See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt ETAG15028
ETAG15028 "ERA.NET RUS PLUS Projekt Flexapp "Painduvad hübriidsed nanokristallised heterostruktuurid optoelektroonikale" (1.10.2015−31.12.2017)", Sergei Bereznev, Tallinna Tehnikaülikool, Keemia ja materjalitehnoloogia teaduskond, Materjaliteaduse instituut, Pooljuhtmaterjalide tehnoloogia õppetool.
ETAG15028
ERA.NET RUS PLUS Projekt Flexapp "Painduvad hübriidsed nanokristallised heterostruktuurid optoelektroonikale"
ERA.NET RUS PLUS Project Flexapp "Flexible hybrid heterojunction nanostructures for optoelectronic applications"
ERA.NET RUS PLUS Project Flexapp "Flexible hybrid heterojunction nanostructures for optoelectronic applications"
1.10.2015
31.12.2017
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.12. Protsessitehnoloogia ja materjaliteadusT150 Materjalitehnoloogia2.3. Teised tehnika- ja inseneriteadused (keemiatehnika, lennundustehnika, mehaanika, metallurgia, materjaliteadus ning teised seotud erialad: puidutehnoloogia, geodeesia, tööstuskeemia, toiduainete tehnoloogia, süsteemianalüüs, metallurgia, mäendus, tekstiilitehnoloogia ja teised seotud teadused).100,0
AsutusRiikTüüp
SA Eesti Teadusagentuur
PerioodSumma
01.10.2015−31.12.201725 000,00 EUR
25 000,00 EUR
ERA.NET RUS PLUS Program

Projekti eesmärgiks on uurida räni õhukese kilede (nii amorfsete kui ka nanokristalliliste) ning üheseinaliste süsiniknanotorude (ÜSSNT) või/ja elektriliselt juhtivate polümeeride (JP) vahelist heteroüleminekuala ja selle alusel välja töötada elastsed optoelektrilised seadmed (päikeseelemendid), mille keskkonnasõbralikuks tootmiseks ei kasutata ei toksilisi ega ka haruldasi lähteaineid. Erilist tähelepanu pööratakse üleminekuala defektide ning lõkstasemete mõju neutraliseerimise võimaluste uurimisele kasutades selleks ÜSSNTja JP ja komposiitseid ÜSSNT:JP funktsionaalseid kihte.
The research objective of this project is to study and optimize the hetero-interface between thin-film silicon (amorphous and nanocrystalline) and single-walled carbon nanotubes (SWCNTs) or/and electrically conductive polymers (ECPs) in order to realize a prototype of efficient and sustainable flexible optoelectronic device such as solar cells which require no use of toxic or scarce materials and based on environmentally–friendly processing. A special attention will be paid to the possiblity of neutralization of the defect and trap states on the silicon interface by using the SWCNTs, ECPs and composite SWCNTs:ECPs functional layers.
KirjeldusProtsent
Rakendusuuring100,0
AsutusRollRiikTüüpKommentaar
NEXT ENERGY EWE-Forschungszentrum für Energietechnologi
Skolkovo Institute of Science and Technology