"Eesti-Läti piiriülese koostöö programm" projekt MSVPC18307I
MSVPC18307I "Erilised pargid ja aiad (1.05.2018−30.04.2020)", Marit Piirman-Ndoci, Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, Pärnu kolledž.
MSVPC18307I
Erilised pargid ja aiad
Diversifying garden tourism offer in Estonia and Latvia/Garden Pearls
Garden Pearls
1.05.2018
30.04.2020
Teadus- ja arendusprojekt
Eesti-Läti piiriülese koostöö programm
ETIS klassifikaatorAlamvaldkondCERCS klassifikaatorFrascati Manual’i klassifikaatorProtsent
2. Ühiskonnateadused ja kultuur2.11. SotsiaalteadusedS230 Sotsiaalne geograafia5.4 Sotsioloogia100,0
PerioodSumma
01.05.2018−30.04.202069 908,25 EUR
69 908,25 EUR

Eesmärk on luua Põhja-Lätit ning Lõuna- ja Lääne-Eestit ühendav atraktiivne aiandusturismi toode/teenus „Garden Pearls“ (Erilised pargid ja aiad), mis ühendab 50 Läti ja Eesti silmapaistvat aeda ja parki. „Garden Pearlsi“ baasilt on omakorda võimalik disainida erinevaid aiandusmarsruute ja teenuseid erinevate huvidega sihtgruppidele. Et Garden Pearls oleks edukas turismitoode, kasutatakse selle loomisel teenusedisaini metoodikat, luuakse marsruutidele tugev identiteet, tehakse väikesemahulisi investeeringuid parkidesse ja aedadesse, koolitatakse marsruudile jäävate ettevõtete (aedade/parkide) juhte, giide ning viiakse ellu turundustegevusi. Garden Pearls on esimene Eesti ja Läti piiriülene aiandusturismitoode/-teenus, mis on mõeldud kõigile aiandushuvilistele ning koosneb hoolikalt selekteeritud imelistest aedadest ja parkidest. Projekti tulemuste peamine sihtrühm on kohalikud ja välismaised reisikorraldajad, aiandusest ning vabaõhutegevustest huvitatud eraisikud, aedade ja parkide omanikud, kellel on huvi Garden Pearlsis osaleda, riiklikud ja kohalikud turismiarendusorganisatsioonid, kes saavad aiandusturismi külastajatele kampaaniate ning eripakkumiste raames pakkuda.
We want to create an attractive garden tourism product and service Garden Pearls that will initially be based on a set of approximately 50 remarkable gardens and parks in Latvia and Estonia. We will use Garden Pearls for designing various joint garden tourism routes and other services for garden tourists. In order to make the Garden Pearls a successful tourism product and service, we shall set principles for product and service design, create solid identity and concept for the routes, make small-scale investments in parks and gardens, train the managers of the Garden Pearls’s sites and carry out branding and marketing activities. Garden Pearls will be the first Estonian-Latvian cross-border garden tourism product and service for all the garden lovers based only on carefully selected remarkable gardens and parks. It will combine a large diversity of open gardens in a relatively small geographic area, including gardens that are hardly known at the moment. The main target groups of the project are local and foreign travel agencies, private persons interested in gardening and calm open air activities, garden and park owners, who are interested in being part of the Garden Pearls, guides, and national and regional tourism development agencies, who could include garden tourism in their offers and campaigns.
KirjeldusProtsent
Katse- ja arendustöö100,0