See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt PR04013
PR04013 "Euroopa arhitektuuriajaloo võrgustiku (EAHN) konverents (1.01.2017−31.08.2018)", Andres Kurg, Mart Kalm, Epp Lankots, Eesti Kunstiakadeemia.
EU51058
PR04013
Euroopa arhitektuuriajaloo võrgustiku (EAHN) konverents
European Architectural Historians Network Fifth International Meeting
European Architectural Historians Network Fifth International Meeting
1.01.2017
31.08.2018
Teadus- ja arendusprojekt
Muu
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.5. KunstiteadusH312 Skulptuur ja arhitektuur6.3. Muud humanitaarteadused (filosoofia - s.h. teaduse ja tehnika filosoofia, kunstiteadused, kunstiajalugu, kunstikriitika, maalikunst, skulptuur, muusikateadus, teatriteadus, religioon, teoloogia jne.)100,0
AsutusRollPeriood
Eesti Kunstiakadeemiakoordinaator01.01.2017−31.08.2018
PerioodSumma
01.01.2017−31.08.201830 000,00 EUR
30 000,00 EUR
Euro
Rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetamine - konverentsid

Eesti Kunstiakadeemia korraldab 2018. aastal Tallinnas Euroopa arhitektuuriajaloo võrgustiku (European Architectural History Network EAHN) viienda konverentsi. Konverents on professionaalse arhitektuuriajaloo olulisimaks koostööplatvormiks Euroopas. Seni on konverentsid toimunud Lääne­ ja Lõuna­-Euroopas, Tallinn on esimene selle konverentsi sihtkoht Ida­Euroopas. Konverentsi eesmärk on soodustada arhitektuuri interdistsiplinaarset, kultuuride­ ning rahvusülest uurimust. Konverents on diskussioni ja tagasiside kohaks laiale ringile arhitektuurivaldkonna spetsialistidele, kel on võimalus tutvustada oma kolleegidele värskemaid uurimistulemusi. Konverentsi ülesehitusel on oluline roll kohaliku ehituspärandiga tutvumisel, see aitab teadvustada Tallinna ja Eestit arhitektuuriturismi sihtpunktina. Et konverentsi üheks temaatiliseks fookuseks on Ida-Euroopa ja EL idapartnerluse riigid, siis tutvustab ja tähtsustab konverents laiemalt kogu regiooni kultuuri, ajalugu ja geograafiat nii siinse piirkonna kui Ameerika, Austraalia, Aasia ja Lääne-Euroopa uurijatele. Tipptasemel rahvusvaheline konverents panustab laiemalt Eesti humanitaarteaduste maastikule ning pakub seeläbi kõrgtasemel erialast suhtlusvõimalust kohalikele valdkonna spetsialistidele ning tudengitele. Konverentsi ettekannetest valmib artiklikogumik e-raamatuna, mis aitab kaardistada arhitektuuriajaloo distsipliini uusimaid tendentse ja arenguid.
Estonian Academy of Arts is organizing European Architectural History Network's (EAHN) fifth pan-European meeting in Tallinn, Estonia, from June 13–16, 2018. In accordance with its mission statement, the meeting aims to increase the visibility of the discipline; to foster transcultural, transnational and interdisciplinary approaches to the study of the built environment; and to facilitate the exchange of research results in the field. Although the scope of the meeting is European, members of the larger scholarly community are invited to submit proposals related not only to European architecture but also to that of the rest of the world.
http://eahn2018conference.ee