See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt SLTFYUPROF
SLTFYUPROF "Uurija-professor (10.02.2016−9.02.2019)", Kaupo Kukli, Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, füüsika instituut.
SLTFYUPROF
Uurija-professor
Research Professor
10.02.2016
9.02.2019
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.12. Protsessitehnoloogia ja materjaliteadusT150 Materjalitehnoloogia2.3. Teised tehnika- ja inseneriteadused (keemiatehnika, lennundustehnika, mehaanika, metallurgia, materjaliteadus ning teised seotud erialad: puidutehnoloogia, geodeesia, tööstuskeemia, toiduainete tehnoloogia, süsteemianalüüs, metallurgia, mäendus, tekstiilitehnoloogia ja teised seotud teadused).100,0
PerioodSumma
10.02.2016−09.02.2019100 662,00 EUR
100 662,00 EUR
riigisisene TA toetus

Projekt on orienteeritud kunstliku struktuuriga nanomeetriliste tahkiskihtide aatomkihtsadestamisele, selliste struktuuride defektsuse uuringutele ning kasulikkuse hindamisele. Kavas on arendada tüüritava faasi- ja keemilise koostisega ning kõrge dielektrilise läbitavusega tahkete metalloksiidkihtide aatomkihtsadestusprotsesse. Samuti on eesmärgiks uurida elektriliselt polariseeruvaid või elektrone lõksustavaid kihtkonfiguratsioone potentsiaalsete mälumaterjalidena. Lisaks on vaatluse all metalsed nanokristallid, ferriitosakesed ja spinnpolariseeruvad oksiidid magnetiliste materjalidena. Erinevate pindade, pulber- või fiibermaterjalide adhesiooni aluspinnal, nanokõvadust ja elastsust evalueeritakse nanosälkamismeetodil.
The Project is devoted on the atomic layer deposition of artificially structured nanometric thin solid layers, investigations on the nature of the defects in such structures and on their possible applications. It is intended to develope deposition process routes to high-permittivity metal oxide films with tunable phase and chemical composition. It is also intended to study electrically polarizable and or electron trapping layered configurations as potential memory materials. Metal nanocrystals, ferrite particles and other spinpolarizable oxides will be investigated as magnetic materials. Adhesion, hardness and elasticity of different surfaces, fibers or powder materials will be evaluated by nanoindentation.
KirjeldusProtsent
Alusuuring60,0
Rakendusuuring40,0