See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt EGSD
EGSD "Globaalsete süsteemide dünaamika väljundid poliitika kontekstis - modelleerimise ja visualiseerimise tehnoloogiad (GSD) (1.05.2008−31.07.2010)", Tarmo Soomere, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Küberneetika Instituut.
EGSD
Globaalsete süsteemide dünaamika väljundid poliitika kontekstis - modelleerimise ja visualiseerimise tehnoloogiad (GSD)
Global System Dynamics and Policies - simulation and visualisation technologies - GSD
Global System Dynamics and Policies - simulation and visualisation technologies - GSD)
1.05.2008
31.07.2010
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
välisleping, VII raamprogramm
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.6. ArvutiteadusedP175 Informaatika, süsteemiteooria1.1. Matemaatika ja arvutiteadus (matemaatika ja teised sellega seotud teadused: arvutiteadus ja sellega seotud teadused (ainult tarkvaraarendus, riistvara arendus kuulub tehnikavaldkonda)100,0
AsutusRollPeriood
Tallinna Tehnikaülikoolpartner01.05.2008−31.07.2010
Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Küberneetika Instituutpartner01.05.2008−31.07.2010
AsutusRiikTüüp
Euroopa Komisjon/European Commission VII raamprogramm
PerioodSumma
01.05.2008−31.07.2010187 149,00 EEK (11 961,00 EUR)
11 961,00 EUR

Ühiskonna ette on kerkinud ja kerkimas uued väljakutsed, mis on ühest küljest kiiresti muutuvad ning teisest küljest täiesti globaalsed. Mitmed neist on kriitilised inimkonna tuleviku jaoks: kliimamuutused, energia kättesaadavus ja energiajulgeolek, pandeemilised haigused nagu HIV või malaaria. Nende lahendamine ei ole enam võimalik ühe riigi või isegi kontinendi ressurssidega ning need mõjutavad ühel või teisel moel kogu inimkonda. Perspektiivsed lahendused vajavad ülisuuri vahendeid isegi põhiliste heaolu tingimuste garanteerimiseks nagu talutav kliima, põhiline julgeolek või elementaarsed tervishoiuteenused. Projekt keskne eesmärk on luua uut tüüpi sidemed teadlaste ja otsustajate ning poliitikute vahel, mis võimaldaksid välja töötada sellise ülisuurte andmestike kiire ja usaldusväärse töötlemise ja tulemuste visualiseerimise metoodikad, mis oleksid kasutatavad igapäevaste poliitiliste ja majanduslike otsuste alusena. Peamine töövorm on mõttetalgud (konverentsid, töökoosolekud), millel osalevad nii globaalsete süsteemide dünaamika analüüsile spetsialiseerunud tippteadlased (eelkõige arenevate ja tulevikutehnoloogiate ning info- ja kommunikatsiooniteooria spetsialistid) kui ka igapäevases töös praktilisi otsuseid tegevad tippjuhid ja –poliitikud. Paralleelselt viiakse läbi seeria dialooge teadlaste, tippjuhtide ja poliitikute vahel määratlemaks, millised kaasaegse IT modelleerimise ja näitlikustamise võimalustel on suurim perspektiiv otsustajate abivahendina.
Society currently faces a set of new challenges that are both global in scale and highly dynamic. Some of the most critical are: climate change, energy, security and the spread of new diseases such as HIV and the continued devastating effects of old diseases, such as malaria. These issues involve resources and impacts which no single in society controls, but which affect all people worldwide. They require the allocation of significant resources to the preservation or development of ‘public goods’, such as the earth’s climate, security or public health. The purpose of GSD is to create a new set of links between scientists and stakeholders to develop new simulation and visualisation methods analyse these issues and to seek new ways in which science can support policy and decision making. The project will organise a series of workshops and conferences to bring together the scientists specialising in the analysis of these global challenges, including experts in the application of ICT FETs for the analysis of complex, dynamic systems. In parallel, a series of dialogues will be carried out between scientists, stakeholders and decision makers to explore new mechanisms of interaction between these groups exploiting the application if modern ICT FET simulation tools for rapid analysis of complex dynamic systems, including the analysis of very large, dispersed data sets.
KirjeldusProtsent
Alusuuring70,0
Rakendusuuring30,0