See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Siseriiklik erasektor" projekt LEAEE21008
LEAEE21008 "Liginullenergiahoonete ehituseks sobiva mullbetoonkomposiitmaterjali arendusprojekt (15.01.2021−14.01.2023)", Simo Ilomets, Tallinna Tehnikaülikool, Inseneriteaduskond, Ehituse ja arhitektuuri instituut.
LEAEE21008
Liginullenergiahoonete ehituseks sobiva mullbetoonkomposiitmaterjali arendusprojekt
Development project of autoclaved aerated concrete for nearly zero energy building envelopes
Purestone
15.01.2021
14.01.2023
Teadus- ja arendusprojekt
Siseriiklik erasektor
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.15. Ehitus- ja kommunaaltehnikaT230 Hooneehitus2.1 Ehitusteadused50,0
4. Loodusteadused ja tehnika4.12. Protsessitehnoloogia ja materjaliteadusT152 Komposiitmaterjalid2.5 Materjalitehnika50,0
AsutusRiikTüüp
Riigiressursside Keskus OÜ
PerioodSumma
15.01.2021−14.01.2023164 333,00 EUR
164 333,00 EUR

Projekt viiakse ellu koostöös Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudiga. Projekti käigus töötatakse välja uudsed kolmekihilised ja korrusekõrgused ehituselemendid, mis koosnevad sisemisest ja välimisest kiudarmeeritud mullbetoonist ning polümeervahust nende vahel. Projekti käigus tuleb välja töötada lokaalsetest toorainetest sobiva retseptiga sisemise ja välimise kihi poorbetoon, millel oleks tarindi kihtidele vajalikud omadused. Samuti tuleb välja töötada sobivate omadustega polümeervaht, mis liidab mullbetoonist kihid terviklikuks komposiidiks. Nii mullbetooni ja polümeervahu omadused eraldi kui ka komposiidi kui terviku omadused tuleb mõõta, vajadusel optimeerida teise või kolmanda iteratsiooni käigus ning tarindi toimuvus tõendada nii analüütiliselt kui ka katseliselt. Projekti tegevused on jagatud vastutusaladeks kahe ülikooli vahel, kus Tartu Ülikooli ülesanne on mullbetooni, polümeervahu ning komposiidi kui terviku väljatöötamine ja optimeerimine ning Tallinna Tehnikaülikooli ülesandeks on materjaliomaduste mõõtmine ning tugevusliku ja ehitusfüüsikalise toimivuse tõendamine nii modelleerimise kui ka katsetamise teel.
Project is carried out in co-operation with University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Institute of Technology. A three-layer composite building envelope elements consisting of internal and external layers of autoclaved aerated concrete (AAC) with polymer foam inbetween will be developed. Material properties of AAC and polymer foam seperately as well as three-layer composite as a whole will be tested, improved via iteration(s) and optimised. Hygrothermal as well as load-bearing performance of the novel building envelope will be simulated and tested in order to determine its accordance to building requirements.
KirjeldusProtsent
Katse- ja arendustöö50,0
Rakendusuuring50,0