See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt G5159
G5159 "Klooriühendite tekkimine ja mõju põlevkivi keevkihtkateldes toimuvatele protsessidele (1.01.2002−31.12.2005)", Arvo Ots, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Mehaanikateaduskond, Soojustehnika instituut, Soojusenergeetika õppetool.
ETF5159
G5159
Klooriühendite tekkimine ja mõju põlevkivi keevkihtkateldes toimuvatele protsessidele
Formation of chlorine compounds in burning of oil shale in fluidized bed conditions
Klooriühendite tekkimine ja mõju põlevkivi keevkihtkateldes toimuvatele protsessidele
1.01.2002
31.12.2005
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.17. Energeetikaalased uuringudT140 Energeetika 2.2. Elektroenergeetika, elektroonika (elektroenergeetika, elektroonika, sidetehnika, arvutitehnika ja teised seotud teadused)100,0
AsutusRiikTüüp
Sihtasutus Eesti Teadusfond
PerioodSumma
01.01.2002−31.12.2005542 058,00 EEK (34 643,82 EUR)
34 643,82 EUR
Eesti Teadusfond - > ETF uurimistoetus

Uurimistöö pohiülesandeks on temperatuuri ja gaasilise keskonna moju uurimine kaltsiumi ja leelismetalle sisalduvate mineraalide käitumisele nii kloori kui ka vääveldioksiidi sisalduvaskeskkonnas. Vaatluse alla on voetud polevkivi poletamine atmosfääri ja ülerohul. Eesmärkideks on välja selgitada kloori sidumise olemus järgmiste polevkivi komponentidega: karbonaatsete ja liiv-savi mineraalidega.Oluline on ka vääveldioksiidi moju ja seda mojutavad parameetrid. Väga suure praktilise tähtsusega on kloori käitumine polevkivi keevkiht poletamise tingimustes. Kloori käitumisega on otseselt seotud aurukatla küttepindade saastumine, korrosioon ja kloori sisaldavad heitmed. Kuna polevkivis on kloor seotud orgaanilise osaga, siis klooriga toimuvad reaktsioonid toimuvad koik kloorvesiniku vahendusel. Töö tulemused on rakendatavad uute polevkivikatelde kujundamisel lähtudes seal toimuvatest nähtustest.
The objective of the project is the investigation of the temperature and surrounding ambient on the behavior of the chlorine on the consisting of the oil shale calcium compounds and alkali metals on the atmospheric and as well as in the pressurized conditions. The goal of the project are to investigate the nature of the binding of the calcium compounds and alkali metals with the chlorine and sulphur dioxide in FBC conditions. The behavior of the chlorine in combustion process very strongly affects on the ash deposits formation mechanism on the heat transfer surfaces and also on the high temperature corrosion of the boiler tubes. The results of the research would be implemented by the design and running of the FBC boilers in oil shale power plants.
KirjeldusProtsent
Alusuuring50,0
Rakendusuuring50,0