See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt Lep10132
Lep10132 "Maaelamute sisekliima, ehitusfüüsika ja energiasääst I (16.12.2010−1.01.2011)", Targo Kalamees, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Ehitusteaduskond, Ehitiste projekteerimise instituut, Ehitusfüüsika ja energiatõhususe õppetool.
Lep10132
Maaelamute sisekliima, ehitusfüüsika ja energiasääst I
Indoor climate, building physics and energyperformance in rural houses
Maaelamute sisekliima, ehitusfüüsika ja energiasääst I
16.12.2010
1.01.2011
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.15. Ehitus- ja kommunaaltehnikaT230 Hooneehitus2.1. Ehitusteadused (ehitusprojekteerimine, ehitustehnika, tööstus- ja tsiviilehitus ning teised seotud teadused)100,0
AsutusRiikTüüp
MTÜ Vanaajamaja
PerioodSumma
16.12.2010−01.01.201118 236,00 EUR
18 236,00 EUR
siseriiklik leping

Käesolev uuring keskendub maapiirkonnas asuvate üksikelamute sisekliima, ehitusfüüsika ja energiasäästu uurimisele.Uuring on maaelamute uuringu I etapp ja keskendub peamiselt perioodiliselt köetavate ja kütmata palkeramutele, moodustades samas tervikliku uuringu, mida saab hiljem siduda ka teiste uuringutega. Uurimistöö eesmärkideks oli: -uurida aastaringselt kasutatavate, perioodiliselt kasutatavate/köetavate ja kütmata maaelamute sisekliimat ning temperatuuri- ja niiskusekoormusi; - hinnata perioodilise niiskuskoormuse ja kütmise mõju siseõhu temperatuurile, hoonepiirete sisepinna temperatuurile ja suhtelisele niiskusele; - analüüsida veeauru kondenseerumise ja hallituse tekke riski; - analüüsida erinevaid strateegiaid perioodiliselt kasutatavate hoonete energiasäästlikuks kütmiseks; -uurimistulemuste alusel pakkuda välja põhimõttelisi renoveerimislahendusi, mis oleksid energisäästlikud, pikendaksid hoone kasutusiga, tagaksid parema sisekliima, kuid arvestaksid ka vana maamaja iseärasustega ja ei rikuks miljööd.
Current research concentrated on indoor climate, building physics, energy performance of Estonian rural log-houses. The project is divided into two main parts: - To study the indoor climate and hygrothermal loads in heated, periodically heated and unheated rural houses; - To assess the influence of periodical moisture loads and periodical heating on the hygrothermal performance of building envelope; - To assess the risk of water vapour condensation and mould or rot growth in rural houses; - To analyze different strategies for heating of periodically heated houses; - To work out optimal solutions to improve the living conditions, indoor climate and durability of rural log-houses; - Solutions to improve the living conditions, indoor climate and durability of traditional rural houses.
KirjeldusProtsent
Alusuuring10,0
Rakendusuuring80,0
Katse- ja arendustöö10,0