See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Incoming postdoctoral grant / Sissetulev järeldoktoritoetus (MOBJD)" projekt MOBJD295
MOBJD295 "Uudsed elektroonsed olekud madalamõõdulistes ja magnet-frustreeritud süsteemides (1.11.2017−31.10.2019)", Tanmoy Chakrabarty, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut.
MOBJD295
Uudsed elektroonsed olekud madalamõõdulistes ja magnet-frustreeritud süsteemides
Novel electronic states of low-dimensional and magnetically frustrated systems
1.11.2017
31.10.2019
Teadus- ja arendusprojekt
Incoming postdoctoral grant / Sissetulev järeldoktoritoetus (MOBJD)
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.10. FüüsikaP260 Tahke aine: elektrooniline struktuur, elektrilised, magneetilised ja optilised omadused, ülijuhtivus, magnetresonants, spektroskoopia1.2. Füüsikateadused (astronoomia ja kosmoseteadus, füüsika ja teised seotud teadused)100,0
AsutusRollPeriood
Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituutkoordinaator01.11.2017−31.10.2019
PerioodSumma
01.11.2017−31.10.201972 010,00 EUR
72 010,00 EUR

Dr Chakrabarty keskendub oma 24 kuulise MOBJD projekti jooksul tahkiste sünteesikeskuse ülesehitamisele ja käivitamisele KBFIs ja kasvatab ning karakteriseerib (XRD, PPMS, NMR etc) seal mitmeid uudseid kvantmagneetikuid. Teostatavad eksperimendid võimaldavad otsest võrdlust KBFIs loodud DFT+U põhiste magnetmudelitega. Dr Chakrabarty teostas oma PhD töö IIT Bombay materjaliuuringute Prof. Mahajani töörühmas Indias ja omab juba ka järeldoktorikogemust Iisrealist. Kuna KBFIs kui ka Eestis laiemalt mono- ja polükristalsete oksiidide sünteesi ekspertiis puudub, on taotleja taust ja oskused väga kohased Eesti sellise kaasaegse materjaliteaduse suuna arendamiseks. Dr. Raivo Stern, KBFI juhtivteadur, juhendab teadustegevust; projekt täiendab teaduse tippkeskuse “Emerging orders in quantum and nanomaterials” (EQUITANT) tegevusi ja sobitub tööstuskoostööga tahkete oksiidide kasutamiseks (EU project HELTSTACK (FP7-PEOPLE-2013-IAPP)) ning KBFI tegevustega doktorikoolis FMTDK.
During his 24 months MOBJD stay, Tanmoy Chakrabarty will focus on setting up a solid oxide synthesis facility at NICPB and synthesize and characterize (XRD, PPMS, NMR etc) several novel quantum systems. Experiments on new materials will enable direct comparison with the simulations of the DFT+U based microscopic magnetic models at NICPB. Dr Chakrabarty performed his Ph. D. study at the IIT, Bombay, India, in the materials research group of Prof. Mahajan. Since the NICPB is presently lacking expertise in solid oxide mono- and polycrystalline synthesis, the applicant's experience will be helpful to advance the Estonian scientific potential on this vibrant field of materials science. Dr. Raivo Stern, a researcher professor at NICPB will supervise the proposed research; the project will complement the activities of the Centre of Excellence “Emerging orders in quantum and nanomaterials” (EQUITANT) and the industrial solid oxide application (EU project HELTSTACK (FP7-PEOPLE-2013-IAPP)).
Oma 24 kuu jooksul MOBJD projektiga Eestis viibimise ajal olen saavutanud järgmised eesmärgid, kuigi mõned osad mu projektist said vaid osaliselt täidetud: (1) Oleme lõpetanud projekti uudse, super-ioonjuhtide aineklassi kuuluva S = 1/2 ühtlase keerdusahelaga vanaadiumi-ühendi Bi6V3O16 füüsikalisest olemusest, uurides selle NMR, magnetilisuse ja soojusmahtuvuse omadusi. (2) Selle projekti käigus oleme uurinud ka sama oksiidi-perekonna Bi4V2O11 mittemagneetilise analoogi NMR-joonte struktuuri, mis aitas meil oluliselt selgitada keti-ahela ühendi Bi6V3O16 struktuuri ja valida selle omaduste selgitamiseks sobiv magnetiline mudel. (3) See on üks vähestest S = 1/2 vanaadiumil põhinevast ühtlasest spinn-ahelate süsteemidest, kus spinn-ahela seosekonstant (J/kB) on nii suur kui 100 K (tavaliselt suurusjärk 0.1-10 K). (4) Töö kokkuvõttena ilmus hiljuti meie sellekohane artikkel eelretsenseeritavas ajakirjas (Physical Review B). (5) Oleme uurinud ka mõnda muud madalmõõtmelist ühendit: InCuPO5 pulberobjekti nii magnet- kui ka NMR-mõõtmise abil; aga et teada saada süsteemi sisest tõelist olemust, peaksime seda uurima kindlasti ka monokristalsel kujul. (6) Olen proovinud valmistada veel ühte uudset madala mõõtmega S = 1/2 süsteemi, kuid piisavalt puhast ja ühefaasilistst proovi ei õnnestunud meil ette valmistada. See nõuab veel täiendavaid katseid sünteesi ideaalsete tingimuste leidmiseks. Projekti väljund aitab üldiselt kaasa keerukate oksiidmaterjalide (superioonjuhid, kõrgtemperatuursed ülijuhid, madalamõõdulised ja frustreeritud kvantmagnetid) madalamõõtmeliste struktuuri magnetismi ja füüsikamõistmisele. Meie katsed paljastasid ka madalatemperatuurse maagilise nurga all pöörleva NMR (MASNMR) tehnika suured võimalused avamaks uuritava süsteemi lokaalseid magnetilisi (mikroskoopilisi) omadusi. See oli projekti osa, mis teeb mind tõeliselt õnnelikuks, kuna see unikaalne eksperimentaalne sond oli olemas ainult Eesti KBFI-s ning me saime seda teadusele tähendusrikkalt kasutada.