See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
"Muu" projekt SMVSF19079
SMVSF19079 "Liikuma kutsuv kool – laste ja noorte liikumisprogrammi arendamine (1.01.2019−31.12.2019)", Merike Kull, Tartu Ülikool, Meditsiiniteaduste valdkond, sporditeaduste ja füsioteraapia instituut.
SMVSF19079
Liikuma kutsuv kool – laste ja noorte liikumisprogrammi arendamine
Schools in motion - developing the physical activity program for children and youth
1.01.2019
31.12.2019
Õppearendusprojekt
Muu
AsutusRiikTüüp
Hasartmängumaksu nõukogu
PerioodSumma
01.01.2019−31.12.2019300 000,00 EUR
300 000,00 EUR
Hasartmängumaksu nõukogu

Projekti kaugeesmärgiks on: Eesti laste ja noorte istumisaja vähendamine ja liikumisaktiivsuse suurendamine koolipäeva jooksul arendades ja rakendades liikumisaktiivsust toetavaid meetmeid koolikeskkonnas. Käesoleva projekti raames arendatakse ja levitatakse laste ja noorte liikumisprogrammi. Liikumisprogrammi arendus toimub läbi tegevusuuringu. Projekti raames tehtavad tegevused on: - Liikuma Kutsuva Kooli (LKK) võrgustiku arendamine tuginedes teaduspõhistele meetoditele ning mis toetaks võrgustikus osalevaid koole õpilaste liikumisaktiivsuse võimaluste loomisel koolipäeva jooksul; - LKK laienemismudelite piloteerimine; - LKK võrgustiku eesmärkide ja tegevuste nähtavuse tagamine, mis soodustab õpilaste liikumisaktiivsust toetavate sotsiaalsete praktikate toimimist nii võrgustiku sees kui ühiskonnas laiemalt; - liikumisprogrammi sisuelementide teaduspõhine arendus, mis on suunatud kooli personali muutustevalmiduse, motivatsiooni ja oskuste suurendamisele, õpilaste istumisaja vähendamisele ja liikumisaktiivsuse suurendamisele koolipäeva jooksul; - liikumisprogrammi sisuelementide teaduspõhine arendus, mis on suunatud õpilaste istumisaja vähendamisele ja liikumisaktiivsuse suurendamisele I - III kooliastme ainetundides ning vahetundides; - tegevusuuringu teostamine programmi rakendatavuse hindamiseks; - ettepanekute tegemine õpilaste ja kooli vajadustega kooskõlas oleva liikumisprogrammi edasiseks arendamiseks.