See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt T421
T421 "Konkurentsivõimelise tootearenduse ja tootmise tugisüsteemid (1.01.2000−31.12.2004)", Rein Küttner, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Mehaanikateaduskond, Mehaanika ja tööstustehnika instituut, Tootmistehnika õppetool.
0141421s00
T421
Konkurentsivõimelise tootearenduse ja tootmise tugisüsteemid
Supporting Systems for Competitive Product Development and Production
Konkurentsivõimelise tootearenduse ja tootmise tugisüsteemid
1.01.2000
31.12.2004
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
muu - > Sihtfinantseerimine
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
4. Loodusteadused ja tehnika4.13. Mehhanotehnika, automaatika, tööstustehnoloogiaT210 Masinaehitus, hüdraulika, vaakumtehnoloogia, vibratsioonakustiline tehnoloogia 2.3. Teised tehnika- ja inseneriteadused (keemiatehnika, lennundustehnika, mehaanika, metallurgia, materjaliteadus ning teised seotud erialad: puidutehnoloogia, geodeesia, tööstuskeemia, toiduainete tehnoloogia, süsteemianalüüs, metallurgia, mäendus, tekstiilitehnoloogia ja teised seotud teadused).100,0
AsutusRiikTüüp
Haridus- ja Teadusministeerium
PerioodSumma
01.01.2000−31.12.20043 685 000,00 EEK (235 514,42 EUR)
235 514,42 EUR

Antud teema on jätkuks loppevale tööle Integreeritud tootearendus ja tootmine ning on initsialiseeritud masina- ja aparaadiehituse teadustöö rahvusvahelistest trendidest, integreerumise vajadusest rahvusvahelise teadusega ning Eesti tööstuse vajadustest. Tootearenduse teema haarab teaduse ja tehnika sünergeetilisi aspekte, mis on seotud tooteloome, korgtehnoloogia ja konkurentsivoimega. Tegevuse sisuks on alus- ja rakendusuuringute jätkamine eesmärgiga välja töötada sobivad metoodikad ja vahendid tööks tootearenduse ja tootmise tingimustes Eesti tööstusmaastikul. Teemas on pohitähelepanu pühendatud uute konkurentsivoimeliste toodete kavandamiseks vajalike protsesside modelleerimisele ning andmevahetusele, tehisintellekti kaasamisele uute projekteerimismeetodite väljatöötamisel ning otsuste tegemisel, CAD'i ja teiste teda toetavate süsteemide kasutamisel tekkivate probleemide lahendamisele. Tulemused on kasutatavad nii Eesti tööstuses (rakendusuuringute osas) kui ka raalprojekteerimise süsteemide arendamisel (alusuuringute osas).
That research topic continues the finished work Integrated Product Development and Production and is initialised by the international trends in engineering research and by the needs of Estonian industry. Product development includes synergical aspects of science and engineering connected with ''high-tech'' and competitiveness. The content of the activities includes fundamental and applied research in order to elaborate suitable methodology and tools to work in the environment of concurrent engineering. The main accent is done to processes modelling by forming the new product, application of artificial intelligence-based design methods, and analysing the application problems of CAD and it's supporting systems. The results will be applicable in Estonian industry (applied research) and by the developing of CAD systems (fundamental research).
KirjeldusProtsent
Alusuuring50,0
Rakendusuuring50,0