"ERA-net" projekt SLTOM16257
SLTOM16257 (11815) "Põua ja üleujutuse varase hoiatuse, ennustamise ja leevendamise parandamine kasutades reaalaja hüdroklimaatilisi indikaatoreid (ERA-NET IMDROFLOOD) (1.07.2016−30.06.2019)", Jaak Jaagus, Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, ökoloogia ja maateaduste instituut.
11815
SLTOM16257
Põua ja üleujutuse varase hoiatuse, ennustamise ja leevendamise parandamine kasutades reaalaja hüdroklimaatilisi indikaatoreid (ERA-NET IMDROFLOOD)
Improving Drought and Flood Early Warning, Forecasting and Mitigation using real-time hydroclimatic indicators (ERA-NET IMDROFLOOD)
IMDROFLOOD
1.07.2016
30.06.2019
Teadus- ja arendusprojekt
ERA-net
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
1. Bio- ja keskkonnateadused1.10. Geograafia ja regionaaluuringudP510 Füüsiline geograafia, geomorfoloogia, mullateadus, kartograafia, klimatoloogia 1.5 Maateadused ja nendega seotud keskkonnateadused100,0
PerioodSumma
01.07.2016−30.06.201975 000,00 EUR
75 000,00 EUR

Tegu on JPI Water WATER CHALLENGES FOR A CHANGING WORLD WATERWORKS 2014 COFUNDED CALL projektiga. Eesmärgiks on edasi arendada üleujutuse ja põua riskijuhtimist Emajõe valglal kasutades innovatiivseid infovahendeid. See sisaldab hüdroökoloogilisi ja hüdrodünaamilist mudeleid, kaugseire andmeid ning varase hoiatuse süsteeme. Kasutades uusimaid meetodeid ja mudeleid, mis töötatakse välja rahvusvahelise konsortsiumi poolt, üritatakse parandada erakordsete nähtuste (üleujutuste ja põudadest tingitud veevähesuse) hoiatussüsteemi ja selle kaudu vähendada võimalikke materiaalseid kaotusi. Projekti tulemusi saab kasutada nii praktikas Riigi Ilmateenistuse poolt ekstreemsete nähtuste prognoosimisel, aga ka teaduslikes uuringutes hindamaks võimaliku kliima muutustega kaasnevaid muutusi jõgede veerežiimis ja eriti üleujutuste ja põudade esinemissageduses. Uuringu tulemuste otsene kasutusala on veemajandus, kaudselt puudutab see aga päästevõimekust, transporti, põllu- ja metsamajandust, looduskaitset, linnamajandust, turismi ja mitmeid teisi eluvaldkondi.
It is a project to the JPI Water WATER CHALLENGES FOR A CHANGING WORLD WATERWORKS 2014 COFUNDED CALL. The main objective of the whole project is to enhance flood and drought risk management at the catchment level through the development of novel flood and drought information tools. The Emajõgi River basin is selected for the study in Estonia. Hydro-ecological and hydrodynamic models, remote sensing data as well as early warning systems will be used. Results of the study will be applied in water management, transport, agriculture, forestry, environment protection etc.
KirjeldusProtsent
Alusuuring100,0
AsutusRollRiikTüüpKommentaar
MeteoGridpartnerHispaania Kuningriik
National Metereological AdministrationpartnerRumeenia
Research Institute of Field Crops "Selectia"partnerMoldova Vabariik
Spanish National Research CouncilkoordinaatorHispaania Kuningriik
University of Cape TownpartnerLõuna-Aafrika Vabariik
University of LisbonpartnerPortugali Vabariik
University of VigopartnerHispaania Kuningriik