See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt AU5-9.1/7
AU5-9.1/7 "Hüdroloogiliste tingimuste mõju väikeste veekogude ja tiikide settimisrežiimile ja süsiniku ladestumisele (3.02.2013−31.12.2014)", Tiiu Koff, Tallinna Ülikool, Ökoloogia Instituut.
AU5-9.1/7
Hüdroloogiliste tingimuste mõju väikeste veekogude ja tiikide settimisrežiimile ja süsiniku ladestumisele
Importance of hydrological conditions to the sedimentation and carbon burial in ponds and small reservoirs
Hüdroloogiliste tingimuste mõju väikeste veekogude ja tiikide settimisrežiimile ja süsiniku ladestumisele
PARROT
3.02.2013
31.12.2014
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
1. Bio- ja keskkonnateadused1.8. Keskkonnaseisundit ja keskkonnakaitset hõlmavad uuringudT270 Keskkonnatehnoloogia, reostuskontroll1.4. Maateadused ja sellega seotud keskkonnateadused (geoloogia, geofüüsika, mineroloogia, füüsiline geograafia ning teised geoteadused, meteoroloogia ja ning teised atmosfääriteadused, klimatoloogia, okeanograafia, vulkanoloogia, paleoökoloogia100,0
AsutusRollPeriood
Tallinna Ülikool, Ökoloogia Instituutpartner03.02.2013−31.12.2014
AsutusRiikTüüp
Eesti Teadusagentuur
PerioodSumma
03.02.2013−31.12.20144 640,00 EUR
4 640,00 EUR
Eesti-Prantsuse koostööprogramm „G. F. PARROT”

Projekti esmaseks teaduslikuks ülesandeks on selgitada kui suured on akumuleerunud süsiniku kogused väikejärvedes/tiikides ja hinnata, mil määral on süsiniku akumuleerumise protsessid mõjutatud hüdroloogilistest tingimustest. Selleks on vaja selgitada veekogu settelasundi paksus ja koostis, milleks võetakse veekogu erinevatest piirkondadest vertikaalseid setteproove, millede arv oleneb nii järve suurusest kui ka erinevate settetüüpide esinemisest. Setteuuringu käigus iseloomustatakse settekihtide paksust, veesisaldust, lõimist; orgaanilise, karbonaatse ja terrigeense komponendi osakaalu. Lisaks võib vastavalt ÖI-s väljatöötatud paleolimnoloogiliste meetodite kompleksi abil (kompetents on välja toodud p. 7) määrata settes sisalduvate elementide või ühendite sisalduse jms. Koostöö seisneb ühistes välitöödes, kus Eesti pool on vastutavaks setteuuringute eest ja Prantsuse pool hüdro-meteoroloogiliste ja batümeetriliste mõõtmiste eest. Saadud settematerjal analüüsitakse ja laboratoorsete tööde läbiviimisel rakendatakse nii Eesti kui ka Prantsuse poole kraadiõppureid. Mõlemal partneril on olemas spetsiifiline ja mittekattuv kompetents.
The main goal of the research project is to investigate the carbon accumulation processes in small lakes / ponds and determine the role of hydrological conditions in these processes. To achieve this goal it is necessary to identify the thickness and composition of the sediments in different parts of the lake or pond by coring and taking sediment samples. Composition of the sediments will be characterized by water content, texture, proportion of organic, carbonate, and minerogenic component and other complex methods developed in the Institute of Ecology will be applied. The cooperation consists in joint field work in both countries where the Estonian side is responsible for sediment studies and the French side for the hydro-meteorological and bathymetric measurements.
KirjeldusProtsent
Alusuuring100,0