See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt LEP15066
LEP15066 "Eesti elektrisüsteemi ülekandevõrgu koormuste staatilised ja dünaamilised karakteristikud (31.07.2015−31.05.2017)", Ülo Treufeldt, Tallinna Tehnikaülikool, Energeetikateaduskond, Elektroenergeetika instituut, Energiasüsteemide õppetool.
LEP15066
Eesti elektrisüsteemi ülekandevõrgu koormuste staatilised ja dünaamilised karakteristikud
Static and dynamic characteristics of loads of Estonian electrical transmission network
Eesti elektrisüsteemi ülekandevõrgu koormuste staatilised ja dünaamilised karakteristikud
31.07.2015
31.05.2017
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
Siseriiklik leping
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.17. Energeetikaalased uuringudT140 Energeetika 2.2. Elektroenergeetika, elektroonika (elektroenergeetika, elektroonika, sidetehnika, arvutitehnika ja teised seotud teadused)100,0
AsutusRiikTüüp
Elering AS
PerioodSumma
31.07.2015−31.05.2017165 000,00 EUR
165 000,00 EUR

Projekti eesmärgiks on uurida Eesti põhivõrgu alajaamade koormuste staatilisi ja dünaamilisi pinge- ja sageduse sõltuvusi keskpinge liitumispunktides ja/või 110 kV pingel liitumisalajaamades. Projekti esimese etapi ülesandeks on anda ülevaade koormuste staatiliste ja dünaamiliste karakteristikute määramise kaasaegsetest meetoditest kirjanduse alusel. Karakteristikute määramiseks vajalike statistiliste ja komposiitmudelite olemuse, omaduste ja kasutusvõimaluste selgitamine. Uuritavate koormussõlmede loetelu täpsustamine. Sobiva statistilise koormusmudeli valimine. Uuritavate koormussõlmede kohta käivate mõõtmistulemuste hankimine: aktiiv- ja reaktiivkoormuse, pinge ning sageduse aegread. Modelleerimiseks vajaliku diskreetimissageduse ja ajalõigu määratlemine. Alajaamade koormuskoosseisude uurimine tarbija tüüpgruppide (koormusklasside) alusel. Koormussõlmedes tarbijate tüüpgruppide kindlakstegemine ja protsentuaalse osakaalu määramine. Koormusklasside koosseisu kuuluvate iseloomulike tarbimisseadmete väljaselgitamine.
This project deals with static and dynamic characteristics of loads of Estonian electrcial transmission system. Main objective is to determine load characateristics and their respective models to be used in relevant network calculation softwares.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring100,0