See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt B04
B04 "Metroloogia kaasaegsetes tehnoloogiates" (1.05.2011−31.12.2013); Vastutav täitja: Toomas Kübarsepp; Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Mehaanikateaduskond, Mehhatroonikainstituut, Kvaliteeditehnika ja metroloogia õppetool; Finantseerija: Tallinna Tehnikaülikool/Tallinn University of Technology; Eraldatud summa: 28 355 EUR.
B04
Metroloogia kaasaegsetes tehnoloogiates
Metrology for competitive competence
Metroloogia kaasaegsetes tehnoloogiates
1.05.2011
31.12.2013
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
HTM baasfinantseerimine
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.10. FüüsikaP180 Metroloogia, instrumentatsioon1.2. Füüsikateadused (astronoomia ja kosmoseteadus, füüsika ja teised seotud teadused)100,0
AsutusRiikTüüp
Tallinna Tehnikaülikool/Tallinn University of Technology
PerioodSumma
01.05.2011−31.12.201328 355,00 EUR
28 355,00 EUR

Arengud metroloogias on vastuseks majanduslike huvigruppide, valitsuste regulatsioonide ja lõpptarbijate soovidele ja küsimustele. Aastaid on tegeletud rahvusvahelise mõõtühikute süsteemi SI põhiühikute - kilogrammi, ampri, kelvini, mooli ja kandela füüsikalistel fundamentaalkonstantidel põhinevate definitsioonide ettevalmistamisega. Sellised arengud seavad omakorda kõrgendatud nõudmised kaasaegsete ja konkurentsivõimeliste tehnoloogiate arengu toetamiseks vajalikule metroloogilisele kompetentsile. Käesolev projekt on suunatud TTÜ metroloogia-alase kompetentsi tugevdamisele, noorte teadusuurijate ettevalmistamisele ja igakülgse koostöö arendamisele Eesti ja välismaiste TjaA-asutustega.
The developments in metrology emerge from demands by economies, governments and end-users. Several SI base units - kilogram, ampere, kelvin, mole, and candela will be re-defined in terms of fundamental constants. This requires higher attention in providing metrology competence for competitive technologies. This project aims to exploit metrology competence at the Faculty of Mechanical Engineering on fundamental research, on preparation of young researchers and on attaining synergy with R&D institutions.
KirjeldusProtsent
Alusuuring30,0
Rakendusuuring50,0
Katse- ja arendustöö20,0