See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt SP2PC13190
SP2PC13190 "Eestis korraldatavate rahvusvaheliste spordiürituste hetkeolukord ja tulevikupotentsiaal (1.12.2013−31.12.2015)", Heli Müristaja, Tartu Ülikool, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž.
SP2PC13190
Eestis korraldatavate rahvusvaheliste spordiürituste hetkeolukord ja tulevikupotentsiaal
International Sports Events in Estonia: current situation and future potential
Eestis korraldatavate rahvusvaheliste spordiürituste hetkeolukord ja tulevikupotentsiaal
1.12.2013
31.12.2015
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.12. MajandusteadusS191 Turu-uuringud5.2 Majandusteadus ja ärindus100,0
AsutusRollPeriood
Tartu Ülikoolpartner01.12.2013−31.12.2015
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžpartner01.12.2013−31.12.2015
AsutusRiikTüüp
Eesti Olümpiakomitee
PerioodSumma
01.12.2013−31.12.20154 900,00 EUR
4 900,00 EUR

Eestis on olemas märkimisväärne kogemus ja potentsiaal rahvusvaheliste spordiürituste korraldamiseks ja sporditurismi edendamiseks. Eesti on tuntud oma pikkade sporditraditsioonide ning eduka osalemise poolest rahvusvahelises sportlikus konkurentsis. Üha enam on tõusnud keskpunkti rahvusvaheliste spordiürituste toomine ja korraldamine Eestis. Eesti spordialaliidud, maakondlikud liidud ja muud spordiühendused on kasutanud oma teadmisi, oskusi ja võrgustikke, et tuua Eestisse rahvusvahelisi spordisündmusi – nii tiitlivõistlusi kui massiüritusi. Spordiürituste läbiviimisega kaasnevat majanduslikku mõju on hinnanud Eesti Konjunktuuriinstituut (2012) ning uuringutulemused näitasid, et lisaks valdkonna arendamisega kaasnevatele tuludele, mõjutavad sellised sündmused ka piirkonna majandust. Rahvusvaheliste sündmuste (ehk siis sündmuste ekspordi) korraldamine on oluline valdkond ka riigivalitsusele, ürituste korraldamist toetab EASi meede „Riiklike suurürituste ja konverentside korraldamine“, mille kaudu on rahastust saanud ka rahvusvaheliste spordiürituste korraldajad. Selleks, et riik ja teised huvipooled saaksid teadlikumalt ja sihipärasemalt toetada spordiürituste korraldamisega seotud organisatsioonide tegevusi järgmise 7 aasta jooksul (2014-2020), on vaja hinnata Eesti rahvusvaheliste spordisündmuste turgu - kaardistada alaliitude, maakondlike liitude, spordiühenduste jt spordiürituste korraldajate senine praktika ning tulevikuvaated. Küsitluste ja intervjuude raames kaardistatakse viimase 3-5 aasta jooksul Eestis korraldatud rahvusvahelised spordisündmused ning huvi ja valmisolek järgmise 7 aasta jooksul rahvusvahelisi spordisündmusi korraldada. Lisaks uuritakse spordiliitude organisatsiooniliste, füüsiliste ja materiaalsete ressursside tugevusi ja kitsaskohti, samuti aga ka spordituristide erinevate sihtrühmade (tipp- ja harrastussportlased, treenerid, meeskonnaliikmed, pealtvaatajad, fännid jne; välis- ja siseturistid, aga ka kohalikud elanikud) üritusest osavõtu motivatsiooni, ootusi, vajadusi ja soove ning hinnangut Eestis korraldatud spordiüritustele. Rahvusvaheliste spordiürituste külastajate ehk spordituristide uuringutele on Eestis siiani vähe tähelepanu pööratud, samas sõltub aga just eelkõige nendest spordiürituse õnnestumine (sh majanduslikust vaatenurgast) ja suursündmuseks kujunemine, maine ning edaspidine turundamine, sh nii spordisündmuse enda kui ka Eesti kui köitva sporditurismisihtkoha turundamisel.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring100,0