"Muu" projekt VY577
VY577 "Magistriprogrammid taastuvenergiast ja hoonete energiatõhususest Kesk-Aasias ja Venemaal (Mapree). (15.10.2012−14.10.2015)", Targo Kalamees, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Ehitusteaduskond, Ehitiste projekteerimise instituut, Ehitusfüüsika ja energiatõhususe õppetool.
VY577
Magistriprogrammid taastuvenergiast ja hoonete energiatõhususest Kesk-Aasias ja Venemaal (Mapree).
Master programmes on Renewable Energy and Energy Efficiency in Buildings in Central Asia and Russia (Mapree)
Master programmes on Renewable Energy and Energy Efficiency in Buildings in Central Asia and Russia (Mapree)
15.10.2012
14.10.2015
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.15. Ehitus- ja kommunaaltehnikaT230 Hooneehitus2.1. Ehitusteadused (ehitusprojekteerimine, ehitustehnika, tööstus- ja tsiviilehitus ning teised seotud teadused)100,0
AsutusRiikTüüp
Euroopa Komisjon
PerioodSumma
15.10.2012−14.10.201537 666,96 EUR
37 666,96 EUR
välisleping, TEMPUS IV

Projekti laiem eesmärk on tugevdada taastuvenergia ja hoonete energiatõhususe valdkonda hariduses, et vähenda hoonete energiatarbimist ja keskkonnamõju projektis osalevates riikides Kesk-Aasias ja Venemaal. Projekti spetsiifilisemad eesmärgid on: - Arendada uusi taastuvenergia ja hoonete energiatõhususe magistriõppe programme projekti partnerriikides Kesk-Aasias ja Venemaal, mis oleksid vastavuses Bologna kolmeastmelise süsteemiga ja Euroopa ainepunktide ülekandmise süsteemiga; - Arendada asjakohaseid laboratoorseid seadmeid ja välikatsete jaoks vajalikke vahendeid, mis põhineksid interaktiivsel õppel ja õpetamisel; - Õpetada magistriõpe ehitusinsenere, kes oleksid vastavuses turu vajadustega ja partnerriikide hoonete/energiatõhususe koodeksitega, et arendada säästva energia valdkonda ja luua uusi energiatõhususe tavasid; - Luua koolitusi professionaalsetele inseneridele ja arhitektidele hoonete energia valdkonnas; - Edendada teaduse ja tehnoloogia koostööd ülikoolide ning taastuvenergia ja hoonete energiatõhususega tegelevate ettevõtete vahel; - Tugevdada projektis osalevate ülikoolide vahelist koostööd Euroopa Liidus, Kesk-Aasias ja Venemaal.
The wider objective of the project is to initiate and strengthen education in the areas of renewable energy and energy efficiency in buildings in order to increase the possibilities to decrease the energy consumption and minimize the environmental impact in the participating countries in Central Asia and Russia. The specific objectives are: - to develop new Master programmes on Renewable Energy and Energy Efficiency in Buildings in the partner countries in Central Asia and Russia according to the Bologna three cycle system and the European Credit Transfer System; - to develop appropriate laboratory components and field experiment tools based on interactive learning and teaching; - to graduate Masters on civil engineering who can meet the market needs and the building/energy efficiency codes of the Partner countries in order to establish sustainable energy development and efficient energy practices; - to establish training courses for professional civil engineers and architects in the areas of applied energy for buildings; - to promote technological and scientific co-operation between universities and construction and other companies on Renewable Energy and Energy Efficiency in Buildings; - to strengthen the collaboration between the participating universities from EU, Central Asia and Russia.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring100,0