See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt MLOMI11010R
MLOMI11010R "Ookeanide ja mere-elustiku muutuste vektorid, möju majandussektoritele (1.02.2011−31.01.2015)", Henn Ojaveer, Tartu Ülikool, Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut.
MLOMI11010R
Ookeanide ja mere-elustiku muutuste vektorid, möju majandussektoritele
Vectors of change in oceans and seas marine life, impact on economic sectors
Vectors of change in oceans and seas marine life, impact on economic sectors
1.02.2011
31.01.2015
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
7. raamprogramm
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
1. Bio- ja keskkonnateadused1.4. Ökoloogia, biosüstemaatika ja -füsioloogiaB260 Hüdrobioloogia, mere-bioloogia, veeökoloogia, limnoloogia 1.5. Bioteadused (bioloogia, botaanika, bakterioloogia, mikrobioloogia, zooloogia, entomoloogia, geneetika, biokeemia, biofüüsika jt100,0
AsutusRiikTüüp
Euroopa Komisjon
PerioodSumma
01.02.2011−31.01.2015294 500,00 EUR
294 500,00 EUR

Projekt selgitab mõjutegureid ja vektoreid mis põhjustavad muutusi mere-elustikus, identifitseerib vastavad mehhanisimid ja protsessid ning selgitab mõju ökosüsteemide struktuurile ja funktsioneerimisele, aga ka majandusele, seonduvatele merendussektoritele ja inimühiskonnale. Projekt keskendub eelkõige võõrliikide invasioonide põhjustele ja tagajärgedele, kohalike liikide vohamisele, ning muutustele kalade levikus ja produktiivsuses. Projekti käigus saadav uus ja juba olemasolev informatsioon lõimitakse eesmärgiga prognoosida mere-elustiku, ökosüsteemide ja majanduse muutusi tulevikus, arvestades eeldatavaid kohastumuslikke tulevikustsenaariume uutes tehnoloogiates, kalavarude majandamise strateegiates ja merenduspoliitikas. Projekt hindab momendil rakendatavaid meremajandamise vorme ja mehhanisme ning pakub lahendusi ja rakendusi huvirühmadele ja poliitikuteie, mida saaks kasutada juba projekti ajal.
VECTORS will elucidate the drivers, pressures and vectors that cause change in marine life, the mechanisms by which they do so, the impacts that they have on ecosystem structures and functioning, and on the economics of associated marine sectors and society. VECTORS will particularly focus on causes and consequences of invasive alien species, outbreak forming species, and changes in fish distribution and productivity. New and existing knowledge and insight will be synthesised and integrated to project changes in marine life, ecosystems and economies under future scenarios for adaptation and mitigation in the light of new technologies, fishing strategies and poiicy needs. VECTORS will evaluate current forms and mechanisms of marine governance in relation to the vectors of change. Based on its findings, VECTORS will provide solutions and tools for relevant stakehoiders and policymakers, to be available for use during the lifetime of the project.
KirjeldusProtsent
Alusuuring85,0
Rakendusuuring15,0