See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"INTERREG programm" projekt 8-2/T11017VLNH
8-2/T11017VLNH "Teadmistepõhise lambakasvatuse arendamine Läänemere saartel (1.11.2010−31.12.2013)", Riina Kaljulaid, Toivo Järvis, Eesti Maaviljeluse Instituut, Eesti Maaülikool, Eesti Maaülikool, veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut, Eesti Taimekasvatuse Instituut.
AI 13
8-2/T11017VLNH
Teadmistepõhise lambakasvatuse arendamine Läänemere saartel
Developing a Knowledge-based Sheep Industry on the Baltic Islands
Developing a Knowledge-based Sheep Industry on the Baltic Islands
KNOWSHEEP
1.11.2010
31.12.2013
Teadus- ja arendusprojekt
INTERREG programm
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
1. Bio- ja keskkonnateadused1.6. PõllumajandusteadusB390 Taimekasvatus, aiandus, taimekaitsevahendid, taimehaigused 4.1. Põllumajandus, metsandus, kalandus ja nendega seonduvad teadused (agronoomia, loomakasvatus, kalakasvatus, metsakasvatus, aiandus jne.)100,0
AsutusRollPeriood
Eesti Maaviljeluse Instituutkoordinaator30.06.2013−31.12.2013
Eesti Maaülikoolkoordinaator01.11.2010−31.12.2013
Eesti Maaülikool, Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituutkoordinaator01.11.2010−31.12.2013
Eesti Taimekasvatuse Instituutkoordinaator01.07.2013−31.12.2013
AsutusRiikTüüp
Euroopa Regionaalarengu FondEuroopa Liitfond
PerioodSumma
01.11.2010−31.12.201350 491,00 EUR
50 491,00 EUR

Kuigi Läänemere saartel on lambakasvatus olnud ajalooliselt traditsiooniline elatusallikas saare-elanikele ei ole see tänasel päeval enam väga levinud. Lambalkasvatus on ideaalne saatrel auvate Natura alade loodussäästlikuks hooldamiseks, kuna tänapäevane intensiivne põllumajandustootmine on keskkonnakaitse tõttu keelatud. Lambakasvatust reeglina ei nähta kui kompleksset villa- ja lihatootmise allikat, mis lisaks töötab väga hästi ka maastikuelemendina. Tavaliselt on tänapäevane lambakasvatus spetsialiseerunud kas villa või lihatootmisele, mistõttu eelistatakse vastavalt ka liha või villa tootmiseks mõeldud tõugusid. Vähesed teavad, et Eesti maalammas on väga hea nii villa kui lihaloomana. Soomes on maalammas eraldi tõuna tunnustust leidnud, seetõttu ka käesolev projekt kasutab ära Soome kogemust jõudmaks Eesti maalamba kui tõu tunnustamiseni. Projekti tegevuste hulgas tehakse uuringuid ja analüüse lambakasvatuse hetkeolukorra kohta ning analüüsitakse selle võimalikku potentsiaali Läänemere saartel, et luua ühine visioon lambakasvatuse arendamiseks saartel. Projekti käigus koostatakse kogutakse kokku erinevaid materjale tootjatele: raportid, uuringud, lambakasvatuse parimad praktikad jne, mis omakorda on kättesaadavad nn lambainfokeskustes. Nimetatud keskuseid luuakse Eestisse kaks ning Soome üks. Koostatakse ka kolm raamatut lambakasvatuse teemal (üks käsitöö suunitlusega laiemale avalikkusele, üks maalamba suunitlusega talunikele ja üks teaduslik uuringute kogumik oma ala ekspertidele). Projekt koosneb viiest tööpaketist.
The traditional Baltic island sheep are not widely appreciated and their capacity of simultaneously providing meat, wool and help in landscape design is often neglected. Typically, Estonian sheep farming produces only either meat or wool and thus, foreign or Estonian meat or wool lamb breeds are preferred instead of the Estonian native sheep. In Finland, native sheep breed Finnsheep has been acknowledged. The KNOWSHEEP project is increasing the appreciation of the Estonian sheep based on the Finnish experiences of acknowledgement process of a native sheep. The sheep industry adds value to the local archipelago living environment by creating jobs in processing, marketing and tourism and it influences the preservation of biotopes and biodiversity. Activities in the project include research and review of the status of sheep industry and an assessment of its capacity and potential on the Baltic islands. The project organises seminars and publishes books for sheep farmers, experts and the public. At the end of the project sheep resource centres will be established to exchange info, organize events and trainings and serve as a meeting place for people involved in sheep farming.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring40,0
Katse- ja arendustöö60,0
http://www.knowsheep.eu/