on eesmärgiks koostada kinnisvarakeskkonna juhtimise vaates kinnisvarakeskkonna teenuste kataloog (kinnisvara teenuste kaardistus) ja sellega seotud protsesside arhitektuur (kinnisvara protsesside kaardistus). Lisaks töötada välja ka kinnisvara arvestusüksuste moodustamise reeglistik koos juhendmaterjaliga. 2. Luua paremini korraldatud ja hästi juhitud kinnisvarakeskkond, mis toetab riigiasutuste põhiprotsesse. Fookuses on kaks kõige suurema parenduspotentsiaaliga kinnisvarajuhtimise protsessi, milleks on: Kinnisvara vajaduste planeerimine ja optimeerimisprojektide koostamine Kinnisvarakulude (üürid, remondid, investeeringud, korrashoiukulud) eelarvestamine lühikeses, keskpikas ja pikas perspektiivis. 3. Luua teadliku ja süsteemse juhtimisega eeldused avalike teenuste osutamise vajadustele vastava ja võimalikult optimaalse kinnisvarakeskkonna loomiseks. Selleks koostatakse riigi kinnisvarakeskkonna optimeerimise korraldamise juhend ja tegevuskava, mis annab regulatsiooni, kuidas juhtida keskselt optimeerimisprojektide portfelli.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring100,0
AsutusRollRiikTüüpKommentaar
Civitta Eesti ASkoordinaatorEesti Vabariik